Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi NOTE 4 -zbity wyświetlacz


Coremeil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj telefon mi upadł i zrobiła się piękna pajęczynka.

W związku z tym z tego co wyczytałem potrzebuję digitizer + wyświetlacz LCD bym mógł samemu naprawić telefon.

Wymieniałem już nie raz wyświetlacze w telefonach i mam nadzieję że z tym też sobie poradzę. 

Mam problem z zakupem wyświetlacza.
Mój telefon to redmi note 4 w wersji global z procesorem snapdragon 625 4/64.

Czyli mam redmi note 4 czy redmi note 4x?

Nie wiem też skąd zamówić wyświetlacz z digitizerem. Na allegro są już od 70zł, na ali od 50zł.

Który będzie najlepszy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekujesz, że kupisz za 100zł oryginalny set wyświetlacza? Te 260zł to i tak mało, bo w przypadku Samsunga zapłaciłbyś pewnie 2 razy więcej, ale na Twoim miejscu napisałbym do MiCenter o wycenę, bo tam chociaż będziesz miał 100% pewność, że zostanie to zrobione tak jak być powinno i nie na jakimś chamskim zamienniku, który padnie po tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dragon-tt.com/xx.aspx?id=1156#

Czyli rozumiem że tutaj mam oryginalną ramkę + digitizer + lcd?

Potwierdzi ktoś że to będzie pasować?

Mam wersję Xiaomi Redmi Note 4 4GB ram i 64GB rom.

5,5cala i snapdragon 625

W chinach to podobno 4x...

 

Edytowane przez Coremeil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dragon-tt.com/xx.aspx?id=1156#
Czyli rozumiem że tutaj mam oryginalną ramkę + digitizer + lcd?
Potwierdzi ktoś że to będzie pasować?
Mam wersję Xiaomi Redmi Note 4 4GB ram i 64GB rom.
5,5cala i snapdragon 625
W chinach to podobno 4x...
 
Jak masz snapa to kupujesz z jedną taśma u góry i jedna na dole.

Wysłane z mojego MI 5X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Patrz uważnie na taśmę przyłączeniową.Oraz na diodę powiadomień.

Ekran do Redmi Note 4 ma diodę powiadomień z prawej strony,a Redmi Note 4x (snapdragon) z lewej strony patrząc od przodu.

Taśma LCD w Redmi Note 4 jest z lewej pionowo od dołu ku górze,a Redmi Note 4X taśme ma z "uskokiem" od dołu ku górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kupiłem na ali. Wyszło nie aż tak tanio bo ok 150 zł za ramke + wyświetlacz + dotyk.
Mam nadzieje że ten zestaw będzie najbardziej zbliżony do oryginału. Na zdjęciach również wygląda wszystko jak oryginał...

I jeszcze mam dostać z 50zł cashbacku za tą transakcję. Więc myślę że się opłacało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca próbuję skontaktować się z Dragon-tt w celu realizacji zamówienia i sposobu płatności (mam PayPala oraz kartę MasterCard, domyślnie nie mogę zapłacić żadną z tych opcji). Nie mam pojęcia czy moje maile nie docierają, są ignorowane czy po prostu nikt ich nie czyta i nie chcą prowadzić sprzedaży. Być może wstrzymali działalność, czy ktoś coś wie?

Skoro tak traktują klienta, który chce zostawić im pieniądze to chyba sobie odpuszczę.

 

Czy zna ktoś pewne miejsce, w którym mógłbym dokonać zakupu wyświetlacza razem z ramką? Zależało mi właśnie na Dragon-tt gdyż mają oryginalne części, a raz już zdarzyło mi się wymieniać w RN4X ekran+ramkę kupione na Aliexpress i byłem mocno rozczarowany jakością. Wolałbym dopłacić i mieć pewniaka.

 

Gdyby ktoś był zainteresowany to ekran zakupiłem tutaj - https://pl.aliexpress.com/item/NEW-MTK-Helio-X20-version-global-version-LCD-Display-Touch-Screen-Panel-Assembly-with-frame-For/32822041273.html

A oto lista problemów z nim:

1. Zablokowane piksele w łącznej liczbie około 40, rozrzucone po całym ekranie - pojawiają się na różnych barwach i w zależności od danego poziomu jasności, na samym czarnym tle widoczne jest około 20 różnokolorowych punktów a inne ujawniają się na innych barwach

2. Nie działa wybudzanie podwójnym dotknięciem

3. Ekran źle przyklejony do ramki przez co w ciemnym otoczeniu świeci mi się spora część prawej krawędzi telefonu

Wprawdzie udało mi się uzyskać kilkudolarowy zwrot za ekran, ale nawet pomimo ceny 19$ nie byłem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to nie mozesz zaplacic domyslnie karta ani paypalem na dragontt ? o co tu chodzi xD? Przeciez tam domyslnie są te dwa rodzaje płatnosci?

http://www.dragon-tt.com/OrderHelp.aspx

Chyba że tobie chodzi o to że nie chce ci się nawet paypala załozyc ani nie masz karty i nie chce ci sie zalatwic przedplaconej... za to wymagasz żeby sklep ci szedł na jakieś ustępstwa i może zakładał konta w jakiś serwisach typu przelewy 24 czy cos podobnego dla jednej osoby :"D?

 

ludzie sobie chwalą jeszcze podobno 

https://www.witrigs.com/replacement-parts-for-xiaomi-redmi-note-4

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Lamcza napisał:

jak to nie mozesz zaplacic domyslnie karta ani paypalem na dragontt ? o co tu chodzi xD? Przeciez tam domyslnie są te dwa rodzaje płatnosci?

Chyba że tobie chodzi o to że nie chce ci się nawet paypala załozyc ani nie masz karty i nie chce ci sie zalatwic przedplaconej... za to wymagasz żeby sklep ci szedł na jakieś ustępstwa i może zakładał konta w jakiś serwisach typu przelewy 24 czy cos podobnego dla jednej osoby :"D?

 

2 godziny temu, yJNElVKq napisał:

mam PayPala oraz kartę MasterCard, domyślnie nie mogę zapłacić żadną z tych opcji

Dzięki za odpowiedź, aczkolwiek nie wiem czy chociaż przeczytałeś pierwsze zdanie z mojego posta.

 

Jedyne co mam do wyboru przy płatności to:

[Qij0WuM.jpg

Ewentualnie po kliknięciu w "More+" dochodzi Bitcoin i Paysafecard. Sklep nie odpowiedział na moje zapytanie w sprawie możliwości zapłaty PayPalem, a przecież się da bo wiem że wiele osób tak tam płaciło.

 

Wiem, że pewnie o takiej sprawie powinienem pisać w wątku o sklepie, lecz zwyczajnie nie mam możliwości aby napisać tam posta, a nie mam zamiaru spamować forum wiadomościami o niczym tylko po to, by spełnić limit ilości postów i móc cokolwiek tam napisać.

 

O Witrigs słyszałem i też rozważałem zakup, jednak części u nich to OEM, czyli zamienniki, tak jak na Aliexpress. Być może mają jakąś lepszą kontrolę jakości, jednak na Aliexpress mam większe prawa i możliwości w razie wystąpienia problemów.

Edytowane przez yJNElVKq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cos sie u nich pochrzanilo kij wie czy maile dostaja a na oryginalne czesci to bym sie nie napalal chyba ze chcesz wyslac tel do chin do serwisu :P ew. wyslij gdzies do mi service za 250 dostaniesz ekran zapewne oem ; ) 

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja kupiłem na Ali tak jak pisałem set z ramką od razu.  Bardzo szybko dostałem. Zamontowałem.

Efekt taki ze nie widać różnicy. Żadnych badpixeli nawet oznaczenia na taśmach takie jak w oryginale. 

W info o lcd nadal mam nt35532 czyli BOE i żadnej nawet minimalnej różnicy nie widać. :D

Aktualnie na Ali z ramką można dostać za ok 150zl

 

Co ciekawe sprzedawca ma reputację 5.0 więc raczej bubli nie sprzedaje. 

A tu link:

http://s.aliexpress.com/uI7VniEN?fromSns

Edytowane przez Coremeil
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze że na dzień dzisiejszy jest możliwość otrzymania jeszcze z tego cashback ~40zł w zależności od kursu dolara. 

Nie jest to dużo ale wiadomo że 40zł na ulicy nie leży. :-D

Więc nową szybkę możemy mieć już za około 110 zł.  (dla zainteresowanych jak zrobić taki interes zapraszam do prywatnej wiadomosci)

Pozostaje kwestia wymiany która nie jest trudna. W wyżej wspomianym secie mamy już digitizer sklejony z wyświetlaczem + z ramką więc nie trzeba niczego kleić.

Wystarczy rozkręcić telefon i zamienić elementy. Najtrudniejszą czynnością było dla mnie wyjęcie baterii. W której, przez własną nieświadomość że jest ona taka delikatna - zrobiłem  delikatne wgniecenie dlatego że podważałem ją wąskim narzędziem. (nie polecam tego robić bo grozi wybuchem i poparzeniem)

Oczywiście nie chcąc ryzykować żadnego wybuchu wymieniłem ją na drugą oryginalną. Na szczęście nie kosztuje majątek.

Z ciekawostek dodam że taką baterie można bez problemu wygiąć w palcach nie używając do tego dużej siły.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania chętnie pomogę.

PS. Przesyłka doszła w miarę szybko bo ~3 tyg 

 

szybka.jpg

Edytowane przez Coremeil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

 Redmi note 4 global  -5,5cala / snapdragon 625

Telefon działa ,dotyk działa ale chyba tylko sama szybka  po upadku w trzech miejscach jest  pęknięta

W dobrej cenie -dobry zamiennik

https://magboss-economy.pl/wyświetlacz-lcd-ekran-dotykowy-xiaomi-redmi-note-4x-biały-ramka,p,pl,37753.html

 

 

Edytowane przez max35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Pozwolę sobie odkopać stary temat. 
MAx35 Dobry to znaczy jak dobry?
Przeglądałem oferty na Allegro i niestety 99% tego co tam jest sprzedawane to tandeta.

Czy są jakieś krajowe pewne źródła gdzie mógłbym taki wyświetlacz kupić ? Zależy mi na dobrej jakości.
Niestety czas oczekiwania na aliexpress jest zbyt długi.

Czy w ogóle do dostania jest oryginalny wyświetlacz w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...