Jump to content

Telefon się posypał przy aktualizacji do miui 9. Po flashu do miui 8 Problemy z pobieraniem.

Aslaf95
 Share

Recommended Posts

Xiaomi działał sobie ślicznie przez 1.5 roku aż tu nagle przyszła aktualizacja do Miui 9. Telefon nie mógł się zaktualizować, wpadł w bootloopa (żeby się upewnić dałem mu 1.5h na aktualizację). Jako, że mam zablokowany bootloader zflashowałem w trybie EDL telefon. Próbowałem z miui 9 na czysto co się nie udało i znowu bootloop, z MIUI 8 się udało. Niestety, po zflashowaniu z powrotem do wersji 8 zauważyłem, że prędkość pobierania w telefonie po prostu leży. Google play nie pokazuje jaka to prędkość pobierania, ale jest żałośnie, o wiele gorzej niż wcześniej. 

W internecie znalazłem, że podobno to wina spieprzonego download... Czegośtam (wink), który działał dobrze w wersjii 7.5.2.0 ale z dalszymi apdejami coś tam poszło nie tak, więc trzeba odblokować bootloader i wgrać starą wersję tego pliku/usługi na nowe MIUI i ma chodzić.

Zgadzałoby się to, bo po zflashowaniu telefonu na rom 7.3.7.0 (Miui 7) download leci jak ta lala. 

Problem w tym, że kiedyś takiego błędu na tym systemie w ogóle nie miałem. No i wkurza mnie, że Miui 9 w ogóle nie chce się zainstalować ani jako update na świeże miui 8 ani jako flash od zera. Co mogę z tym zrobić? 

dodam może jeszcze jedną rzecz. Telefon jest po wymianie ekranu i portu USB (któregoś dnia po prostu zaczął przerywać ładowanie). Tak czy inaczej, problem wydaje się czysto software'owy. No chyba, że Xiaomi poszło w ślady Appla i w jakiś sposób blokuje najnowsze updaty dla telefonów z "nieautoryzowanymi" częściami i brickuje telefony z częściami zamiennymi... 

Tak czy inaczej Miui 7 działa elegancko, MIUI 8 też oprócz tragicznego pobierania a MIUI 9 nie działa wcale... Co mogę z tym fantem zrobić? Ostatecznie będę się po prostu kisił ma miui 7, no ale wiadomo, że chciałbym w pełni funkcjonalną najnowszą wersję nakładki od Xiaomi...

Edited by Aslaf95

To może inaczej- czy możecie polecić jakiś dobry serwis gsm na terenie Lublina, który dobrze ogarnia softowe sprawy i jego kompetencje wykraczają poza zwykle flashowanie w miflash co sam potrafię zrobić? wkurza mnie trochę fakt, że siedzę na antycznym miui 7 bo na 8 mam spierniczony download, a 9 w ogóle nie chce się zainstalować...

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...