Skocz do zawartości

Bootloop - brak twrp, nie działa miflash


Snowsky

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy potrzebuję i to pilnie :/

Próbowałem zaktualizować telefon przez aplikację "Aktualizacje" do najświeższego ROMu z działu download czyli MIUI 8.2.1.

xiaomi.eu_multi_MI4c_8.2.1_v9-7.0

Nie wykrywało mi aktualizacji więc elegancko wgrałem ROM do pamięci telefonu i włączyłem aktualkę przez ręczne wskazanie archiwum. Zaczęło się rozpakowywać ale już po około 30 sekundach telefon przeszedł do logo startowego MI i na tym się moja zabawa z aktualizacją skończyła...

Do TWRP wejść się nie da. Fastboot odpala się niby normalnie, ale na początku miflash nie widział w ogóle telefonu. Rozwiązałem to przez ADB, ale po wpisaniu komendy podanej poniżej telefon wyłącza się. 

fastboot oem edl

Myślałem, że tak ma być bo w poradniku było napisane, że przejdzie w czarny ekran, jednak w tym przypadku telefon jest najwyraźniej całkowicie wyłączony, bo miflash przestaje go wykrywać...

Kiedy z kolei odpalę na powrót fastboota, wykryje go w miflashu, to przy próbie flashowania wyświetla się błąd
 

error:FAILED (remote: Critical partition flashing is not allowed)

Nie wiem już jak mam temu zaradzić, a pilnie potrzebuję odzyskać dostęp do korzystania z telefonu (zachciało mi się aktualizacji akurat teraz)

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Orjon napisał:

@Snowsky

Odblokuj go oficjalnie przez miunlock i odpal. Powinno zatrybić.

Jak nie to EDL.

@Orjon Oficjalnie, czy miałbym wysłać prośbę do Xiaomi i czekać dwa tygodnie? Dobrze zrozumiałem?

 

39 minut temu, mariusz.ur napisał:

Masz bootloader zablokowany . Spróbuj go odblokować ponownie . Jak nie to tylko edl pozostaje . To , że nie wykrywa to wina sterowników . Sprawdź w menedżer urządzeń czy prawidłowo wykrywa telefon w trybie edl .

@mariusz.ur po przejściu na edl telefon jest widoczny w zakładce "urządzenia uniwersalnej magistrali szeregowej" jak "QHSUSB_BULK". To dobrze, źle? Od trzech godzin przy tym siedzę i już się gubię w tych poradnikach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Orjon napisał:

@Snowsky jeśli masz już zgodę to tylko odblokowujesz, jak nie to składasz prośbę, zgoda przyjdzie w kilka minut/godzin, odblokowujesz i odpalasz tel. nie czekasz 2 tygodnie, bo i po co.

@Orjon Zgody nie mam bo już kiedyś mi jej nie udzielili (nie wiem dlaczego) a pamiętam, że wtedy mówiło się, że trzeba na na decyzję czekać nawet do trzech tygodni. Nie mam też jak złożyć nowego wniosku o odblokowanie, bo nie mam jak wpisać kodu z sms :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Snowsky ouć. Musiałbyś skorzystać z innego telefonu do tego. I niestety to raczej będzie konieczność. Nie grzeb z nieoficjalnym odblokowaniem, lepiej odblokować oficjalnie żeby potem nie było kłopotów.

Z tymi zgodami Xiaomi ostatnio przyspieszyło - praktycznie nie trzeba czekać zbyt długo i w 99% przypadków zgodę dostaniesz.

Ewentualnie jeśli już musisz mieć tel gotowy to EDL i china dev. Jesteś w QHSUSB_BULK, więc prawie dobrze - ale musisz doinstalować stery od 9008 i powinno wykryć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Orjon napisał:

@Snowsky ouć. Musiałbyś skorzystać z innego telefonu do tego. I niestety to raczej będzie konieczność. Nie grzeb z nieoficjalnym odblokowaniem, lepiej odblokować oficjalnie żeby potem nie było kłopotów.

Z tymi zgodami Xiaomi ostatnio przyspieszyło - praktycznie nie trzeba czekać zbyt długo i w 99% przypadków zgodę dostaniesz.

Ewentualnie jeśli już musisz mieć tel gotowy to EDL i china dev. Jesteś w QHSUSB_BULK, więc prawie dobrze - ale musisz doinstalować stery od 9008 i powinno wykryć...

@Orjon Ehh, zainstalowałem stery do 9008 i niestety nic to nie zmieniło. Jak miflash nie widział telefonu tak nie widzi. Nie pojawiła mi się też żadna nowa pozycja w menadżerze urządzeń, a widzę, że częsć poradników wskazuje, że powinno wskoczyć coś od Qualcomma.

No nic, będę kombinował chyba tę oficjalną zgodę w takim razie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon Pełny reboot peceta, potem od nowa przejście do fastboota i komenda na przejście do edl. Ekran gaśnie i tyle. Niby widać go dalej w menadżerze urządzeń, ale miflash przestaje go widzieć...

[EDIT] Ogarnąłem drugą słuchawkę, ale strona unlock miui nie przyjęła mi kodu a teraz wywala komunikat, że przekroczono limit kodów. Ponoć trzeba odczekać 24h.

Będę wdzięczny jak ktoś mi powie co robię źle z tym EDLem...

Edytowane przez Snowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Orjon napisał:

co do odblokowania - może inne IP? spróbuj np. udostępnić internet z telefonu.

 

@Orjon Niestety zmiana IP nic nie dała. Spróbowałem nawet wedle wskazówek z neta zmienić VPNa na Hong Kong, ale wciąż i wciąż to samo:

短信发送达到上限

 

2 godziny temu, Stanstok napisał:

Proponuję oddać telefon do fachowca (wysłałem ci na PW ) za małe pieniądze masz to zrobione a tak ryzykujesz uceglenie twojego telefonu

@Stanstok Niestety chwilowo nie mam takiej możliwości. Jeśli już to zwrócę się do Acida zapewne bo za kilka dni będę we Wrocławiu. Póki co chciałbym jednak spróbować jak najszybciej odzyskać telefon, ale nie mam już pomysłów...



A tak swoją drogą to dlaczego przy przejściu z softu xiaomi.eu na wyższe xiaomi.eu zablokował się bootloader?

Edytowane przez Snowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem już chyba wszystkie poradniki na internecie i wciąż nic. Wchodzę w fastboota, potem przez konsolę wpisuję fastboot oem edl i nic. Telefon przestaje być widoczny w miflashu mimo, że jest ciągle w menadżerze urządzeń (ale jako QHSUSB_BULK a nie COM). Może te stery od 9008 były jakieś trefne? Macie Panowie jakiś sprawdzony link?

@Orjon Udało mi się w końcu uzyskać zgodę od Xiaomi ale teraz podczas odblokowywania wywala błąd
 

Current account couldn't unlcok this device

No nic, telefon idzie do serwisu. Mam nadzieję, że Acid coś zaradzi...

Edytowane przez Snowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

odświeżę trochę kotleta. U mnie ta sama sytuacja czyli:

Dawno, dawno temu wrzuciłem rom MIUIPolska korzystając z forumowego poradnika (czyli najpierw chiński dev 6.1.7, później TWRP i później MIUI Polska 5.1 bodajże). Wszystko chulało do dzisiaj :) kiedy to wpadłem na genialny pomysł żeby sobie z Xiaomi EU ściągnąć najnowszy ROM 9.2.2.0 (bodajże) z Androidem 7.0. Odpaliłem sobie TWRP (nie aktualizowałem TWRP), zrobiłem WIPE ALL, wrzuciłem ten pobrany najnowszy ROM, kliknałem INSTALL, zainstalowało się ale już nie uruchomiło.... tylko bootloop. Zatem stwierdziłem że przejdę poprzednią ścieżkę raz jeszcze i wrzucę ten ROM 6.1.7 a później zacznę kombinować z innym TWRP.

I teraz, telefon da się uruchomić w trybie fastboot (MiFlash go widzi, W7 64bit go widzi jako Android Bootloader Interface) ale po wpisaniu komendy "fastboot oem edl" tel przechodzi w EDL (czarny ekran) ale przestaje być widoczny w MiFlash a w menadzerze urządzeń mam unknown device. Próbowałem instalować różne sterowniki od Qualcomm na 32 i 64 bity oraz wszystkie inne możliwe sterowniki ale nie przyniosło to żadnego rezultatu :(

Nie mam możliwości odblokowania go drogą oficjalną bo procedura zakłada żeby zalogować się na konto Xiaomi na danym telefonie, uruchomić aplikacje na kompie tam też się zalogować i dopiero coś tam kliknąć co przełączy go w inny tryb i odblokuje....

No chyba że znam jakiś stary sposób i jeżeli tel nie ma systemu a tylko wchodzi w fastboota to mimo wszystko można go rozblokować...

Pomóżcie :)

 

udpate: oczywiście nie włączyłem mu debugowania USB ale to już w tej chwili nie ma żadnego znaczenia :) bo teraz i tak tego już nie zrobie :(

Edytowane przez efendi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy Panowie nie macie czasem Windows 10? W tej właśnie chwili jak to piszę walczę z bootloopem (a raczej z próbą instalacji MIUI 9, bo z bootloopem już sobie radzę) i miałem to samo - MiFlash nie wykrywał urządzenia. Ja używam sterowników z tego tematu na MIUI: http://en.miui.com/thread-237832-1-1.html

Problem tylko w tym, że one nie instalują się poprawnie na Windowsie 8, 8.1 i 10, gdyż nie mają podpisu cyfrowego. Trzeba uruchomić system w trybie, w którym jest wyłączone wymuszanie cyfrowego podpisu sterowników. Wysuńcie menu Start / ekran startowy, przytrzymajcie Shift na klawiaturze, i - cały czas go trzymając - wybierzcie opcję Uruchom ponownie. Po chwili pojawi się niebieskie menu Windowsa. Wybierzcie Rozwiąż problemy > Opcje zaawansowane > Opcje uruchamiania. Komputer się zrestartuje i będzie kilka opcji do wyboru - wybierzcie uruchamianie z wyłączonym wymuszanie podpisu sterowników.

Gdy tak uruchomicie system, to wtedy trzeba zainstalować sterowniki z tego tematu co podlinkowałem. Po wpisaniu komendy "fastboot oem edl" i kliknięciu "Refresh" w Mi Flash urządzenie się wyświetli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finnen ja robiłem to na W7x64.

Nie mniej jednak swój przypadek ogarnąłem. Mi akurat nie pomogły sterowniki które zlinkował Finnen.

Do szczęścia potrzebujemy tylko:

- MiFlash w wersji 2015.10.28,

- 15 seconds ADB Driver w wersji 1.4.3,

- 4 podstawowych plików tj. fastboot.exe, adb.exe i te dwa .dll'e które są najczęściej z nimi razem w paczce,

- NAJWAŻNIEJSZE komputer z W7, W8, W10 w wersji x32 lub x64 najlepiej nieskalanego wcześniej żadnymi innymi ADB driverami, miflashami itp. (w skrajnych wypadkach postawić na jakiś śmieciowym dysku system tylko na ratowanie telefonu)

Jak już mamy takiego Windowsa postawionego, instalujemy MiFlash'a, instalujemy 15 seconds ADB Driver w wersji 1.4.3 i wypakowujemy na dysk zawartość pliku zip zawierającego 4 w/w podstawowe pliki.

A dalej to już tel w fastboota, wiersz poleceń w folderze z fastboot.exe, komenda fastboot devices (w menadżerze urządzeń powinno nam wykryć "Android Bootloader Interface), później fastboot oem edl (w menadżerze urządzeń powinno nam wykryć "Qualcomm cośtam 9008" i jakiś port COM), otworzyć mi flash i załadować:

- soft 6.1.7 i później TWRP

LUB

- nowa możliwość to załadować odrazu obecnie najnowszy 9.2.2.0 na Androidzie 7.0 czyli CHINA STABLE zrobiony na MULTI stąd: http://en.miui.com/thread-1084637-1-1.html

następnie klinąć "refresh" w MiFlash, wyskoczy nam COM(ileś) czyli nasz telefon:

- w przypadku softu 6.1.7 zaznaczyć "flash_all" i kliknąć na przycisk FLASH.

- w przypadku softu 9.2.2.0 postępować wg. tego co napisał autor tematu do którego jest odnośnik.

P.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efendi, przetestowałem twój sposób i masz rację. Faktycznie niepotrzebnie instalowałem u siebie wcześniej jakiekolwiek sterowniki Qualcomm itp. Mam w domu laptopa do testów, więc postawiłem na nim czystego Windows 10, zainstalowałem tylko .NET Framework 3.5, aby MiFlash się zainstalował + zainstalowałem na lapku Mi PC Suite do podstawowych sterowników USB i wszystko śmiga. MiFlash bez problemu rozpoznaje urządzenie. Także nie ma co się bawić w jakiekolwiek instalowanie dodatkowych sterowników, jak ktoś nie musi - wystarczają te, które są oferowane przez Mi PC Suite. Swoją drogą przetestowałem tego 9.2.2.0 przez MiFlash - działa wszystko mega szybko i sprawnie, ale użycie baterii jest piekielnie wysokie :/ Nie wiem, czy to kwestia ROMu, czy MIUI 9 tak się sprawuje. Dobre do szybkiego odratowania telefonu, ale raczej w dłuższe siedzenie na tym ROMie bym się nie bawił, CHYBA, że nie umiem dostosować w nim opcji baterii. Wróciłem do MIUI 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pomocy..

Historii telefonu nie znam - kupilem za niewielkie pieniazki telefon mi4c zeby wymienic ekran w swoim. Okazalo sie, ze w moim nie padl wyswietlacz a cos na plycie glownej zapewne (brak podswietlania ekranu, ale widac pod swiatlo, ze ekran dziala).

Wiec teraz stoje przed problemem odratowania jakos tego kupionego..
Sytuacja wyglada tak;

przy probie normalnego uruchomienia telefonu pojawia sie logo miui i znika.. i tak w kolko

udaje sie odpalic kroliczka, tzn fastboota.

probowalem robic fastboot oem edl, wyskakiwalo info o jakis setnych sekundach, ekran gasl. Nastepnie przechodzac do miflash i ponownie uruchamiajac go w fastboocie- telefon wykrywa jakos 'ef5b26cc' ale nic nie udaje sie ugrac dostaje info "criticial partition flashing is not allowed" albo "missmatching image and device"

 

jakies pomysly, fajnie byloby chociaz odratowac ten telefon :)

//

po podlaczeniu fastboota w miflash wyskakuje okienko z mozliwoscia updatu do stable 9.5.1.0 lub beta 8.3.29...

Edytowane przez lelusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lelusz napisał:

probowalem robic fastboot oem edl, wyskakiwalo info o jakis setnych sekundach, ekran gasl. Nastepnie przechodzac do miflash i ponownie uruchamiajac go w fastboocie- telefon wykrywa jakos 'ef5b26cc' ale nic nie udaje sie ugrac dostaje info "criticial partition flashing is not allowed" albo "missmatching image and device"

No i ekran miał gasnąć. To normalne. Spróbuj wgrać soft przez EDL. Albo odblokować (miałeś przypisane konto do tego tel?) w fastboot przez miunlock.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orjon napisał:

No i ekran miał gasnąć. To normalne. Spróbuj wgrać soft przez EDL. Albo odblokować (miałeś przypisane konto do tego tel?) w fastboot przez miunlock.

Nie mialem przypisanego konta niestety... :/

Pytanie laickie ale jak sie wgrywa soft przez edl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Orjon napisał:

wpisujesz fastboot oem edl, ekran gaśnie - i w tym momencie wgrywasz przez miflash.

Jaki wgrywałeś przedtem? Missmatching image and device wskazuje na to, że zły ROM pod ten model.

"Historii telefonu nie znam - kupilem za niewielkie pieniazki telefon mi4c zeby wymienic ekran w swoim. Okazalo sie, ze w moim nie padl wyswietlacz a cos na plycie glownej zapewne (brak podswietlania ekranu, ale widac pod swiatlo, ze ekran dziala)"

Nic Ci wiecej nie jestem w stanie powiedziec co ktos kiedys tam nakombinowal :(

A przez EDL probowalem i niestety nie rusza...

Edytowane przez lelusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, nie rusza po EDL? No to troszkę lipa... Może coś w nim też padło, ale - delikatnie mówiąc - nie jestem osobą kompetentną by się wypowiedzieć, pytaj @Acid bądź @Zexon72... (micenter/miuiservice)

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...