Jump to content

Problemy z modułem GPS i zasięgiem MediaTek 4/64GB


Recommended Posts

Witam, mam pewien problem ze swoim niedawno zakupionym Xiaomi Redmi Note 4X na Mediateku, nie jest to wersja Snapdragon. Otóż telefon niby działa w porządku, niby wszystko jest ok, ale trapią mnie dziwne problemy (chyba, że to tak ma być?), wydaje mi się mianowicie, że mam dziwnie słaby zasięg. Mam ustawione wszystko na wybieranie sieci LTE, mam APN od Tmobile (na playu było to samo), niby internet działa, ale żebym złapał zasięg LTE kilka kilometrów od centrum Katowic, to jest chyba lekka przesada. Wszystkie telefony w domu nie mają z tym żadnego problemu, mój poprzedni chińczyk też rzadko gubił 4G, więc wiem, że jestem w polu zasięgu, a telefon notorycznie odmawia pracy na tym paśmie. Czasem wskoczy owszem, ale w miejscu gdzie nie ma siły, żeby LTE nie wskoczyło, blisko nadajników, na lotniskach, przy centrach handlowych, zazwyczaj mam E,H lub H+ i nic poza tym. H+ jeszcze ujdzie, reszta po prostu gubi mi połączenie z siecią, a to jest dla mnie ważne. Mój soft to Android 6 MIUI 9.2.2.0 MBFMIEK.

Co do GPS to nie wiem, spotkałem się z opiniami, że soft jest badziewny i próbować robić reset\downgrade, znowuż inni mówią że GPS na mediateku w Xiaomi od zawsze był słaby, mam w każdym razie dziwne wrażenie, że zaraz po rozpakowaniu telefonu wszystko chodziło z pozycjonowaniem jakby lepiej, teraz ledwo wjadę do lasu to już gubi zasięg, mam w polu widzenia od 20 do 24 satelit a używa max 10 i to bardzo rzadko, zazwyczaj między 4 a 7.

Odsyłać to na gwarancję czy może to po prostu tak ma być, albo czy próbować coś z softem?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

I tak i nie, wyjdę z domu i mam LTE, w domu nie mam, za kawałek znowu mam, potem znowu nie mam. B20 to może być problematyczne gdzieś naprawdę na zadupiu, no ale w okolicy gdzie mieszkam jest naprawdę sporo metropolii i nie wydaje mi się, żeby zasięg LTE był aż taki słaby.

Link to post
Share on other sites

No nie będę się sprzeczał, bo nie mam pojęcia, bardzo możliwe, że to jest powodem, ale znowuż jak wytłumaczyć spadki z 3G do 2G w okolicach krakowa, kiedy inne telefony normalnie mają tam nawet i po 4G? Wówczas coś tu nie pasuje, bo inne pasma przecież ten telefon teoretycznie obsługuje. To nie jest aż tak bardzo ważne, bo generalnie nie jest bardzo uciążliwe, tylko trochę, problemem jest GPS. Po resecie nic się nie poprawiło, dlatego już napisałem do dystrybutora, w poniedziałek wysyłam na gwarancję, oni ten telefon tam przejrzą.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Przepraszam, że odświeżam wątek, ale po 3.5 miesiącach oczekiwania i zgłoszeniu sprawy na policję otrzymałem telefon z powrotem. Dostałem inną wersję na Snapdragonie, dla mnie ok. Co do tamtego telefonu, to gdyby ktoś przyszłościowo szukał rozwiązania - w takiej sytuacji tylko serwis. Uszkodzony był mechanicznie moduł GPS, do tego problematyczne apdejty MIUI, brak obsługi pasma B20 też był problemem i mieliście rację. 

Od siebie mogę tylko tyle dodać, że jeśli będziecie kiedykolwiek zmieniać swoje telefony na coś nowszego, to bardzo szerokim łukiem omijajcie firmę Impex Sale (siedziba w Warszawie i Krakowie - współpracują z Digi mobiles), na allegro widnieją jako xiaomi-sale. Jeśli cenicie swoje nerwy, swój czas, pieniądze - nie kupujcie w tej firmie.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...