Skocz do zawartości

MIUI 8.2.8 / 9.0.3.0 Instalacja recovery/romu odceglanie telefonu


SephiroT

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Od wczoraj walczę z moim nowym i błyszczącym Redmi Note 4x który kupiłem dla córki.

Sam mam Redmi NOte 4- "ten sam telefon" więc pójdzie gładko, nie? Otóż NIEE!!!!

 

- Odblokowanie bootloadera

Trzeba przypisać telefon do swojego konta XIaomi i odczekać 72h. Nie do pominięcia.

- Recovery

Nowe MIUI ma nowe sterowniki graficzne.

TWRP nie jest kompatybilne (podobno jest nowa poprawiona wersja ale się do niej jeszcze nie dokopałem.

We wszystkich poradnikach jest TWRP 3.1.1.0 pod starsze MIUI.

Instalacja i boot kończy się czarnym ekranem a po restarcie / wejściu w recovery przez aktualizację mamy stockowe.

Dopiero RedWolf-026-mido.img mi zaskoczyło!!

 

- ROM

Chciałem machnąć sam wipe pamięci wewnętrznej bo mam z tym problem przy TWRP z moim Note 4 MTK ale coś mnie zaćmiło i zrobiłem format Wipe Data według któregoś poradnika. Nie polecam ;) 

Rom nie przeszedł - sypnął błędami na czerwono, nie sflashował się do końca.

wywaliło wszystko razem z bootloaderem. Teoretycznie cegiełka i serwis!!

Po restarcie włączył się tryb EDL ale ten jakiś jeszcze inny który ładuje sterowniki Quallcom 900E, a nie Quallcom 9008. Ten tryb którego MiFlash nie łapie.

 

- Odceglanie

- kabel "deep flash"dla tego modelu jednym działa innym nie - u mnie nie zaskoczył. Miałem kabel USB nadgryziony przez kota - poszedł na Deep Flash.

- metoda touch point działa - ta ze zwarciem 2 pinów koło taśmy od czytnika linii papilarnych (po lewej) a nie przy wpinaniu baterii (po prawej). Zewrzeć > wpiąć kabel > wpiąć baterię. Sterowniki wrzucą się automatycznie na WIn 10 po zainstalowaniu MiFlash tool'a. Nie ma potrzeby manualnej podmiany.

- MiFlash tool - pobrany z MIUI Polska zadziałał mi dopiero na drugim lapku. Jeżeli wyskoczy komunikat o nie znalezionym "hello" pakiecie - trzeba zrestartować telefon metodą "touch point".

 

- Stan końcowy

Udało mi się sflashować najnowszego globala FlashTool'em. Telefon żyje.

Wrzuciłem RedWolf recovery i ściągnąłem MIUI Polska jeszcze raz żeby upewnić się że rom jest OK i porostu popełniłem błąd we flashowaniu.

Rom przeszedł. Podczas flashowania występują błędy montowania nie istniejących partycji ale są one tylko informacyjne i flashowanie kończy się sukcesem.

Wygląda na to że  "Wipe Data" przy MIUI Polska ucegla nam telefon.

Root - Magisk. 

 

 

Za czasów HTC Desire / Samsung Galaxy S odceglałem telefony więc wydawało mi się że mam wystarczającą wiedzę żeby poradzić sobie z na pozór banalnym Xiaomi.

Zwłaszcza że z moim Redmi Note 4 (MTK) pół roku temu poszło mi od kopa.

Edytowane przez SephiroT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...