Aldenham

Problem z połączeniem bluetooth w samochodzie

Recommended Posts

Miałem problem, o którym czytałem już na zagranicznym forum Xiaomi. Wygląda na to, że nie jest przypisany do konkretnego modelu telefonu (używam Mi4C), ale pojawia się w przypadku wersji rozwojowych. Udało mi się samemu z nim uporać, także piszę to jako pomoc dla innych.

Przy próbie sparowania telefonu z zestawem głośnomówiącym w samochodzie otrzymywałem błąd "Device not connected. Incorrect passcode". Tak naprawdę na telefonie przy próbie sparowania widziałem urządzenie Hands Free (Bluetooth w samochodzie), ale nie pokazywało się w telefonie okno wprowadzania czterocyfrowego kodu parowania. Nie pomagały zmiany nazwy żadnego z urządzeń, usuwania listy sparowanych urządzeń, itp.

Rozwiązanie jest prostsze, niż się wydaje. Wystarczyło w ustawieniach bluetooth samochodu zmienić passcode na 0000. Również nie miałem żądania kodu na telefonie, ale samochód sparował się bez problemu.

Fajnie, jeśli komuś to pomoże i będę wdzięczny za potwierdzenie tej metody.

Edited by Aldenham

MIUI Polska. Konkretnie wersja 8.2.1, ale we wcześniejszych było to samo i aktualizacje nic nie zmieniły.

Wygląda to tak, jakby w MIUI nie pokazywał się ekran wprowadzania kodu parowania. Na Globalu zdaje się, że ten problem też występował.

Edited by Aldenham
Autokorekta poprawiła wyraz Global

Guest
This topic is now closed to further replies.