Skocz do zawartości

Kupiony na Allegro Redmi 5 plus "global"


lucas7911

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie w/w telefon kupiony na Allegro, w tytule aukcji wersja global, oznaczenie w ustawieniach:

MIUI GLOBAL 9.2/Stabilna

9.2.3.0 NDSMIEK

Już wiem że nie ma wersji global do tego telefonu, przyszedł w ofoliowanym kartoniku ale ze śladami na wyświetlaczu (paluchy) , więc ktoś w nim grzebał.

Wiem już żeby nie aktualizować.

Co mogę teraz zrobić . 

Jakie niebezpieczeństwo występuje użytkując ten ROM, telefon śmiga nie widać doinstalowanego syfu firm trzecich - szpiegowanie?.

Czy mogę po zgodzie na odblokowanie bootloadera zmienić system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten artykuł on właśnie przyczynił się do zadania tego pytania, tylko że mowa w nim o zablokowanym już telefonie, a mój śmiga, i czy w takim przypadku mogę wnosić prośbę o odblokowanie bootloadera i potem czy mogę wykonać instalację softu xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten artykuł on właśnie przyczynił się do zadania tego pytania, tylko że mowa w nim o zablokowanym już telefonie, a mój śmiga, i czy w takim przypadku mogę wnosić prośbę o odblokowanie bootloadera i potem czy mogę wykonać instalację softu xiaomi.eu
Jeszcze raz przeczytaj. Zablokowany bootloader a nie telefon. A zablokowany bl trzeba odblokować.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie o to mi chodzi, czy sam mogę odblokować bootloader w tym modelu za pomocą narzędzia udostępnionego po przyznanej zgodzie. Tak jak to wcześniej zrobiłem np na swoich dwóch redmi 3 note

A słowa o zablokowanym telefonie pochodziły z części artykułu gdzie oferowana jest pomoc w micenter, a mój jeszcze nie jest zablokowany/ zbrickowany/uceglony.

Edytowane przez lucas7911
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o taką odpowiedź mi chodziło:

- czyli najpierw china Dev ( nie mogę od razu Xiaomi.eu ?)

- i to pytanie czym grozi użytkowanie obecnego oprogramowania

- Jak najlepiej zablokować możliwość samoczynnej aktualizacji urządzenia ( czy samo odłączenie od konta Xiaomi wystarczy i ewentualnie wyłączenie powiadomień o aktualizacji )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lucas7911 napisał:

czyli najpierw china Dev ( nie mogę od razu Xiaomi.eu ?)

Najpierw próbuj odblokować BL. Jak się uda to wsio gra i lecisz, jak się nie uda, to zostaje ci ryzykować z instalacja China dev (powinno przejść, ale różnie bywa).

2 minuty temu, lucas7911 napisał:

i to pytanie czym grozi użytkowanie obecnego oprogramowania

Cegłą...

2 minuty temu, lucas7911 napisał:

Jak najlepiej zablokować możliwość samoczynnej aktualizacji urządzenia ( czy samo odłączenie od konta Xiaomi wystarczy i ewentualnie wyłączenie powiadomień o aktualizacji )

Całkowicie odłącz telefon od neta... Telefon Ci się sam zaktualizuje po x czasie, np podczas ładowania w nocy... Odłącz net lub ustaw, aby pobierał tylko po WiFi, ale z wifi nie korzystaj...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, może tak być - Xiaomi przed kilkoma miesiącami wprowadziło właśnie takie ograniczenie - dla starszych urządzeń póki co wciąż jest to 72h oczekiwania, tutaj już w nowych - niestety - 360h... Po tym czasie możesz dopiero odblokować bootloader samodzielnie. Acid w MiCenter może szybciej ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w celu weryfikacji, ROMU:

Śmieciowy: ...NDSMIEK

GLOBAL: ...NEGMIEK

Pytanie, na Global, też można odblokować BootLoader, czy jednak trzeba wgrać w pierwszej kolejności ROM DEV (...NEGCNEK )  ?

Edytowane przez bayerman
poprawa opisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w celu weryfikacji, ROMU:
Śmieciowy: ...NDSMIEK
GLOBAL: ...NEGMIEK
Pytanie, na Global, też można odblokować BootLoader, czy jednak trzeba wgrać w pierwszej kolejności ROM DEV (...NEGCNEK ) czy odblokowanie można zrobić na wersji GLOBAL ?
Pójdzie na globalu

Wysłane z LePro3

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tpawel napisał:

Pójdzie na globalu

Wysłane z LePro3
 

Niestety, przy próbie powiazania konta z urządzeniem w ustawieniach na wlaczonym VPN  chińskim oraz DNS zmienionym dostaje komunikat 86006 i krzaczki. Jaka propozycja? Develop room wgrać NEGCNEK?

Edytowane przez bayerman
Zmiana opisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bayerman napisał:

Niestety, przy próbie dodania konta na VPN oraz DNS zmienionych dostaje komunikat 86006 i krzaczki. Jaka propozycja? Dec room wgrać NEGCNEK?

Nikt ci na to nie odpowie, może pomoże, albo nie. Najpierw spróbuj tego: https://miuipolska.pl/forum/topic/9218-odblokowywanie-bootloadera-w-urządzeniach-xiaomi-poradnik/?do=findComment&comment=429514

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tpawel napisał:

Pójdzie na globalu

Wysłane z LePro3
 

 

11 minut temu, FromWP napisał:

Tylko tutaj są opisy dt. Błędu 10008. Czy mogę na zablokowanym bootloaderze na Global (oryginalny) wgrać Developer China (z głównej strony miui)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co doczytałem na forach miui, to można odblokować bootloader tylko na China Dev - którego mając Official Global bez odblokowanego bootloadera nie wgram...

Jedynie, żeby wgrać China Dev A tylko metoda "Test Point"...

Chyba, że macie jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...