Skocz do zawartości

Kupiony na Allegro Redmi 5 plus "global"


lucas7911

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 24.02.2018 o 10:11, bayerman napisał:

Z tego co doczytałem na forach miui, to można odblokować bootloader tylko na China Dev - którego mając Official Global bez odblokowanego bootloadera nie wgram...

Jedynie, żeby wgrać China Dev A tylko metoda "Test Point"...

Chyba, że macie jakieś inne pomysły?

 

Dnia 24.02.2018 o 10:33, Stanstok napisał:

pobierz na telefon plik .zip i spróbuj aktualizować może się uda

Niestety, pobrałem plik Dev Rom z oficjalnej strony, niestety przy próbie aktualizacji z poziomu "Aktualizatora" dostaję informację, po weryfikacji, że można aktualizować tylko oficjalnym ROM-em z MIUI formu (z którego ściągnąłem...).

Zastanawiam się, czy przez MiFlash przejdzie ten room DEV...

Pytanie, bo ogólnie do Global ten jest wersja Developer - na ten moment Redmi 5 plus tego ROM-u nie ma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie chciałem zakładać nowego tematu, żeby nie śmiecić i mój problem łączy się z tym poruszanym tutaj. Otóż stałem się szczęśliwym posiadaczem Mi 6 i jednocześnie kupiłem swojej kobiecie Redmi 5 Plus (oba kupione na Allegro). I tu oczywiście zaczynają się schody, z tego tematu i z wspomnianego tu artykułu wiem, że nie ma Globala na ten model. Sprzedawca stwierdził, że jego dostawca wysłał mi wersję angielską (co oczywiście jest bzdurą - chińskie napisy na pudełku, etc.) i podesłał instrukcję odblokowania bootloadera... i właściwie tyle. 

Chciałbym wgrać na niego Globala. Przeczesałem artykuły, tutoriale i poradniki, np:

 

Proszę o radę:

  • czym różni się wgrywanie globala od wgrywania Xiaomi.eu? Jakimi czynnościami, jest gdzies tutorial? Wiem, w niektórych miejscach użytkownicy forum o tym wspominają, ale czy to się nie zdezaktualizowało?
  • czy wgranie globala to w ogóle dobry wybór i będą możliwe dalsze aktualizacje?
  • Załączam zrzut ekranu z wersją MIUI. Nie mylę się, to syf, prawda? Prośba o odblokowanie bootloadera już wysłana.

Wybaczcie, jeżeli moje pytania są naiwne, tajniki gmerania przy telefonach poznaję tylko, jak muszę zmienić telefon lub coś przy nim zrobić.

28579684_1623892291028056_1603230197_o.png

Edytowane przez markus6443
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Globala, to jest wersja Global to co już masz... Najstarszy dostępny stable na ten tel.

Zasadniczo: do wgrania Globala wykorzystujesz MiFlash, jeśli nie chcesz rozbierać tel to musisz mieć odblokowany bootloader. Aktualizację już masz.

tapnięte z Redmi 4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mam problem z błędem 86006 podczas próby dodania konta na telefonie który chce odblokować. Telefon z oficjalnej dystrybucji w polsce, ładnie się zaktualizował a teraz nie mogę go odblokować ;/ SMS'a ze zgodą na odblokowanie dostałem w poniedziałek, to możliwe że muszę jeszcze odczekać na dodanie konta?
Próbowałem VPNów i nic to nie pomogło a na forach miui radzą wgrać oficjalny soft przy pomoc testpointów a to mi się nie widzi bo nie chcę rozbierać telefonu i z oficjalnej dystrybucji powinienem mieć poprawnego ROM'a... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Stanstok napisał:

ale jest możliwe zablokowanie po wgraniu :) Tak wg. nie widzę problemu z odblokowaniem i skąd ta dyskusja :) 

Stąd że twoim zdaniem kupił wersję chińską. A moim że globalną, bo takie już można u nas nabyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, stolarz717 napisał:

Ja posiadam Xiaomi Redmi 5 PLUS (global wersja, 4GB RAM, 64GB ROM, wersja: MIUI Global 9.2, 9.2.6.0 (NEGMIEK), kupiony w Proline, podobno obsługuje b20, tak pisało na stronie) i nie idzie go odblokować, bo wyskakuje 86006 error.

Jestem w tej samej sytuacji :)

Trzeba czekać na ROM Global Develop lub wgrać China DEVELOP przez metodę "Test Point".

Ja narazie czekam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię... Gdybym znalazł rozwiązanie w innym temacie na forum to by mnie tu nie było. 
A Ty próbujesz mi wmówić że mam chińską wersję softu...

BTW, zabawnie wygląda temat po tym jak ktoś usuwa swoje posty xD 

Edytowane przez vinczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, vinczi napisał:

Fake global który się bez problemu aktualizuje? 

Niestety tak. Chodzi o to że oficjalny rom który wgrywa się przez aktualizacje sprawdza wersję telefonu i nie pozwala uruchomić romu global na chińskiej wersji z zablokowanym bl. Tu masz opis sytuacji https://miuipolska.pl/podrobki-softu-w-redmi-5plus-i-innych-instalacja-miuipolska-w-micenter/ ale ty nie masz chińskiej wersji telefonu i problem u ciebie nie istnieje.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, vinczi napisał:

Jedynym serwisem w topicu jesteś Ty mój drogi.
Zawsze wydawało mi się że fora internetowe są miejscem gdzie ludzie dzielą się swoją wiedzą a nie miejscem gdzie serwisy szukają klientów.

Co do dzielenia swoją wiedzą, to wszystko zależy od chęci.

Każdy ma prawo do decyzji :)

 

Dobrze, że są takie serwisy w Polsce jak MIUI Polska i inni, że w przypadku, gdy się nie da rady to można wysłać telefon "do odratowania".

Nie miałem w sumie jeszcze nigdy takiej sytuacji, ale dobrze mieć świadomość, że jest pewnego rodzaju "dodatkowa opcja".

Co do Global Stable, to zgłosiłem im ten problem na oficjalnym forum, czekam na propozycję rozwiązań bez metody "TEST Point" :) 

3 minuty temu, FromWP napisał:

Niestety tak. Chodzi o to że oficjalny rom który wgrywa się przez aktualizacje sprawdza wersję telefonu i nie pozwala uruchomić romu global na chińskiej wersji z zablokowanym bl. Tu masz opis sytuacji https://miuipolska.pl/podrobki-softu-w-redmi-5plus-i-innych-instalacja-miuipolska-w-micenter/

Tak, była taka wersja, ale oznaczona jest:

NDSMIEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Xiaomi Redmi 5 PLUS (global wersja, 4GB RAM, 64GB ROM, wersja: MIUI Global 9.2, 9.2.6.0 (NEGMIEK), kupiony w Proline, podobno obsługuje b20, tak pisało na stronie) i nie idzie go odblokować, bo wyskakuje 86006 error.

Też mam wersję z softem NEGMIEK 9.2.6.0 i ten sam 86006 error.
Jest jakiś patent co zrobić aby dodało urządzenie do konta? Chyba ze cztery wersje programów typu vpn przetestowałem i nadal lipa. Czytałem też aby wersję ..dev wgrać przez updatera ale co ciekawe na tej wersji nie widzę apki do aktualizacji softu.
Help

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuacje, co koledzy.  Też wyskakiwaly mi błędy. Dzieki radom kolegom z FB, pozbyłem się chińskiego roma. W tym celu skorzystałem z free vpn. Zalogowałem się do konta mi z poaziomu telefonu, dodałem telefon do konta. Później zalogowałem się przez stronę www i musiałem czekać 360 h, by odblokować bootloader. Po tym czasie  odblokowałem bootloader, wgrałem twrp  i zmieniłem soft na miui.eu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, vinczi napisał:

No a co koledzy radzą jak żaden VPN (a próbowałem z 10, wszystkie które mogły łączyć się przez chiny) nie pozwala dodać konta do telefonu? Ciągle pojawia się ten sam błąd 86006.

Bo masz global stable . Działa ci dobrze to nie kombinuj . Chcesz na siłę odblokować , zrób testpoint żeby przejść do edl ( stracisz gwarancję ) i wgraj chiński dev . Na tym odblokujesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnym forum MIUI, był nabór do 03.03 na testerów wersji GLOBAL Develop dla Redmi 5/ Redmi 5 plus... 

Więc pewnie kwestia tygodnia lub kilku jak wersja ta zostanie wszystkim udostępniona i będzie można na niej odblokować Bootloader(omijając błąd 86006 - na wersji Global Stable) bez kombinowania z FastBoot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...