Skocz do zawartości

Google Pay


grzechuc

Rekomendowane odpowiedzi

Android Pay zamienił się w Google Pay. Z tej okazji przestały działać płatności zbliżeniowe. Do przedwczoraj (przed aktualizacją) wszystko śmigało. Po aktualizacji Lipa. Komunikat jak na zdjęciu i nie można dodać karty. Uprawnienia aplikacji nadane wszystkie, a mimo to nie można dodać karty.
Odinstalowałem i zainstalowałem ponownie, nadalem uprawnienia i kicha.
Wersja oprogramowania Global 9.2. bez twrp.
Czy na MIUI Polska działa Google Pay?14041f1b915cbb8673130c3b297f609e.jpgfd432345603d11c322132d37989fcca2.jpg


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna różnica to zmiana nazwy i lekko zmieniony interfejs, reszta po staremu, ostatnie xiaomi.eu i z płatnościami telefonem nie ma problemu.
Niby tylko nazwa, a poszło się chrzanić. Nigdy wcześniej problemów z płatnościami zarówno na global jak i eu nie miałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli właściwie jedynym rozwiązaniem jest odblokowanie bootloadera i instalacja miui polska? Zakładam, że nie zostaną wydane jakieś łatki, które spowodują, że na globalu płatności telefonem będą ponownie możliwe (jak to było do lutego)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli właściwie jedynym rozwiązaniem jest odblokowanie bootloadera i instalacja miui polska? Zakładam, że nie zostaną wydane jakieś łatki, które spowodują, że na globalu płatności telefonem będą ponownie możliwe (jak to było do lutego)...
A kto powiedział że na Global nie można płacić? Czytajcie ze zrozumieniem. Dotyczy to tylko wersji dev.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko z tego co czytałem to obecna wersja Stable (V9.2.1.0.NAAMIEK) jest niedopracowana i DEV wypada zdecydowanie lepiej. Zatem trzeba coś wybrać i dla Android Pay (mimo, że przydatne) chyba nie warto jej instalować. Zatem najsensowniejszym rozwiązaniem jest chyba przejście na xiaomi.eu(MIUI Polska)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wcześniej używałem płatności HCE przez aplikację GetinBank. Teraz Getin wspiera G Pay i płatności przestały mi działać. Dziś chciałem sparować sobie kartę z G Pay i niestety dostaję komunikat, że na tym telefonie nie mogę tego zrobić bo albo został zrootowany albo z innego względu nie jest bezpieczny. Wersja softu 8.1.8 miui polska. Wgrałem więc ostatnią wersję miui polska na androidzie 7.0 - 8.3.26 - problem ten sam. Wgrałem więc wydanie xiaomi.eu stable 9.5.2.0.NAACNFA - nadal to samo. Sprawdziłem na koniec najnowszą wersję miui polska na andku 8.0 - 8.5.10 i też to samo...

Odpuszczam G Pay, przynajmniej na razie.

 

Jednak nie dawało mi to spokoju. Na początek zauważyłem z Google Play pokazuje w ustawieniach status certyfikatu "Bez certyfikatu". Następnie sprawdziłem SafetyNet i okazało się, że mam Failed! Zamurowało mnie, bo pamiętam, że ten problem został już dawno naprawiony (w 7.6.29) i pamiętam, że miałem wszystko na zielono!

Po wielu godzinach kombinacji stwierdziłem, że spróbuję pójść inną drogą i zamiast zmuszać Miui Polska do bycia certyfikowanym, wgrałem Magiska Ikona: :D Nie dogrywałem żadnych modułów, jedynie zaznaczyłem Magisk Hide i SafetyNet znów jest zielone, a karta do G Pay dodała się bez zająknięcia. Jak to mówią, nic na siłę, najwyżej większym młotkiem Ikona: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...