Skocz do zawartości

sprzęt do grania


Damii24

Rekomendowane odpowiedzi

Nic fajnego teraz nie złożysz za 1500zł... samo 8Gb RAM wyjdzie cię jakieś 800-1000zł... Ostatnio składałem zwykłego PC, tylko pod neta/dokumenty ew jakieś filmy, bez osobnego GPU, tylko na pentiumie G4600 z integrą, całość mnie wyszła prawie 1800zł, a raczej do gry się to nie nadawało. Aktualnie procek+mobo+ram to jest koszt 2500zł, do tego dysk, zasilacz, obudowa, GPU oraz wszelkie peryferie... Niestety, ceny podzespołów są kosmiczne i dopóki ceny ram i GPU nie spadną, to nic w cenie konsoli nie ogarniesz na nowych częściach. Możesz ew. ryzykować i składać na używkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Lamcza napisał:

co ty z tym razmem to chyba przesadziles :D za 800-1000 to ma 16 gb ddr4

Tia, walnąłem się, co nie zmienia faktu, że i tak za 8Gb zapłaci te 350-400zł, a kolejne 900zł za 1060 w ver., 3Gb i już masz ~1300zł, a gdzie procek, buda, zasilacz, peryferia? No po prostu żadnego minimum do gier za 1800zł teraz nie poskładasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lamcza Yep... z... 5lat temu składałem piecyk, to za 4kafle miałem na prawdę fajnego potworka i to z peryferiami, a aktualnie, jakbym chciał wymienić to co mam, na coś nowszego o podobnym "poziomie" to sam procek + ram + mobo wychodzi mnie 2.5kafla nie ważne, czy na Intelu, czy na AMD, o GPU nawet nie mówię, aby przebić moją 970 musiałbym zainwestować w 1070/1070Ti, a to jest już koszt 2-2.5k, jak nie więcej :(. Ceny GPU i RAM, a do tego SSD to jest jakaś pomyłka, dopóki to się nie unormuje, to nie mam zamairu ani składać, ani ulepszać mojego zestawu, a też kupowanie mocno ograniczonych budżetowo zestawów jest bez sensu.. albo masz co najmniej te 4-5tyś, albo się nie pchaj w PC pod gry. Chyba, ze zależy Ci jedynie na grach starych, a najnowsze Cię nie interesują. Wtedy można złożyć coś na jakieś tam i3 lub tanim Ryzenie i z GTX 1050 i może się zamknąć w 2,5k.

 

PS: Minimum, jakie udało mi się osiągnąć to 1900zł BEZ peryferii (monitor, mysz, klawa, czy też OS) i nie jest to, maszyna pod ostry gaming, a raczej pogranie sobie w starsze tytuły... Dużo starsze... Pentium G4600, 4Gb ram i 1050 wiele nie pociągną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi Niech nam nvidia odda te 0.5 gb ramu to bedzieszcz lepszej sytuacji :D tez mam 970 wymienilem z 2xgtx 560ti 2gb <  o esus jak to sli nie dzialalo wtedy...

przydalabny sie i5 i 1060 optymalnie 6gb ale 3 tez by uszla (wkurw czmeu nie ma 4 gb :o )

czyli tak jak Nezumi wspomina 4k teraz na pc do grania trzeba wylozyc 

tu masz taki skladak (wersja pogladowa chociaz w sumie wszystko w nim powinno zatrybic) ktory i tak bedziesz musial ulepszyc o kosc ram kiedys conajmniej.

https://proline.pl/koszyk/425e3198 jak widzisz cenowo to jest drugie tyle : / 

 

tutaj masz bulid za nieco ponad 2k http://www.morele.net/inventory/info/7e6381b4/ tu tez mozna by wstawic 1060 oczywiscie cena wzrosnie bardzo jak i wydajnosc.

najtaniej wychodzi ( z sensownych 6gb z jako tkaim chlodzeniem a nie 1 wiatrak a krata wielkosci cd)

https://proline.pl/gigabyte-geforce-gtx-1060-windforce2-oc-6gb-gddr5-192bit-pci-e-gv-n1060wf2oc-6gd-p946552

albo 

https://proline.pl/asus-geforce-gtx-1060-dual-oc-6gb-gddr5-dual-gtx1060-o6g-p946667

a z moreli 

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1060-windforce-oc-6gb-gddr5-192-bit-2xdvi-d-hdmi-dp-box-gv-n1060wf2oc-6gd-974808/

mozesz tam tez wstawic 1050 zwykla z 2gb ram cena bedzie wtedy w okolicach 1700 zl ale wydajnosc to juz zupelnie inna sprawa do ps4 pro raczej nie podskoczy.

1050ti 4gb na 1080p w powinna sobie dawac rade w okolicach srednich mieszanych z wysokimi 30-60 klatek w 4k na  niskich detalach pewnie tez przemluci jakas gre ale max do 30 klatek (choc pewnie sa wyjatki)

1060 6gb na 1080p powinna ogarniac wysokie detale w okolicach 60 klatek i wyzej  w 4k 30 klatek i powyzej na mieszanych srednich powinna smigac.\

Konsola wydajsie sie prostszym i tanszym rozwiazaniem, tanszym pozornie bo zdaje sie na ps4 trzeba bulioc jakies abonamenty za gre online plus same gry nie są tanie..Rocznie to 240 zl ps+ ( masz tam jakies gry poki placisz abonament udostepniane). Wiec zadaj sobie pytanie czy nie oplaca sie dolozyc do pc tym bardziej, że pc to nie jest tylko maszynka do grania :D i nawet jak wskoczysz w ten tani pentium z bulidu za 2k to zawsze bedziesz mial mozliwosc wymiany na cos lepszego w przyszlosci to samo z karta graficzna nawet jak nie wezmiesz 1060 6gb to zawsze bedziesz mogl ja zakupic w przyszlosci lub nawet cos lepszego, o dokladaniu ramu nie wspominajac... takich upgraedow nie zrobisz na konsoli.
 

W twojej sytuacji jesli moglbym wywalic wiecej to wzialbym zestaw za 2k i zmienil w nim karte na 1060, jesli moglbym dolozyc tylko do tych 2k to wzialb  tez zestaw z gtx 1050ti jesli cena 1700 to maksimum to chyba kupilbym konsole ew. zakupil zestaw bez grafiki i tural cos na zintegrowanej zbierajac kase na karte:P. 

 

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lamcza ale 970 ma 4Gb, tylko 0.5Gb jest wolniejsze, także tutaj nie ma co oddawać, a co najwyżej przyspieszyć :P. Co najlepsze, jakoś mając 970 nie czuje specjalnie potrzeby kupna 1xxx, wszystkie gierki nowe mi banglaja na wysokich w 60, czasami sie jakies niepotrzebne detale ściągnie do średnich i wszystko gra i tańczy. Teraz to ja myślę o wymianie mojej sędziwej już i5 3790k, chociaż po OC nieźle daje sobie radę, to w gierkach typu Planet Coaster, czy Total War już się męczy (a mam ją na 4.7 wykręcone, dobra sztuka mi się trafiła :P). 

 

Na 1050/1050Ti zapomnij o grze w 4K, co najwyżej internet/filmy, ale gry? Zapomnij, to nawet nie będzie jakość konsolowa. Gdyby nie te ceny ram i GPU to można by złożyć tak piękny zestawik za 2k, ale teraz? Niemożliwe...

Taka ciekawostka, ostatnio na tym PC na Pentiumie co składałem, odpaliłem Civke V i wiecie co? Szło 45-60Fps w FHD :o. Ten pentiumik G4600 to fajna bestyjka :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi to wolniejsze to jakby go nie bylo ... xD co ty masz za procek ze go nawet na stronie intela nie ma :P nie chodzilo czasem o 3570k ? Podrzuc wynik http://cpu.userbenchmark.com  zobacze ile moja leciwa 2600 odstaje na single i quad core :P

zle to ujalem z tym 4k usunalem 2 slowa :D przy 1050ti :P ale nie mow ze sie nieda bo na niskich sie da :D tez zalezy od gry.

W sumie mozna by pomyslec nad uzywka czegokolwiek co ma jeszcze gw i nie wyglada na odpad z koparki typ radek 290 390 470 480 ale radki kopia prawie na bank 

gtx 970 980 

to ze g4600 fanny to ja wiem :P kapke lepszy od g4560 i kapke drozszy ale blizej mu do i3 6100 niz dalej a tanszy jest/byl sporo

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lamcza Jezuuu, chyba powinienem iść jednak spać :D. Chciałem napisać 4690k, a wyszło... to coś dziwnego, nieistniejącego xD. Wiesz no, "dać" da się wszystko, ale nie uzyskasz ~20-30FPS na 4K nawet na low przy 1050/1050Ti :P. Używki teraz, to jak pole minowe, zanim przejdziesz przez te wszystkie pokoparkowe śmieci, to zostaniesz beż rąk, nóg i kto wie, może głowę też stracisz :D. Co więcej, to że coś ma jeszcze gw, nie znaczy, że jak padnie, to to na gw przyjmą, bo amd i nVidia często odrzucają gwarancję kart pokoparkowych :P. No G4600 jest prawie 2x tańszy od i3 6100 (~220zł za G4600 i 450zł za i3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi dobra juz widze no ladnie dobrze zenie gram w te gry ktore wymieniles :D  chciaz ceny procesorow teraz intela zwłaszcza chyba przez te ryzeny ladnie zeszly w dol :P kiedys roznica miedyz generacjami to maks 100 zl byla na i7 a teraz to z 500 :D go AMD GO GO power RaNgErS

a co do cen to ceny kart graficznych to pikus przy cenach ramu od polowy zeszlego roku chyba ponad 100 % skcozyly xD jak mozna bylo kupic 16 ddr4 za niecale 400 to teraz mozna sobie kupic takie same za 800 lub wiecej xD ogarniasz czym to jest spowodowane bo nie chce mi sie googlowac ; ) ?

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lamcza napisał:

 ogarniasz czym to jest spowodowane bo nie chce mi sie googlowac ; ) ?

SSD. Wzrosło zainteresowanie dyskami SSD, więc coraz więcej kostek jest tam pakowane, brakuje więc kości na całą resztę, np grafiki, ramy... Kupowałem Cruciala 525Gb za ~450zł... Teraz chodzi prawie 700zł... DDR 3 8Gb kupowałem za ~200zł, teraz nawet 350zl, z DDR 4 to samo... Dopiero teraz Samsung i jeszcze z 2 firmy zaczęły budowę nowych fabryk, aby zwiększyć produkcję, a jakiś chiński urząd dobiera się do tyłka firmą na ich rynku i sprawdza, czy z cenami SSD i DDR4 nie jest związana jakaś zmowa cenowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...