Skocz do zawartości
  • 0

Zakup telefonu 1000-1500 zl


michals19s

Pytanie

Witam korzystam juz 2 lata z mojego xiaomi mi 4s, (jestem mega zadwolony z tego modelu)  przychodzi czas na zmiany, zastanawiam sie co obecnie wybrac czy jakis starszy model z roku 2017 czy jakas nowosc ktora bedzie wchodzic na rynek w tym roku.  ( pomozecie, doradzicie jakis sprawdzony model??
Moje wymagania;
Cena  1000-1500 zl
Wielkość ekranu/Rozdzielczość:  5-5,5 cal
Ilość RAM/ROM/Procesor: Min 4gb ram
Dual/Single sim: tak
Preferowane marki: kwestia zastanowienia
Miejsce zakupu(Polska/Chiny):  70 /30 ze PL
Wymagania (parametry, funkcje): Solidna bateria, dobra szybkosc pracy  i plynny system, przyzwoity aparat, ( NFC moze byc) Super wyglad ( preferuje kolory niebieski , zloty) 
Opis:Tak jak wyzej :) chce wymienic xiaomi mi 4s na cos rownie dobrego , zbey nie okazalo sie parametrami slabsze :)

Prosze o propozycje z plusami danego telefonu

Edytowane przez michals19s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A czy mi 6 będzie aktualizowane do nowego androida?? I czy są planowane kolejne aktualizacje, bo jakby nie było tel ma już rok,  może być troszkę przestarzały, druga sprawa czy w marcu czyli chyba rok po premierze produkowany jest ten tel, czy sprzedawane są egzemplarze ostatnie, a może odświeżone tel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
A czy mi 6 będzie aktualizowane do nowego androida?? I czy są planowane kolejne aktualizacje, bo jakby nie było tel ma już rok,  może być troszkę przestarzały, druga sprawa czy w marcu czyli chyba rok po premierze produkowany jest ten tel, czy sprzedawane są egzemplarze ostatnie, a może odświeżone tel?
Człowieku trochę przestarzały?? Czyś ty upadł na głowę, podniósł się i jeszcze raz upadł. Masz topowe bebechy w Mi6 . Zerknij ty na specyfikację zanim coś napiszesz. Aktualnie wprowadzają andka 8 ale to i tak bez różnicy bo bardziej ważne jest wsparcie dla miui co dla flagowca będzie długie.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

SOrki za slowo przestarzaly :) chodzilo mi ze prawie mija rok od premiery :)

Zastanawiam sie czy kupic juz teraz czy poczekac pare tyg , moze przy pojawieniu sie Mi 7   , cena jeszcze spadnie.

Co do mi 6 , strasznie podoba mi sie w kolorze niebieksi - czy w tym kolorze jest wylacznie w wersji  6 /128?   nie znajde  6/64? bo nie ukrywma ze  128 Gb nie jest mi potrzebne , a wersja 4/64 hmmm troche malo pamieci

Edytowane przez michals19s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Uważam że teraz cena Mi6 jest dobra. Pytanie tylko czy masz mus do kupowania. Ale mi7 według mnie to opłacać się będzie za rok a cena Mi6 tak szybko i dramatycznie nie spadnie. Wszystko zależy czy chcesz kupić teraz czy poczekać??

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moje mi 4s jeszcze dziala ok, tylko mam go 2 lata troche sie znudzil :) chcialbym cos nowszego. Tylko teraz kwestia zastanowienie czy kupic w Pl zaplacic 200-300 zl wiecej, czy zamawiac z chin i czekac te 2-3 tyg ;/ i myslenie nad sposobem wyslania nad ubezpieczaniem vat , hmmm i troche strach a co jesli cos mi sie uszkodzi i bede musial sie kontaktowac ze sprzedaawca w chinach i  odsylac tel tam do naprawy  ( plus przy zakupie w $  moj bank podniesie mi kurs o 15-20 centow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kup w ibg z 2 letnią gwarancją u acida i tyle nie kombinuj. Jak się przesiądź z mi4s to będziesz miał duży progres. Ja zmieniałem z mi note na Mi6 w styczniu. I powiem że Mi6 to petarda. Wybierz z 6gb ramu nie ma sensu ten 4gb.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Śledziłem. Dział zakupy w Chinach ale nic aktualnego tam nie znalazłem, a tym bardziej o zakupach w igb. Odwiedzając bezpośrednio igb, jest problem ze stroną nie wczytuję ja w całości, i bardzo długo trzeba czekać na połączenie

A dobra już widzę ten dział

Edytowane przez michals19s
Poprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raczej kupię xiaomi mi6  w kolorze niebieskim wersja 6/64 chociaż takich jest mało więc 6/128 też może byc. po głowie chodzi mi pomysł z Honor 9, sam już nie wiem. 

 

Pomógł by mi ktoś znaleźć taki tel na chińskich aukcjach, tak żeby był w przystępnej cenie i żeby ominąć VAT,  i w miarę szybko dotarł?? Ja nigdy nic nie zamawiałem z Chin i nie wiem które opcje zakupów i wysyłek wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ooo dzieki za link z cennikiem :)

Wczoraj sporo sledzilem rozne sklepy i maja braki Xiaomi mi6 w kolerze niebieksim,   6/64 lub 6/128 ,  niby sie wyswietlaja ale jak wchodze w szczegoly i wybor koloru itp, niebieskiego brak :( a nie ukrywam ze tylko w tym kolorze chce

4 gb ram to za malo a w tym linku co mi podales nie ma wersji 6/128 :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jedno idzie z chin drogie z eu. Różnica to tylko to skąd idzie. Ibg ma zawsze wersję global jak dobrze pamiętam. Jak bierzesz z chin to ubezpieczenie od VAT polecam brać no i DHL ( co ci podwyższy finalnie cenę) przelicz sobie. Gwarancje w obu przypadkach w eu .

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak kupujesz z chin to i tak dostaniesz albo ładowarkę eu albo adapter. Ja zawsze jak kupowałem i było wysyłane z chin to brałem DHL + ubezpieczenie od VAT. Twoja wola jak wybierzesz.

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na chwile obecna czekam na odp od ibuygou poland odnosnie dostepnosci tel, i jak wyglada u nich sprawa z wysylka, z vatem itp :) 

Jak nic nie znajde pewnego co moze ominac vat , to chyba kupie juz cos w PL;/

Bo znalezc cos taniej, czekac pare tyg, dostac vat i wyjdzie mi porownywalnie jak zakup w Pl :) to bylbym zmartwiony. 

a moze wiecej cierpliwosci, i przy informacjach o ukazaniu sie Mi7 :) cena 6 spadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sklep powinien odpisać, że nie ponosi odpowiedzialności za opłaty celno/podatkowe, które prawnie ciążą na kupującym chyba, że wykupisz "ubezpieczenie" to zwrócą Ci później poniesione koszty. Wszystko sprowadza się do miejsca nadania przesyłki - w skrócie: paczka z chin + kurier, oznacza szybki czas dostawy wraz z dodatkowymi kosztami; paczka z chin dostarczona do jakiegoś kraju w UE/przepakowana lub z dodatkową etykietą - omija dodatkowe opłaty; paczka z jakiegoś europejskiego magazynu + kurier - nie podlega dodatkowym opłatom.

Trochę inaczej może być w przypadku przesyłek, które na terenie naszego kraju dostarcza Poczta Polska - bo tu zależy też od tego co na opakowaniu, szczęścia i tego przez jakie węzły przejdzie. Ogólnie wybierając zakupy zza granicy, można sporo przyoszczędzić, ale to wszystko ma też w sobie pewne ryzyko z którym tak czy siak należy się liczyć.

Do ostatniego zdania - najlepiej żeby rozdawali wszystkim za darmo, zejdź na ziemię bo i tak ceny wielu telefonów są naprawdę atrakcyjne, to nie apple czy samsung za 3 tys zł. Wiadomo, że jak zostaną w portfelu czy na koncie jakieś dodatkowe stówki to lepiej, ale bez przesady. Obserwując zagraniczne sklepy, od jakiegoś czasu naprawdę wyprzedają kosmiczne ilości różnych modeli, tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, abc00 napisał:

Do ostatniego zdania - najlepiej żeby rozdawali wszystkim za darmo, zejdź na ziemię bo i tak ceny wielu telefonów są naprawdę atrakcyjne, to nie apple czy samsung za 3 tys zł. Wiadomo, że jak zostaną w portfelu czy na koncie jakieś dodatkowe stówki to lepiej, ale bez przesady. Obserwując zagraniczne sklepy, od jakiegoś czasu naprawdę wyprzedają kosmiczne ilości różnych modeli, tanio.

Co do tego sie nie zgodze. Moim zdaniem cena mi6 jest sztucznie utrzymywana na tym poziomie. W dniu premiery u posrednikow jak gearbest, czy banggood kosztowal okolo 450$, obecnie trzeba wydac 390$, czyli stanial o 15% w 10 miesiecy. Jest to w porownaniu z mi5 wrecz smieszny % (mi5 3/64 w dniu premiery 380$, zeby po roku ~220$). Czy jest to spodowowane brakiem posrednich modeli miedzy mi6 a mi7, ciezko powiedziec. Natomiast mi6 jest juz przestarzaly, i nie chodzi tutaj o specyfikacje ktora jest bardzo dobra, ale o ekran. Juz w momencie premiery bylo glosno o standardowej bryle mi6, gdy inne flagowce oferowaly wiekszy stosunek ekran/gabaryt lub nawet ekrany 18:9. 
IMHO nie ma sie co obecnie pakowac w mi6, bo cena powinna spasc i to znaczaco. Oczywiscie nie bedzie to poki co (o ile w ogole) poziom mi5 z 200$, ale nie powinno to byc wiecej jak 300$, zeby ten telefon nadal sie sprzedawal, gdy na horyzonie bedzie mi7 i pokrewne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, abc00 napisał:

Do ostatniego zdania - najlepiej żeby rozdawali wszystkim za darmo, zejdź na ziemię bo i tak ceny wielu telefonów są naprawdę atrakcyjne, to nie apple czy samsung za 3 tys zł. Wiadomo, że jak zostaną w portfelu czy na koncie jakieś dodatkowe stówki to lepiej, ale bez przesady. Obserwując zagraniczne sklepy, od jakiegoś czasu naprawdę wyprzedają kosmiczne ilości różnych modeli, tanio.

Witaj dzieki za wyczerpujaca informacje co do sklepow i przesylki.

Co do Twojego osttaniego zdania, nie chodzi zeby rozdawali cos za darmo, tylko mam nadzieje ze cos cena spadnie, bo zobacz, sledzca osttani tydzien ceny xiaomi mi6 niebieksiego , 6/128, wychodzi mi ze trzeba dac okolo 1600-1700 sprowadzonego z Chin. W Polsce na allegro np wolaja po 2 tys :) a to naprawde cena przesadzona, jaka trzeba zaplacic za kolor i z ate dodatkowe 64 gb pamieci, ktore mi sa nie potrzebne bo chetnie kupil bym 6/64 tylko takich praktycznie nie ma

 

4 godziny temu, PurpleHaze napisał:

Co do tego sie nie zgodze. Moim zdaniem cena mi6 jest sztucznie utrzymywana na tym poziomie. W dniu premiery u posrednikow jak gearbest, czy banggood kosztowal okolo 450$, obecnie trzeba wydac 390$, czyli stanial o 15% w 10 miesiecy. Jest to w porownaniu z mi5 wrecz smieszny % (mi5 3/64 w dniu premiery 380$, zeby po roku ~220$). Czy jest to spodowowane brakiem posrednich modeli miedzy mi6 a mi7, ciezko powiedziec. Natomiast mi6 jest juz przestarzaly, i nie chodzi tutaj o specyfikacje ktora jest bardzo dobra, ale o ekran. Juz w momencie premiery bylo glosno o standardowej bryle mi6, gdy inne flagowce oferowaly wiekszy stosunek ekran/gabaryt lub nawet ekrany 18:9. 
IMHO nie ma sie co obecnie pakowac w mi6, bo cena powinna spasc i to znaczaco. Oczywiscie nie bedzie to poki co (o ile w ogole) poziom mi5 z 200$, ale nie powinno to byc wiecej jak 300$, zeby ten telefon nadal sie sprzedawal, gdy na horyzonie bedzie mi7 i pokrewne. 

Mowisz ze Mi6 juz ma swoje latka :D  wiec co ty bys w tym momencie doradzil zeby kupic?? Nie ukrywam ze taki pospolity czarny koloor mi nie odpowiada i sie po prostu nie podoba :D, Lubie miec oryginalny tel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

michals19s

 

Z fonami xiaomi to już tak jest ,że niektóre kolory są na "wagę złota". Tak było z czarnym mi note lub mi4. Ceny były wysokie bo było ich po prostu mało. Białych było w brud , bambo mniej a czarne to już rarytas. I tak jest z niebieskimi z mi6. Albo się pogodzisz z tym i kupisz drożej wymażony kolor albo kup czarny i tyle. Mi6 to nadal jeden z najlepszych fonów w swej cenie. Co by nie mówić. Do 1500zl  jest naprawdę bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, michals19s napisał:

Mowisz ze Mi6 juz ma swoje latka :D  wiec co ty bys w tym momencie doradzil zeby kupic?? Nie ukrywam ze taki pospolity czarny koloor mi nie odpowiada i sie po prostu nie podoba :D, Lubie miec oryginalny tel


Czytaj dokladnie, napisalem ze jest/byl przestarzaly jesli chodzi o ekran. Mi6 wyszedl w standardowej proporcji ekranu (takiej jak mi5, mi4 itd...) w momencie gdy inne flagowce byly juz z minimalnymi ramkami, a ekran w proporcjach 18:9. Porownaj sobie te bryly zeby bylo jasne o czym pisalem: https://www.phonearena.com/phones/size/Xiaomi-Mi-5,Xiaomi-Mi-6,Samsung-Galaxy-S8/phones/9055,10491,10311

Natomiast co do flakow to nie ma co oczekiwac cudow ani rewelacji, bo od paru lat panuje w tej kwestii zastoj, przesiadka z zeszlorocznego flagowca na tegoroczny, nie powoduje jakiegos wielkiego WOW. Bywa szybciej, bywa sprawniej, ale tak naprawde to wojna jest w aparacie i baterii. Bo czym poza wynikami w antutu bedzie sie dla szarego uzytkownika roznil snapdragon 835 od 845? 
No ok w przypadku mi7 jesli potwierdza sie plotki o bezramkowcu (lub minimalnych ramkach), bedzie to przeskok w stosunku do mi6 pod wzgledem ekranu. Ale inne duze marki zaliczyly ten przeskok juz rok temu.

Nie polece nic, napisalem tylko ze mi6 powinien niedlugo staniec, i jesli ktos nie ma strasznego cisnienia, a chce zaoszczedzic - to warto poczekac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak tak, po obejrzeniu zdjecia widze roznice w ekranie  i w tym o co ci chodzilo :)

OnePlus5T - kurcze 6 cali chyba za wielki

mi  not 3  hmmm - podobno to smao co mi6 tylko wiekszy 

POczekam chyba jeszcze troche na mi 6 :) jak sie nic nie ruszy z dostepnoscia niebieksiego koloru to wybiore czarny lub   niebieksiego Honor 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, dzidexx napisał:

Mnie również interesuje od jakiegoś czasu. Niepokoi mnie opinia Walerego:

"Przyszedł na global z odblk. BL'em."

z ibg też przychodziły z odblokowanym ( było to już pisane ) mnie osobiście się to nie zdarzyło. Poczytajcie o sklepie i przebojach i pamiętacie ,że w razie czego w ibg macie gwarancję w eu u Acida. Nie to ,że promuje ale wielu ludzi na forum kupowało jak najtaniej a potem płacze itd. Choć by to z ali jak w gwarancja ali napisana jest tak ,że gdy fon nie będzie do naprawy to dostajesz " odpowiednik" czyli nie ten co zamawiałeś i kolega na forum dostał szajsunga zamiast swojego xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo chetnie bym kupil w ibg  zbey miec gwarancje tylko nie maja wrsji global w kolorze niebieskim, a werja cn kosztuje 460+ 20 DHL   -- nie wiem czy jest doplata vatu -- :0 wiec nie wychoodiz na ta chwile za tanio :) A jak zobaczylem tego Mi note 3 za  1000 zl :) to nagle zmienilem zdanie ze chyba wole wydac 1000 zl niz, ponad 1500 na MI 6 i czekac az cos stanieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Bardzo chetnie bym kupil w ibg  zbey miec gwarancje tylko nie maja wrsji global w kolorze niebieskim, a werja cn kosztuje 460+ 20 DHL   -- nie wiem czy jest doplata vatu -- :0 wiec nie wychoodiz na ta chwile za tanio  A jak zobaczylem tego Mi note 3 za  1000 zl  to nagle zmienilem zdanie ze chyba wole wydac 1000 zl niz, ponad 1500 na MI 6 i czekac az cos stanieje
Słuchaj zrobisz jak chcesz. Wątków na forum o sklepach jest dużo to masz lekturę. Jak już pisałem nie ma wersji cn w ibg tylko magazyn. Zerknij sobie na spokojnie jeszcze w te linki z rabatami może coś się zmieniło. W temacie ibg masz wszystko opisane o ubezpieczeniu od VAT itd. Z mojej strony to w tej cenie Mi6 jest najlepszym wyborem niestety czarny. Jak chcesz niebieski to musisz dopłacić. Jak dopłacić to możesz coś innego wyrwać w większej cenie lepszego. Co do mi note 3 mmmm. Ja się nad nim zastanawiałem i nie brał bym go ale to też poczytaj na forum. Wolałbym dopłacić do Mi6 no chyba że chcesz taniej to i może i znowu wchodzimy w kwestie cen i sklepu. Moja porada sklep ibg Mi6 w wersji czarnej. Ewentualnie w wersji niebieskiej jeśli chcesz dopłacać. Masz pewność sklepu i gwarancję. Możesz jeszcze zerknąć mi note 3 w wersji niebieskiej na ibg ale będzie to mniej opłacalne.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi6-qualcomm-snapdragon-835-2-45ghz-6gb-ram-128gb-rom-3d-glass-version-8840.html

Czy  wtej aukcji bedzie kolor niebieski?? bo niby jest opcja, ale jak przechodze do zaplaty, w koszyku wyswietla sie kolor czarny.

Jest niby rabat 10 E na ten zaku,

Tylko powiedz mi prosze gdzie mozna wybrac opcje, doplate ubezpieczenia vat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, michals19s napisał:

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi6-qualcomm-snapdragon-835-2-45ghz-6gb-ram-128gb-rom-3d-glass-version-8840.html

Czy  wtej aukcji bedzie kolor niebieski?? bo niby jest opcja, ale jak przechodze do zaplaty, w koszyku wyswietla sie kolor czarny.

Jest niby rabat 10 E na ten zaku,

Tylko powiedz mi prosze gdzie mozna wybrac opcje, doplate ubezpieczenia vat??

Proszę bardzo . Weź ty przypatrz się co piszą na stronie.

Nowy obraz mapy bitowej.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...