Skocz do zawartości

Czujniki ruchu źle działają


jojoro

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 3 czujniki ruchu i albo wszystkie są uszkodzone albo czegoś nie rozumiem.

Stawiam 3 czujniki obok siebie w odległości 5 cm. Wskazania LUX są takie 0 lux, 13 lux, 24 lux. Zmieniam warunki oświetleniowe i mam np. 16 lux, 35 lux, 60 lux. Ktoś te czujniki kalibruje? 

Ale to nie byłoby najgorsze.

Najgorsze jest to, że nie działają prawidłowo sceny.

Biorę sobie jeden czujnik i robię scenę "gdy jest ruch" zapal żarówkę Yeelight. 

Scena działa.

Poprawiam scenę na "gdy jest ruch i ciemno" zapal żarówkę Yeeligt" Scena nie działa. Niezależnie od tego co czytam w logach czujnika. Czujnik pokazuje, że wykrywa ruch, pokazuje że wykrywa 0LUX i scena się nie uruchamia.

Robię kolejną poprawkę. Dodaję do sceny drugi czujnik ruchu. Na IFie zaznaczam "When meeting 1 condition selected" i na obu czujnikach wybieram  "gdy jest ruch i ciemno". W części wykonawczej "Then zapal żarówkę". Scena się uruchamia ale...

Niezależnie od warunków oświetleniowych. Postawiłem czujniki na parapecie gdzie wykrywały (i znowu jeden 700 a drugi 1000lux) a scena i tak się uruchomiła.

 

Nie wspomnę już że trzeci czujnik nawet w pudełku po butach zamknięty w szafie pokazuje 6 lux - tego nawet nie brałem do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz @Gawronnek rację. Właśnie dotarły do mnie 2 ostatnie czujniki ruchu ustawiłem je pod blatem biurka aby oszukać sensor światła. Każdy pokazuje inną wartość w lux. 

No i tak sobie spaceruję czasem obok tego biurka do testów. Czasem jeden wzbudzi scenę, czasem drugi, czasem żaden. I na logach może widnieć 0lux+ ruch i scena nie odpala, a innym razem jest 19 lux i ruch i scena się załącza. Dla mnie totalna porażka. Mam już w sumie 5 czujników ruchu i każdy gra po swojemu, jakby Xiaomi brało to z jakichś odrzutów, które nie przeszły testów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...