Skocz do zawartości

Mi Box 4k system nie startuje


freyu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś spotkał mnie następujący problem. Urządzenie uruchomiło się, ale coś w nim nie działało, więc odłączyłem zasilanie i podłączyłem na nowo. Od tej pory urządzenie jakby nie może uruchomić systemu. Pojawia się pierwszy ekran (taki czarny z napisami szarymi), potem kolejny z tylko kręcącymi się kółkami kolorowymi, po czym albo się wyłącza i powtórka, albo na chwilę wskakuje okno z opisem, że system uruchamia aplikacje, ale za chwilę znów restart i tak w kółko. Jakieś pomysły co może być nie tak?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic się nie aktualizowało. Już sobie poradziłem. kombinacja klawiszy na pilocie, menu serwisowe i restart do ustawień fabrycznych pomogły. Po kilku miesiąca użytkowania tego urządzenia stwierdzam, że to dziadostwo jednak. Więcej z tym problemów niż radości na dłuższą metę. Co chwilę jakieś przycinanie (pisałem o tym w innym wątku), jakieś zwiechy dziwne co jakiś czas. A Kodi na tym tu już w sumie cała historia, nie daj boże za dużo rzeczy tam poinstalujesz, to w ogóle cyrki się dzieją. Teraz jak czytam i patrzę, to już wiem że kupiłbym Nvidię. Droższa, ale za to bezproblemowa i wydajniejsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mi boxa ponad rok. Od początku kodi z wieloma wtyczkami, filmy 1080p  mkv  z serwerów FTP i samba.  Teraz  tłukę Netflixa. Zawsze wszystko mi działało bez problemów. Wiadomo czasami wtyczki siadały. Jak dla mnie jedyną wadą jest brak automatycznego przełączania odświeżania Tv w zależności od materiału źródłowego. Ale można samemu zmieniać. Zaznaczę że mi box obecnie kosztuje 300 zł brutto.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko cena ratuje ten badziew. Ja od początku mam problem z tym, że materiał przycina co jakiś czas. Niezależnie czy YT, Netfilx czy z dysku na Kodi. Doszedłem do tego, że chyba mu się pamieć zapycha nieraz i co kilka dni muszę w menagerze aplikacji ręcznie powyłączać je. Wtedy na jakiś czas jest ok. Kodi bardzo często przy wyłączaniu się zwiesza, po prostu nie chce się zamknąć. Co jakiś czas przestaje działać obsługa głośności z pilota (mam podłączonego mi boxa pod ampli), diabli wiedzą czemu. 

Generalnie koncepcja jest dobra, android box jako taki jest ok, ale akurat ten model nie powala. Niestety żeby mieć możliwość odtwarzania materiału 4k i dźwięku 5.1 mamy do wyboru w zasadzie tylko Mi Boxa albo Nvidię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli robiłeś przywracanie fabryczne softu i nadal problemy występują to masz uszkodzone urządzenie oddaj na gwarancję . Dostaniesz nowy egzemplarz i będziesz zadowolony jak tysiące urzytkoiwników. Proste. Na forum kodi jest ponad 130 stron wątku natomiast o nvidi ponad 70. Sprzęt jest bardzo popularny  i ludzie nie mają z nim problemów o jakich piszesz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć jest to małe urządzenie to można powiedzieć że jest to komputer z systemem android TV. Bardzo wiele może w nim nie działać jak potrzeba. Mi piszczy zasilacz jak jest w trybie czuwania ale mi to w salonie wcale nie przeszkadza. Zrób reset a jak nie pomorze to gwarancja.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...