Skocz do zawartości

Gmail synchronizacja


SultanKosmituff

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

zmieniłem telefon na Redmi 5 Plus, a wraz z nim MIUI 9 w wersji 8.2.1. Zauważyłem problem z synchronizacją Gmaila, tj. o ile inne usługi (choć też nie wszystkie) synchronizację wykonują dość często, Gmail potrafi nie robić jej samemu przez praktycznie 12hr. Wiem, że problem jest dość powszechny, ale czy ktoś miał zdołał go rozwiązać? Zastanawiam się nad zmianą softa na stable tylko pytanie czy to cokolwiek da?

28313526_1732634103461376_894443349_n.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, SultanKosmituff napisał:

Zastanawiam się nad zmianą softa na stable tylko pytanie czy to cokolwiek da?

Kiedyś w opcjach synchronizacji Gmaila był wybór co ile ma się synchronizować, albo opcja push. Teraz tego nie widzę. Nawet nie ma opcji dodania do autostartu, czy rozpoczęcia działania w tle (gmaila nie ma na liście). Teraz praktycznie nie ma możliwości wpływu jak to ma się synchronizować. Pozostaje jedynie dodanie kłódki, żeby nie wywalało z pamięci i wyłączenie wszelkiego oszczędzania baterii. Zmiana na stable raczej nic nie zmieni, a może nawet zaszkodzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FromWP napisał:

Kiedyś w opcjach synchronizacji Gmaila był wybór co ile ma się synchronizować, albo opcja push. Teraz tego nie widzę. Nawet nie ma opcji dodania do autostartu, czy rozpoczęcia działania w tle (gmaila nie ma na liście). Teraz praktycznie nie ma możliwości wpływu jak to ma się synchronizować. Pozostaje jedynie dodanie kłódki, żeby nie wywalało z pamięci i wyłączenie wszelkiego oszczędzania baterii. Zmiana na stable raczej nic nie zmieni, a może nawet zaszkodzi.

W opcjach MIUI Multirom (multirom.me) wciąż jest opcja dodania Gmaila do autostartu. Ale to nie wiele zmienia. Bo ta apka nie tylko na MIUI synchronizuje się jak chce. Niektóre maile po prostu olewa. Znajoma ma jakiegoś Sony i ma to samo. Najlepsze jest to, że czasem nawet jak Gmail jest po prostu otwarty to maile się nie pokazują bez ręcznego odświeżenia. A potem przez tydzień działa dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wanarek napisał:

W opcjach MIUI Multirom (multirom.me) wciąż jest opcja dodania Gmaila do autostartu. Ale to nie wiele zmienia. Bo ta apka nie tylko na MIUI synchronizuje się jak chce. Niektóre maile po prostu olewa. Znajoma ma jakiegoś Sony i ma to samo. Najlepsze jest to, że czasem nawet jak Gmail jest po prostu otwarty to maile się nie pokazują bez ręcznego odświeżenia. A potem przez tydzień działa dobrze. 

Dokładnie tak, zmieniłem ustawienia oszczędzania energii i dodałem Gmaila do autostartu, zablokowalem kłódką by proces się nie ubijał - dziś rano musiałem sam odświeżyć pocztę, przy okazji zaciągnęły się powiadomienia facebookowe. Jest to dla mnie mega zastanawiające, bo na Mi4i (z softem MIUI Polska) takiego problemu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, SultanKosmituff napisał:

Dokładnie tak, zmieniłem ustawienia oszczędzania energii i dodałem Gmaila do autostartu, zablokowalem kłódką by proces się nie ubijał - dziś rano musiałem sam odświeżyć pocztę, przy okazji zaciągnęły się powiadomienia facebookowe. Jest to dla mnie mega zastanawiające, bo na Mi4i (z softem MIUI Polska) takiego problemu nie było.

Nie wiem, może to dlatego, że oni aktualizują tę apkę co chwilę (oczywiście nic konkretnego nie dodając), mam aktualizację co dwa tygodnie jak nie częściej. Muszą coś w końcu pochrzanić    ... A może to nie to :-D:-D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że to coś z Androidem i jego wersją, ale mój poziom znajomości tych tematów jest bardzo słaby :)

EDIT: Całkowite wyłączenie trybu oszczędzania energii pomogło, maile przychodzą praktycznie w czasie równoległym, inne powiadomienia też działają ;)

Edytowane przez SultanKosmituff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...