Skocz do zawartości

Kupiony na Allegro Redmi 5 plus "global"


lucas7911

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Dnia 13.02.2018 o 16:42, lucas7911 napisał:

Już wiem że nie ma wersji global do tego telefonu,

Dnia 27.02.2018 o 20:00, markus6443 napisał:

 z tego tematu i z wspomnianego tu artykułu wiem, że nie ma Globala na ten model. 

Chciałbym wgrać na niego Globala.

Panowie, to w końcu jak? Jest global czy nie ma globala? 

A jeśli nie ma, to czym jest to coś, co sprzedają na "wyspie" Xiaomi w Arkadii w Wawie? Oni to już chyba mają na pewno oficjalną dystrybucję, nie? 

Przymierzam się do zakupu i szczerze mówiąc trochę mnie przestraszyliście - teraz mam Mi4c, na którego faktycznie nie ma globala, i już jestem trochę tym zmęczona (nie da się wypróbować różnych romów, nawet z ciekawości). To może mi podpowiedzcie: warto się interesować tym: https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_1509267.html?wid=4 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, magyarek napisał:

a co powiesz o tym obiekcie z linku? Da się z nim coś zrobić? 

Kupiłem na LightInTheBox wersję Global. Bez najmniejszego problemu uaktualniłem - poprzez OTA - do najnowszej globalnej wersji V9.2.13.0.NEGMIFA (MIUI9)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2018 o 20:26, bayerman napisał:

Na oficjalnym forum MIUI, był nabór do 03.03 na testerów wersji GLOBAL Develop dla Redmi 5/ Redmi 5 plus... 

Więc pewnie kwestia tygodnia lub kilku jak wersja ta zostanie wszystkim udostępniona i będzie można na niej odblokować Bootloader(omijając błąd 86006 - na wersji Global Stable) bez kombinowania z FastBoot...

 

Dnia 17.03.2018 o 10:22, bayerman napisał:

Wyszedł Global Developer ROM for Redmi 5 plus.

Link

 

Mam chińską wersję telefonu z fake Global Rom 9.2.0.2 czy teraz mogę wgrać ten Global dev normalnie bez test point ? Czy muszę to zrobić właśnie za pomocą metody test point...

A może aby  odblokować bootloader pozostaje mi wygranie przez test point china dev ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, panowie, to teraz taka sprawa. 

Kupiłam tego 5 Plus z Gearbesta, dzisiaj wystartował w podróż do mnie. Załóżmy, że faktycznie będzie na nim ten oficjalny, prawdziwy Global. Co z nim można zrobić? W sensie można aktualizować (OTA?) i krzywda mu się nie zadzieje, tak? 

Ewentualnie - jak mu w miarę bezboleśnie wgrać TWRP, żeby MIUI.eu móc używać? 

I jeszcze - w sumie pewnie i tak fon na dzień dobry pojedzie do Acida, żeby go ogarnął i przystosował do naszego ROMu. Czy z MIUI.eu będzie można przejść na Global i z powrotem? Czy Global blokuje bootloader i cała zabawa zaczęłaby się od początku? 

(zgodę na odblokowanie mam jeszcze z 4c) 

Dzięki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie to global to procedura jest standardowa, jeśli nie będziesz mógł powiązać urządzenia z kontem xiaomi (86006) to wtedy po prostu wrzucasz soft global dev (instalujesz przez aktualizację telefonu), to  w większości przypadków rozwiązuje ten problem.
Po powiązaniu telefonu musisz odczekać 360h żeby móc odblokować telefon, a wtedy już możesz robić co chcesz :P

Edytowane przez vinczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Redmi 5 Plus kupiony z proline. Chciałbym wgrać mu czystego Androida. Rozumiem, że mam mu wgrać global dev i tam próbować powiązać urządzenie z kontem MIUI? Ludziom właśnie na global dev się udaje tą procedurę wykonać, tak? Zgodę na odblokowanie już mam, na Global stable jaki teraz mam przy próbie powiązania dostaję 86006. 

 

Czytałem coś o wgrywaniu china dev przez testpoint, ale tego wolałbym uniknąć. Oj, jakie to skomplikowane niepotrzebnie. 

 

Aha, i jeszcze jedno. Gdyby mi się jednak nie udało powiązać konta, to da się bez problemu wrócić na Global Stable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, magyarek napisał:

jak się pozbyć tego syfu od Googla? 

To zrobisz w 5 minut, bez odblokowania bl, wgrywania twrp i rootowania. https://miuipolska.pl/forum/topic/22981-jak-wyłączyć-lub-odinstalować-preinstalowane-aplikacje-googla-w-oficjalnych-romach-global/?do=findComment&comment=440576

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Panowie to jak to jest na dzień dzisiejszy z tym fonem Redmi + Plus. Posiada on wersje Global , czy nie. Czy oprogramowanie automatycznie aktualizuje się przez OTA ? Pytam, bo muszę zakupić taki telefon kobiecie w prezencie, a nie chcę zmienić w nim oprogramowania czy instalować coć innego, chcę by to było oryginalne oprogramowanie Global z OTA.  Czy znaleziona wersja na allegro to wersja Global z OTA, czy raczej jakieś badziewie chińskie lub coś innego ? https://allegro.pl/xiaomi-redmi-5-plus-3gb-32gb-gw24-szklo-etui-gifts-i7416866475.html   Jeśli to "badziewie" to może ktoś podrzuci sklep lub link z fonem dla Globala z OTA jeśli takowy telefon ma Globala. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...