Skocz do zawartości

Cyanogenmod 11


eXclusive

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Wrzucasz CWM z TDB (True Dual Boot) i masz dwa niezależne systemy.

 

CWM:

http://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/development/recovery-clockworkmod-mi3w-6-0-5-0-t2847367

 

TDB jak:

http://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/general/tutorial-how-to-enable-tbd-true-dual-t2848373

 

Ja mam tak zrobione. Niezależne dwa systemy, drugi to u mnie też MIUI5 ostatni dev, ale wyczyszczony ze wszystkiego co się dało.

Zrobiłem to typowo pod Endomondo. Na starcie jest 1,2-1,3 Gb wolnego RAM.

 

Zostawiłem odtwarzacz muzyki i kamerę. Dzwonić i smsować też można :)

 

Przełączenie to kilka sekund.
Jeśli nie mamy WSM, to można użyć apki DualbootSwitch-20130601-2.apk:
http://d-h.st/I3U

Edytowane przez keiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy go sie instaluje normalnie z mirecovery ?

 

Czy on nic nie zmienia w strukturze partycji?
Mirecovery i fastboot pozostaje nienaruszony ?

W razie cegły, czy możnaby mirecovery lub ostatecznie miflashem wszystko przywrócić spowrotem?

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba mnie zachęciliście. Jeszcze kilka pytań.

 

1. W razie czego można bez problemu wrócić do MiRecovery?

2. Czy aplikacje zainstalowane na MIUI będę miał na CM11 czy mają osobną partycję? (DrDree pisze, że dzieli date na 2 częsci, czyli rozumiem, że aplikacje instalujemy osobno, ale upewnijcie mnie)

3. Jeśli mają osobną partycję to w jakich proporcjach się dzieli? bo mam Mi3 16 GB i tutaj się może sprawa "rypnąć" (Aktalnie około 6GB wolnego)

4. Do osób, które to (CM11) testują - śmiga to w miarę dobrze?

Edytowane przez baku1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że miflash/fastboot formatuje od nowa cały flash. Dobrze myślę?

 

Podejrzewam, że i tak prędzej czy później każdy wróci do MIUI :) Ale z ciekawości (jezeli nie będzie żadnych poważniejszych problemów) można sobie zobaczyć tego CMa.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha rozwalają mnie takie wpisy jak ten. Już któryś raz to czytam. Bo gdybyś nie zauważył to mi3 to świetny sprzęt w świetnej cenie. Nie kupił bym za tą kasę nic z oficjalnym cyanem co miałoby takie parametry i do tego sensowny rozmiar. Ot tyle. Przy tym miui to bardzo dobry i stabilny system tylko brzydki.

Widzę, ze apex launcher się nie gryzie z miui tylko trzeba jeszcze wyrzucić te paskudne ikony, a nie mogę znaleźć icon packs normalnego, jak coś się uda to dam znać.

Edytowane przez baku1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem się  z Apexem Pro najnowszym i nareszcie moje MIUI wygląda cywilizowanie nie tracąc przy tym swoich zalet :wink:

 

Tak przykładowo wygląda ekran główny:

 

V7uhju.jpg

 

Z innymi launcherami były problemy i się sypał układ menu przykładowo w ustawieniach. Tutaj wszystko wygląda narazie w porządku, szuflada działa jak należy no i powiadomienia w "bąbelkach" na ikonach działają na wszystkim co istotne: gmail, telefon, sms, hangouts   :)

Póki co to delikatnie drażni mnie czarny pasek powiadomień, ale mam nadzieję, że to ujarzmię.

 

Dodam, że używam Apex'a Pro 2.6.0. + najnowszy Apex Notifier. Potestuję dłuższy czas to poinformuję gdyby się coś zaczęło gryźć.

 

 

A! Ikony z motywu KitKat HD ;-)

Edytowane przez baku1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest zdecydowana większość osób, którym się miui podoba i ja tego nie neguje bo to jest rzecz gustu. Mnie się na początku też podobał. Ale irytuje mnie okrutnie fakt, ze xiaomi chce być chińska kopią Apple. Widać to zarówno po polityce firmy, jak i po wyglądzie miui, który pełnymi garściami czerpie wszystko z iOS. Tak samo te napompowane konferencje i premiery tak jak było z miui v6 i z mi4. Ma to swój urok, ale przykładowo do mnie nie przemawia :-)

Edytowane przez baku1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze to dziala w obie strony ;). belka powiadomien byla najpierw na androidzie i dopiero pozniej pojawila sie na ios. wiadomo, miui 6 jest podobne - rozmycia, cukierkowe ikonki... mozna powiedziec, ze xiaomi jest lepsza i tansza wersja ejpla.

Edytowane przez piootrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piootrek Nie da się lepiej tego ująć.

Sam jestem pewnie jedną z wielu osób które kupiły telefony xiaomi tylko dla miui. Zakochałem się w tej nakładce od V4 tylko 6 mi coś nie podchodzi. Ale pewnie będą jakieś fajne motywy V5 dla miui 6 :)

Po za tym miałem na Sensation wiele romów. I przeportowane sense i cmy, paranoidy, pacmany ale nic (no może apple) nie jest tak funkcjonalne jak miui out of box.

Edytowane przez Rzeźnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze to dziala w obie strony ;). belka powiadomien byla najpierw na androidzie i dopiero pozniej pojawila sie na ios. wiadomo, miui 6 jest podobne - rozmycia, cukierkowe ikonki... mozna powiedziec, ze xiaomi jest lepsza i tansza wersja ejpla.

Z tą lepszą wersją to z całym szacunkiem, ale się rozpędziłeś ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piootrek Nie da się lepiej tego ująć.

Sam jestem pewnie jedną z wielu osób które kupiły telefony xiaomi tylko dla miui. Zakochałem się w tej nakładce od V4 tylko 6 mi coś nie podchodzi. Ale pewnie będą jakieś fajne motywy V5 dla miui 6 :)

Po za tym miałem na Sensation wiele romów. I przeportowane sense i cmy, paranoidy, pacmany ale nic (no może apple) nie jest tak funkcjonalne jak miui out of box.

Dokładnie.

A co do Mv6 też coś mi nie podchodzi. Coraz bardziej mam chęć powrócić do Mv5. Jest po prostu okrojone względem v5. Z każdą nową aktualizacją (a były już 3) nie wygląda aby to miało się zmienić :( myślałem że będzie zachęcać, ale działa to jakoś odwrotnie.

Czasami nie rozumiem tych zachwytów nad v6 na oryginalnym forum miui. Tu naprawdę nie ma jakiejś rewolucjii. Mam nadzieję, że na stable v6 się co nie co zmieni. Bo inaczej v5 welcome back ;-)

Szkoda że nie wyszła po polsku ostatnia stabilna wersja dla mi3 v24.

CM11 to raczej będzie eksperyment i wiele osob tak jak mówisz kupowało te telefony dla miui.I tak CM nie zainstalują na stałe. Moim zdaniem miui to najprzyjaźniejsza nakładka ze wszystkich jakie widziałem. I taki konik Xiaomi :-)

Zastanawiam się po co kupować Xiaomi aby mieć CMa. To już wolałbym nexusa z 2 letnią gwarancją w Polsce.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...