Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 5 i 5 Pro - zdjęcia i specyfikacja


theus84

Rekomendowane odpowiedzi

Doczekaliśmy się wersji Chińskiej
https://www.gizmochina.com/2018/03/16/xiaomi-redmi-note-5-launched-in-china-for-1099-yuan-features-ai-dual-camera-189-display-snapdragon-636-6-gb-ram/
Na szybko względem indyjskiej:
Dodano najsłabszą wersje 3/32 za 170$
Zmieniono micro-usb na usb-c
Zmieniono przedni aparat na inny,o niższej rozdzielczości.
Więcej zmian nie widzę, pewnie też różni się jakimiś częstotliwościami. Na Ali pojawil się już presale nawet wersji global

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Big00s napisał:

Aparat główny może być ciekawy. Większe piksele 1.4μm, jaśniejsza przesłona F/1.9 i dual pixel PDAF czyli super szybki autofokus. Android 8.0 też cieszy na starcie.

Super szybki autofocus to DPAF, PDAF to już siedział w Redmi Note 2. Jest szybki tylko gdy słońce w okresie letnim świeci prosto w obiektyw, w normalnych warunkach działa ostrzenie na bazie kontrastu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi dużo obiecuje. Byłoby fajnie i byłby to przełom, obecnie tylko Samsung i HTC to stosują. Ale dopóki nie zobaczę testów zarówno za dnia jak i nocy, to nie uwierzę. Ogólnie ostrzenia DPAF nie widać ludzkim okiem, jest tak szybkie. Ale działa tylko w 1080p i chyba 4k u Samsunga, już w 60 fps nie i fanboye Samsunga na to mocno płaczą, bo nikt nie wspomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś będzie mieć to w rękach, będą pierwsze testy i recenzje to się okaże co tam Xiaomi ulepiło. USB type C to też nic pewnego. Nigdzie w oficjalnych źródłach nie mogę znaleźć informacjy na ten temat. Ze zdjęć wnioskuje że jest stare microUSB.

 

P.S.

Jak by ktoś się mocno napalił to na GeekBuying jest presale: https://m.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-5-5-99-Inch-4GB-64GB-Smartphone-Black-390041.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lamcza napisał:

pro tez jest na 636 snapie ? meh...

Tylko rn5 pro jest na 636. No i w sumie na czym mialby byc? 

Nie moze byc konkurencja dla mi note 3 (snap 660), ani tym bardziej dla flagowcow z 8xx na podkladzie. 
Pamietajmy ze to jest budzetowy telefon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma kosztowac tyle co mi note 3 to chyba tylko w twoim swiecie musi byc od niego skabszy xD budzetowy telefon kosztuje do 200 dolcow a nie 340. Snapa 636 to sobie moga wsadzic w d.. ale nie ma co sie burzyć za miesiac bedzie kosztowal 240 za 3 kolo 200 a za rok beda go dodawac do chipsów : p

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Lamcza napisał:

jak ma kosztowac tyle co mi note 3 to chyba tylko w twoim swiecie musi byc od niego skabszy xD budzetowy telefon kosztuje do 200 dolcow a nie 340. Snapa 636 to sobie moga wsadzic w d.. ale nie ma co sie burzyć za miesiac bedzie kosztowal 240 za 3 kolo 200 a za rok beda go dodawac do chipsów : p

Kolego ale ze spokojem. 
Napisalem tylko swoja opinie w temacie, nie musisz mi serwowac tekstow o moim swiecie, o wsadzaniu sobie czegos w dupe (???), czy o paczkach czipsow.
Telefon jest poki co dostepny w preorderach, nie wiadomo kiedy posrednicy zaczna go sprzedawac i jak bedzie wygladac miedzy nimi konkurencja. Na bg wersja 3/32 kosztuje 220$, na ali 4/64 kolo 280$, to wszystko sa preordery. Pozyjemy zobaczymy.
Uwazaz ze snapdragon 636 to za slaba jednostka, zostaja ci flagowce xiaomi, lub telefony innej marki. Tego jest wszedzie od cholery.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu zaden ze mnie twoj kolega : p i chyba tylko ty sie tutaj denerwujesz. Wyobraz sobie ze to wlasnie byla moja opinia na temat tej jednostki i ja wyraziłem.Niczego nie kazalem ci sobie wsadzac w d. napisalem ze moze to sobie zrobic producent z takimi cenami przy tym cpu ; )

Teksty typu nie podoba ci sie to kup cos innego sa troche slabe bo nie zamierzam nic kupowac wiec nie wiem skad ci sie to wzięło ^^

Nie uwazam ze 636 to slaby cpu ale jednak nieadekwatny do ceny 300 dolcow i wyzej...W kazdym razie jesli potrzebujesz jeszcze to tym rozmawiac (mam nadzieje ze nie)to zapraszam na pw bo robimy off top.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

Czy wiadomo kiedy można spodziewać się wersji Global ?

Przepraszam za, może dla was głupie pytanie (Nie miałem nigdy Xiaomi ) Czy wersja Global będzie miała LTE B20 i inne "nasze" częstotliwości ? 

Czy w wersji Global, aktualizacje mamy OTA ? Jest tam oczywiście polski język i soft MIUI ?

 

Miałem już kupować Mi A1, ale widze że ten jest o wiele lepszy :) Bateria 4000vs3000 w Mi A1, lepszy procek, wyniki w Antutu prawie 2x większe.

Edytowane przez Enjama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aparatowo nie ma co gadac. Mi note 3 lepiej wypada, jest recenzja note 5 na techtablets, zdjecia i video najlepsze jak dotąd w serii redmi, ale to dalej redmi. Wersje china mozna kupic od reki gdzieniegdzie, na wersje global dalej jesg preorder, ma byc dostepna za 2-3 tygodnie, ale jak patrze ze niektorzy sprzedali 1000 preorderow to jak ktos teraz zamowi to doliczając czas na podroz z chin to moze dostanie tem telefon na boze cialo

Do tego momentu juz moze bedzie normalnie w pl dostepny

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zdaję sobie sprawę ze Mi Note 3 to niby seria flagowa ale jednak coś w tym RN 5  jest ;) Cena póki co zbliżona ale to podatek od nowości. Jedyną rzeczą, która w sumie mnie wstrzymuję przed wyborem Mi Note 3 to szkło na plecach - nie zwykłem nosić telefony w etui wiec pewnie długo całe nie będzie a RN 5 jednak sprawia wrażenie bardziej solidnej konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie normalnie dostępny to można porównywać cenę. Teraz trochę podnieśli chyba żeby ludzie tyle preoredow nie kupowali.
Normalnie była na Ali wersja global jeszcze do niedawna 4/64 za 230$.
Urzekł mnie redmi 5 plus, ale też czekam na note 5 wlasnie że względu na aparat i lepsze hardware

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...