Skocz do zawartości

Problem z wejściem w EDL


slajee2k91_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś byłem w play'u przedłużyć umowę. Dostałem "w zamian" Redmi Note 4 Global (Czyli jak kto woli "X" +B20). Jest na nim zainstalowany system Miui Global 9.2.1.0.
Problem pojawił się, gdy ten system chciałem zmienić na xiaomi.eu. Miałem go na każdym moim telefonie od xiaomi, i chciałbym mieć go i tu.
Niestety, telefon nie chce wejść w tryb EDL. Poprzez komendy w Minimal ADB and Fastboot telefon po prostu się restartuje. Tak samo działają na nim skrypty, kable deep flash, i wszystko co próbowałem. Po prostu restart. Gdzieś wyczytałem, że xiaomi zablokowało EDL po aktualizacji 8.1. Czy to prawda? W takim wypadku, jak mam wrócić do starszej wersji, i czy to w ogóle coś mi da? Może są jakieś inne rozwiązania, dzięki którym zainstaluje xiaomi.eu, czy jak kto woli Miuipolska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Orjon napisał:

Ale po co EDL? Masz globala, więc nie będzie problemu z odblokowaniem bl itd.

EDL nie zadziała na tym tel póki nie odblokujesz bootloadera/nie zrobisz testpointa.

EDL po to, by wgrać china dev. Póki co MiUnlock nie wykrywa mi telefonu, ani w trybie fastboot ani normalnie. MiFlash zaś telefon widzi, ale gdy próbuję sflashować pliki china dev, trwa to 2 sekundy, po czym telefon się restartuje, i wraca do tego co było - do pulpitu z globalem. Nawet nie ma pierwszej konfiguracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Orjon napisał:

Żadne sterowniki nie pomagają? Sprawdź te z miunlocka (plik MiUsbDriver.exe jako admin) - powinny niby zatrybić... Do EDL raczej nie przejdzie tel bez otwarcia telefonu i testpointa/wykorzystania boxa serwisowego.

Niestety, one również nie działają. 

Xiaomi.eu muszę zainstalować poprzez TWRP, bądź inne recovery. Je zaś zainstalować mogę tylko wtedy, gdy będę miał odblokowany bootloader. No a wg poradników, by go odblokować, muszę wejść w tryb EDL, i zainstalować china dev. Mylę się? Już sam się w tym wszystkim gubię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Orjon napisał:

.. Do EDL raczej nie przejdzie tel bez otwarcia telefonu i testpointa/wykorzystania boxa serwisowego.

W EDL przejdzie po wgraniu MiFlashem romu 8.2.5.0. Wgrywasz ten rom w trybie fastboot Miflashem, jak po wgraniu tel sie uruchomi wyłączasz go i naciskasz jednocześnie Volume up, volume down i power.Mignie na moment logo i ekran zrobi sie czarny.Po podłączeniu do kompa zacznie migać czerwona dioda.Wybierasz w Miflash rom jaki chcesz wgrac i flashujesz. Sposób sprawdzony na 3 szt.RN4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...