Jump to content

XIAOMI Redmi Note 4 - zmiana domyślnego trybu USB (z ładowania na MTP)


MotoPirat
 Share

Recommended Posts

Witajcie.

Xiaomi Redmi Note 4 z Androidem 7.0 / MIUI 9.2 po podłączeniu kabla usb domyślnie ustawia się w tryb ładowania, czy komuś udało się ustawić na stałe MTP? zmiana w ustawieniach na MTP nic nie daje, podobnie włączenie debugowania, a przełączanie się po każdym podłączeniu kabla jest męczące. Lenovo P2 domyślnie jest ustawiony na MTP (być może z tegoż powodu, że jest pierwszy na liście).

Może zmiana kolejności wpisów w persist.sys.usb.config? ew. inny rom (łyknie coś bez MIUI? bo jakoś go nie trawię) ... czyli robota z rootem, no to kwestia: skoro domyślnym trybem jest (tylko) ładowanie, a uzyskanie możliwości komunikacja z PC wymaga ręcznego przełączenia, to czy z poziomu fastboot urządzenia będą się widziały? 

Zastanawia kwestia, czy jest to niedopatrzenie, czy celowe działanie twórców.

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, MotoPirat napisał:

czy z poziomu fastboot urządzenia będą się widziały?

Te tryby działają przy uruchomionym systemie. W fastboot nie mają znaczenia, nie będzie trybu ładowania i będzie widoczny. Niestety zmiana w opjach programistycznych na domyślne MTP nic nie daje. Czy to celowe, nie wiadomo, ale tak jest. Da się z tym żyć, a dane praktycznie równie szybko przez ftp bez podłączania kabla można przesłać. Lenovo P2 serwera ftp w systemie chyba nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...