Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 5 i 5 Pro - zdjęcia i specyfikacja


theus84

Rekomendowane odpowiedzi

Xiaomi zapowiedziało na 14 lutego konferencję, na której zaprezentuje Redmi Note 5 i Redmi Note 5 Pro. Do sieci wyciekły zdjęcia i specyfikacja smartfonów. Źródło: http://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/30082-xiaomi-redmi-note-5-pro-przeciek.html

2018-02-13_113742.jpg

Xiaomi Redmi Note 5 Pro

  • 5.99 inch FHD+ display
  • Snapdragon 636
  • 12 MP & 5 MP Dual Cameras
  • 20 MP front camera
  • 3GB/4 GB/6 GB RAM
  • 32GB/64 GB ROM
  • Nougat OS (MIUI 9.5)

Xiaomi Redmi Note 5 

  • 5.99 inch FHD+ display
  • Snapdragon 625
  • 5.7-inch screen (1080 x 2160 pixels)
  • 3/4 GB RAM
  • 32/64 GB internal storage
  • 4000 mAh battery
  • 12 MP rear camera/5 MP front camera
  • Nougat OS (MIUI 9.5)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wszystko się rozbije o cenę. Mi note 3 po promocjach trafia się nawet w okolicach 270$ w wersji 4/64, redmi 5 plus 4/64 też kosztuje +200$ więc strzelam w cenę redmi note 5 pro ok 250$...
Docenić trzeba że w końcu posiadacze redmi note 3 pro będą mieli na co zmienić :)
Oczywiście o ile to wszystko się potwierdzi..

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli niewiele będzie się różnić ceną od Mi Note 3 to nie będzie to miało sensu.

Wersja pro 4GB powinna kosztować max tyle co MiA1 jeśli nie to niewypał. Pewnie będą przyciski ekranowe i dużo pustego miejsca na nie na dole, co będzie kolejnym nieporozumieniem, tak jak światło kamery f2.2... Snap 636 - fajnie! ale snapa 625 powinni zastąpić 630 (625 jest spoko, ale co za dużo to nie zdrowo)

Wielkość telefonu rośnie, a baterii już nie. Jakoś wszyscy producenci się uparli żeby nie przekraczać 8h Sotu. Do Redmi 4 Pro w 5" jakoś dało się upchać 4000mAh i snapa 625 co dawało imponujące wyniki na baterii.

Podsumowując nic specjalnego ani rewolucyjnego.

Edytowane przez Voltron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie? Nie potrafię do końca tego zrozumieć, po co aż tyle modeli, hmm wychodzi na to, że jak "5" to robimy pięć wersji, różniących się od siebie praktycznie niczym... Ludzie kupią wszystko, część zapewne i tak nie dojdzie czym one się od siebie różnią. Faktycznie do tych z "note" mogli dorzucić coś ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie? Nie potrafię do końca tego zrozumieć, po co aż tyle modeli, hmm wychodzi na to, że jak "5" to robimy pięć wersji, różniących się od siebie praktycznie niczym... Ludzie kupią wszystko, część zapewne i tak nie dojdzie czym one się od siebie różnią. Faktycznie do tych z "note" mogli dorzucić coś ekstra.
Dopóki nie ma bałaganu na poszczególnych rynkach to dla mnie mogą klepać i dla każdego kraju co innego.
Już chyba nic nie wydadzą co będzie miało przekątną mniejszą niż 5,2″
Masz redmi 5a

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, abc00 napisał:

Pierwsze wrażenie? Nie potrafię do końca tego zrozumieć, po co aż tyle modeli, hmm wychodzi na to, że jak "5" to robimy pięć wersji, różniących się od siebie praktycznie niczym... Ludzie kupią wszystko, część zapewne i tak nie dojdzie czym one się od siebie różnią. Faktycznie do tych z "note" mogli dorzucić coś ekstra.

Więcej modeli = większy zysk. Xiaomi już dawno nauczyło się od wielkich marek, że żeby zaistnieć i zarobić muszą klepać tyle kotletów, ile patelnia wyprodukuje. Ileś lat temu ktoś z Xiaomi mówił, że na telefonach nie zarabiają, nawet dokładają. To z odkurzaczy, długopisów i desek do klopa zarabiali pieniądze. Widocznie stwierdzili, że z telefonów też czas zacząć zarabiać.

Dlatego po dziś dzień nie mamy następcy Mi Note oraz RN3 Pro... Bo to się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuda. Ot, ewolucja serii 5. W ogóle Redmi zrobiły się zbyt podobne do siebie, niby jest różnica 0,49" w ekranie, ale w Plusie znów to znika i w ten sposób mogliby ograniczyć się do dwóch modeli, a zamiast RN5Pro można było pokusić się o nowego Redmi Pro, którego następcy wciąż nie ma. Ale przynajmniej jest już kilka większych różnic w porównaniu Redmi Note 4X = Redmi Note 5 Pro, bo jest większy ekran, podwójny aparat, nowszy procesor, więcej pamięci w najlepszej wersji, ale czy coś jeszcze wartego uwagi? Chyba nie. Bateria została taka sama, nie ma Quick Charge (5V i 2A, to jeszcze nie QC), nie ma NFC, a czy będzie B20? Może się pojawi. Konkurencja przynajmniej daje większe baterie, ostatnio widziałem kilka modeli na Aliexpress z aku 5400 mAh, 6000 mAh, Oukitel to już szaleje z tymi aku, było 8000 mAh, potem 10000 mAh, a teraz jest już 11000 mAh (choć ciulowo zoptymalizowane + MTK i nie wiele to w sumie daje, ale marketing jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danio_96 
Xiaomi chwali się, że procek osiąga 110k punktów w Antutu 7 (wiem, to tylko cyferki).
https://www.gizmochina.com/2018/02/14/xiaomi-redmi-note-5-pro-unveiled-189-display-snapdragon-636-6-gb-ram-stellar-dual-cameras/
W tym antutu rn3p ma 98000 - wzrost o ok.12% - szału nie ma. Szczegolowo - z tego co pamiętam: cpu + 15%, mem +40%.Odczuwalną poprawę może dać właśnie szybkość pamięci.
Trzeba poczekać na testy.
Mam też cichą nadzieje, że na bateri podobnie/dłużej wytrzyma i sot będzie milutki.

Pozdrawiam
Z.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mgcompany te umiulecubotofony z Ali z bateriami po 6-8tys mAh to cegłówki mające po 1cm grubości, na renderach tego nie widać, w redmich tej wielkosci baterie z grubością telefonu ok8mm nie wyglądają źle.[mention=19940]zibi_k[/mention] chciałbyś żeby note 5pro trzymał dłużej od rn4 czy od rn3pro?

Na to pierwsze nie ma szans

Edit:@Pabian niestety masz rację, ostatnio wogole nuda i nic ciekawego, dlatego po ponad dwóch latach z różnymi xiaomi siedzę teraz na tym co w podpsie

 

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



.[mention=19940]zibi_k[/mention] chciałbyś żeby note 5pro trzymał dłużej od rn4 czy od rn3pro?
Na to pierwsze nie ma szans 


Gdyby rn5p trzymał bat. lepiej od rn4, to byłaby niezła, ba bardzo duża , aczkolwiek miła niepodzianka ;)
Oczywiście odnosiłem się do rn3p.

Ciekawe jaka to fotograficznie 'bestia' !?

Pozdrawiam
Z.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt chyba nie rozumie braku 4k i QC - może jakiś upgrade to zmieni, chociaż przebakuja niektórzy, że to celowe działanie Xiaomi, żeby nie przegrzewać urządzenia.

Z drugiej strony obejrzałem kilka testów porównawczych i wygląda, że aparat jest za tę kasę, bardziej niż ok - no,no.... i chodzi tu o oprogramowanie. Czyżby wreszcie ... Xiaomi ?!.

Wydajność ... hmm , wielu posiadaczy rn3p może dojść do wniosku, że nie warto zmieniać.

Bateria ... któryś tester mówił o 9-10 (!) SOT - mnie pasuje.

Pozdrawiam Z.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R5+ też oficjalnie nie ma a wspiera QC2.0

Osobiście mi to nie przeszkadza

Chodzi raczej o brak wykorzystania pełnych możliwości sd636 (qc4,4k@30,nfc), a właściwie tego co można programowo uruchomić.

Teraz tylko poczekać na cenę -(za ver.6GB ponizej 900zł ?) ... jak pasuje, to brać.

Pozdrawiam

Z.K.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2018 o 12:15, Big00s napisał:

QC może wspiera, ale ładowarka w zestawie tego nie robi. Na to trzeba testów.

4K może będzie dało się wymusić tak jak w Redmi Note 3 Pro. Trzeba szukać informacji czy IMX 486 wspiera 4K.

4K to raczej nie jest problem, na Redmi Note 4 wrzucasz moda apki aparatu i masz kilka dodatkowych funkcji, rozdzielczość 4K, rozszerzony tryb manualny i inne. W Redmi 5 też już można nagrywać 4K.

Ładowarka to nie wszystko, bo jeśli w telefonie będzie zablokowany QC, to urządzenie nie będzie pobierać więcej prądu niż 5V i 2A (takie niby QC, choć naprawdę powinno być więcej). Redmi Note 4 ma zablokowany QC i ładowarka, która go obsługuje działa w zwykłym trybie, nie przełącza się na QC, do sprawdzenie wystarczy miernik na USB. A Redmi 4X ma ten sam procesor i QC jest. W innych telefonach nawet starszy Snap 617 ma QC 9V, a tutaj nie ma. Może chodzi o zastosowane akumulatory, nie wiem, tylko się domyślam.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to raczej pytaj się sprzedawców na Ali i na Gearbest, chociaż na Gearbest możesz poszukać preorderów, zwykle były tam informacje z datą rozpoczęcia wysyłki do klientów i rzeczywiście dotrzymywali terminów wysyłki. Na Aliexpress to jest różnie, w zeszłym roku Redmi Note 4 w wersji 4/64 zapowiedziany był chyba w styczniu, sprzedaż internetowa rozpoczęła się w marcu, a na Ali pojawił się dobry miesiąc później i jak już zakupiłem, dotarł do mnie do Polski, to ta wersja była też już dostępna np. w proline.pl, ale cenowo z VATem i tak bardziej opłacało się kupić w Chinach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...