Skocz do zawartości

Powiadomienia w MiHome


Adamk99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

Od niedawna jestem użytkownikiem kilku urządzeń xiaomi smart home. Dwie lampy, dwa czujniki ruchu, bramka, czujniku otwarcia drzwi. Niby wszystko działa ale jest jeden podstawowy problem. Gdy mam ustawiony alarm na otwarcie drzwi, alarm się załącz a powiadomienia na telefon nie dostaję. Bardzo mi na tym zależy. Nie wiem, czy to jest kwestia oprogramowania MiHome, czy też ustawień w telefonie (xiaomi RedmiNote 3 nakładka Miui Global 8,5). Zaznaczam, że wszędzie tam gdzie można było takie powiadomienia ustawiałem. Nie mogę rozwiązać tego problemu. Proszę o pomoc, co robię nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

CZY KTOŚ ROZWIĄZAŁ PROBLEM BO OSZALEĆ MOŻNA Z TYM BRAKIEM POWIADOMIEŃ! Wgrałem wcześniejszą wersję i dalej to samo. Wszystko ustawione tak jak trzeba.. Dalej nie ma powiadomień... masakra. Kamera miała zgłaszać ruch a na razie tylko swieci.. Świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coś kiepsko... myślałem, że utworzenie od nowa scen coś naprawi ale nadal nic... otwieram drzwi, nie ma powiadomień, odkurzacz kończy odkurzać, nie ma powiadomienia... masakra...

dali mi wersje mihome z kończówka 22 i myślałem, że będzie bug fix ale nic nie zmienili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh.. mam ten sam problem. Tylko że u mnie wszystko pięknie działało wcześniej. Teraz niestety kamera odkurzacz czy filtr nie wyrzuca powiadomienia. Zauważyłem, że jedynie w aplikacji w dzienniku aktywności widać że coś się dzieje, ale aplikacja o tym nie informuje..?! 

 

Pomocy!

Może to jakiś problem z aktualizacją? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Xiaomi, dostałem takie info zwrotne. Jeszcze nie testowałem. 

 

 

 

  1. Go to Settings >> Notification and Status Bar >> Enable the notification from there
  2. Go to Security >> Permissions >> Select Auto-start >> Select the application in which problem was there and make that application auto-start on
  3. Go to Security >> Permission >> Permissions >> Select the particular application >> Enable all the permissions    
  4. Go to Settings >> Installed Apps >> All Apps >> Select System Launcher App >> Tap on Clear Data  
  5. Go to Settings >> Installed Apps >> All Apps >> Select the particular application in which you are facing an issue >> Tap on Clear Data 
  6. Open the particular application >> Go to Settings >> Notification (If this option is there) >> Enable the options of which you want notification
  7. After performing above steps, restart your device once

 

If the issue persists, would request you to please follow below mentioned steps:

Sign Out from your Mi Account : -

 

 

 

 

  1. Go to Settings
  2. Select Mi-Account
  3. Then confirm to Sign Out

 

 

Create a Backup : -

 

  1. Go to Settings
  2. Select Additional Settings
  3. Select Backup and Reset
  4. Select Local Backups
  5. Select Backup
  6. Select Accounts and Contacts & Deselect System
  7. Then select Backup so that a Backup would be created

 

 

 

 

 

 

 

 

 

For Finding Backup File:-

 

 

 

 

 

 

 

  1. Go to Internal Storage
  2. Select MIUI 
  3. Select Backup 
  4. Select All Backup

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Note:- Please save the backup file on your PC/ Laptop, so that your important data would be prevented)

    

Factory Data Reset :-

 

  1. Go to Settings
  2. Go to Additional Settings
  3. Go to Backup and Reset
  4. Tap on Factory Data Reset

 

 

MIUI Update:-

 

  1. Go to the mentioned link: http://en.miui.com/
  2. Click on Downloads 
  3. Select your device 
  4. Select device name>Global(If you are using Chinese Version then would request you to select "China")
  5. Select 'Download Full ROM'. (Stable ROM) 
  6. Now after downloading Zip file, copy this file in the internal storage of your device in a folder named downloaded_rom which exists in File Explorer (If the particular folder is not there in the internal storage of your device, then please create a new folder with the same name)                                                             
  7. Then go into Tools >> Updater 
  8. Tap on '...' icon at the top right side/ long press menu button 
  9. Choose update package 
  10. Select the download package 
  11. Click on OK 

 

 

Restoring Data :-

 

  1. Go to Settings
  2. Select Additional Settings
  3. Select Backup and Reset
  4. Select Local Backups
  5. Select Backup File
  6. Select Restore in order to complete this process

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczęło działaś - samo w Mi Note 2 ostatni rom.

Nie chcę spekulować, ale u mnie nie szło wejść w kontakty i w telefon przez konto Xiaomi na telefonie. Trzeba było się wylogować co za tym idzie brak synchronizacji kontaktów itp.

Może niech ktoś spróbuje wylogować telefon z konta Xiaomi.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz działają, Mi5 -  Oreo, Lineageos 15.1. Wyczyściłem dane aplikacji Mi Home, zalogowałem się ponownie i ruszyło. Dziwne, gdyż w piątek wgrywałem wszystko na nowo i dostałem tylko jedno powiadomienie.

Edytowane przez obtu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam mam problem na dwóch komórkach xoami redmi 3pro i redmi note 4. Nie dostaję powiadomień gdy kamera Xiaomi Home Security 360 ° 1080p wykryje ruch. Oczywiście w ustawieniach kamer jest włączona opcja powiadomień i push. Aplikacja mihome jest zablokowana ma włączone wszystkie uprawinienia i autostart.  Ktoś zna rozwiązanie tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...