Skocz do zawartości

Połączenia przychodzące


Freshtodeath

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś mój telefon zaktualizował się do wersji 8.0. Mam problem z tym że z telefonu da się połączyć z innym numerem ale jeśli ktoś do mnie dzwoni nie może uzyskać połączenia z powodu zajętej sieci mimo że w tym momencie z nikim nie rozmawiam. Poza tym sieć 4G wariuje i potrafi sama się wyłączyć co w innych telefonach nie miało miejsca w tej samej lokalizacji. Miał ktoś podobny przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pierwsze co zrób (chyba, że już zrobiłeś) wsadź kartę w inny telefon. 

Jeśli masz to samo to wymień kartę.

Jeśli problem dalej nie zniknie oddajesz na rękojmię. Muszą przyjąć. 

Proces co prawda dłuższy i bardziej skomplikowany niż oddanie na gwarancję ale możesz dostać nowy sprzęt albo zwrot pieniędzy. 

 

Formata robiłeś? Telefon powinien wrócić na 7.2.1 o ile się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2018 o 01:28, Freshtodeath napisał:

Witam.

Dziś mój telefon zaktualizował się do wersji 8.0. Mam problem z tym że z telefonu da się połączyć z innym numerem ale jeśli ktoś do mnie dzwoni nie może uzyskać połączenia z powodu zajętej sieci mimo że w tym momencie z nikim nie rozmawiam. Poza tym sieć 4G wariuje i potrafi sama się wyłączyć co w innych telefonach nie miało miejsca w tej samej lokalizacji. Miał ktoś podobny przypadek ?

Kolego a próbowałeś ustawić tryb sieci w ukrytym menu? z klawiatury wybierz *#*#4636#*#* następnie informacje o telefonie: w preferowanym typie sieci winno być td-scdma/cdma/umts.

Powinno pomóc, nie mniej jednak  ja również zauważyłem problemy z siecią 4g. Telefon po zgubieniu sieci 4G włącza 3G i mimo przebywania w pełnym zasięgu sieci 4G nie "wskakuje" ona z powrotem. Pomaga w takich sytuacjach włączenie dosłownie na 2 sekundy tryby samolotowego, po ponownym zalogowaniu do sieci mamy pełne 4G. Nie wiem czy powodem jest mój operator czyli Play czy niedopracowane oprogramowanie... Sytuacja częściej pojawia się gdy telefon chce "złapać" sieć 4G w częstotliwości 800mhz. 

Pierwszy problem z zajętym numerem wg mnie leży w uszkodzonej/ starej karcie sim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ustawieniu  td-scdma/cdma/umts gdzie wcześniej było LTE telefon przestał gubić zasięg i połączenia przychodzące przychodzą za każdym razem. Nie ma objawów zajętości czy niedostępności numeru. Jednym problemem który teraz pozostał że mimo preferowanej łączności 3G i tak się łączy 4G.

Doczytałem też kilka innych forów. Problem z siecią nie jest odosobniony w modelach Xiaomi. Zdarza się on dosyć często. Problem polega na nieautomatycznym zapisaniu preferencji sieciowych. U mnie niestety nie da się ich sztywno ustawić. 

Edytowane przez Freshtodeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...