Skocz do zawartości

Nie słychać sygnału połączenia ani rozmówcy (słychać mnie)


kolr

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja MIUI i posiadany smartfon: MI2S / MIUI JLB39.0 (Stable) (wersja oryginalna)

Opis znalezionego błędu / problemu: (Jestem nowym użytkownikiem, sorki, jeśli kogoś dubluję, ale nie znalazłam tego tematu na forum.) Po wczorajszej aktualizacji telefonu nie mogę wykonywać połączeń - mnie słychać, ale ja nie słyszę ani sygnału połączenia, ani rozmówcy. Co ciekawe, po przełączeniu na głośnik, mogę normalnie rozmawiać. Znalazłam opisy zbliżonych problemów sprzed ponad roku i tam sugerowanym rozwiązaniem była instalacja innej wersji romu, czego w miarę możliwości chciałabym uniknąć. Jakieś pomysły? Z góry dzięki!

Logcat
jeśli napotkałeś FC, koniecznie wstaw logcat!

Dodatkowe informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić backup danych za pomocą Kopii MIUI (Ustawienia - Kopia i kasowanie danych - Utwórz kopię MIUI ), a następnie format telefonu (w tym samym menu jest przywracanie ustawień fabrycznych). Jeśli to nie pomoże to wgraj na to co masz rom dev czyli z piątku 4.8.8.

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdz w ustawienia "dzwiekow>>głośność" i zobacz czy nie masz tam wyciszonej głośności rozmowy.
Ja mialem identyczny problem wczoraj, jak wgralem wersję 4.8.8(dev) na MI3. Nie wiem dlaczego. Ale było to domyslnie wyciszone całkowicie.

Spróbuj ew. podczas wybierania numeru klawiszem głośności w górę naciskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi - niestety, nic nie zadziałało :(

Zabawy ustawieniami dźwięku spróbowałam oczywiście już wcześniej. Teraz ponownie i wszystko było ok poustawiane.

Co do sugestii Acida - żadna również nic nie dała. Sytuacja się nie zmieniła, czyli nie słyszę nic w słuchawce, ale słyszę na głośniku.

Zaczynam się obawiać, że to może nie być kwestia softu, a raczej hardware'u.

Czy macie jeszcze inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zmieniasz głośność głosu w ustawieniach dźwięku to powinno być słychać (podczas przesuwania paska głośności) dźwięk.
Słychać go? Bo jak nie, to może Ci głośniczek padł ?
Nie wiem dlaczego u mnie się to ciągle wycisza. Dzisiaj znowu zauważyłem samoczynne wyciszenie się tego suwaczka w MI3 stable 23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać - przynajmniej tyle. Poza tym, jak już pisałam, na głośnomówiącym da się od biedy rozmawiać. Napiszę jeszcze do supportu - może zasugerują jakieś inne rozwiązanie. Gdyby w międzyczasie komuś przyszła do głowy genialna myśl, będę wdzięczna za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się! :) W przypływie desperacji po kilkukrotnej reinstalacji systemu weszłam w inne ustawienia dźwięku - Sound/Dolby mobile control, zmieniłam "video" na "off" i zadziałało. Zastanawiałam się, czy to nie ma czegoś wspólnego z "call noise suppression", czyli tłumieniem hałasu przy połączeniu, ale nie dawało to efektu, dopiero to ustawienie dolby. Mam nadzieję, że pomoże, jeśli ktoś miał podobny problem. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...