Jump to content

Xiaomi Aqara Wall Switch - przycisk przestał działać


canibalo

Recommended Posts

Cześć,

Chciałbym się z wami podzielić moją historią, może ktoś również będzie  miał podobny problem, lub miał i podzieli się swoim pomysłem naprawy. Albo po prostu zaproponuje coś mądrego...

Moja łazienka posiada włącznik światła Xiaomi Aqara Wall Switch ZigBee Version  -  SINGLE KEY. Używam go od czerwca 2017 (dodam że jest podłączony do czujnika ruchu w łazience), nigdy nie było z nim żadnego problemu aż do tego tygodnia. Przycisk najpierw nie zawsze działał, a po paru dniach przestał w ogóle włączać/wyłączać światło.

Łazienka jest dosyć często użytkowana, ale nie spodziewałem się, że po 8 miesiącach użytkowania części mechaniczne się rozpadną. Przechodząc już do problemu...

Pierwsze zdjęcie pokazuje pokrywę przycisku od wewnętrznej strony z odłamanym "przyciskiem" który klikał w mały przycisk znajdujący się na drugiej części Aqara osadzonej w ścianie.

20180210_141408.thumb.jpg.5859bcafc91c4b6d119aa4a3d16dd091.jpg

Spędziłem jakieś 1.5h nad naprawą, skupiłem się na kleju na gorąco aby osadzić przycisk na swoim miejscu. Największy problem było przyklejanie się kleju nie do tej powierzchni do której chciałem lub wciskanie się pod powierzchnie między pokrywą a tym co widać na powyższym zdjęciu. Gdy myślałem, że już się udawało, to po kilku próbach wciskania przycisku glut się odklejał i nie pracował razem z pokrywą przycisku. 

A tutaj już mamy działający patent:

20180210_160452.thumb.jpg.803331cb1675b8f538fddecb26fb9d70.jpg

Z papieru zrobiłem rureczkę która wcisnąłem w miejsce gdzie powinien znajdować się przycisk zalałem klejem na gorąco i na to wszystko oryginalny przycisk. Dzięki papierkowi, klej przykleił się tylko do jednej powierzchni i płynnie chodzi z całym mechanizmem.

Podsumowując, jestem trochę zawiedziony, że tak szybko włącznik się rozwalił, sam sposób naprawy nie jest wyrafinowany, ale łapałem się tego co miałem akurat w domu. Będę wdzięczny za wasze doświadczenia z aqara wall switch! Macie jakieś inne pomysły na naprawę takiej usterki?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...