Jump to content

Brak imei

Groteskowy
 Share

Recommended Posts

Hej

Użyłem wyszukiwajki ale wszelkie opcje jakie znalazłem nie za bardzo pomogły. 

Standardowo postanowiłem sobie na nowym redmi zainstalować miui i potestowac. Ku mojemu zaskoczeniu owszem potesyowac mogę ale w trybie offlnie. 

Usunął się imei co za tym idzie nie czyta również karty sim.

Telefon niestety jest zablokowany i czekam na odblokowanie, lecz wiadomo czas do 30 dni.

Znacie może sposoby w jaki sposób mogę nadpisac imei?

Przydałaby się pomóc bo na obecnym starym s5 juz ciężko pracować...

Ps. Nie wiem kto wpadł na pomysł ze mozna wgrać develop Roma na zablokowanym ale stable juz nie. Szkoda ze wcześniej nie sprawdzilem

Edited by Groteskowy

Niestety się nie da.

Jak juz pisalem czekam na unlock.

Ciężka sprawa ze bez unlock nir możesz wrócisz na stabilna wersje.

Żadna próba się nie powiodła.  Czyli chyba zostaje poczekać na potwierdzenie unlocka.

Chyba ze ktoś wie jak na wersji dev bez unlocka dodać imei

@edit

Znalazłem jeszcze coś takiego

http://en.miui.com/thread-299779-1-1.html

Wrócę z roboty to przetestuje i dam znać. 

@edit2

Na tę chwilę testowałem kilka sposobów wszystkie nie udane.

Chyba poki nie dostane informacji ze mam juz unlocka to nie mam co liczyc ze cos zrobie...

Edited by Groteskowy

Moje urządzenie po aktualizacji z globala na najnowszego deva też straciło IMEI i teraz nie wykrywa karty SIM i pluje się że nie może dostać poprawnego ID urządzenia.

Może ktoś poradzić co zrobić mam drugie konto xiaomi na którym mam prawa do odblockowania bootloadera ale nie wiem co mam zrobić. Flashować miflashem wersję global(nie stracę gwarancji?) czy co mam robić?

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Nie mam pojęcia czy przypadkiem nie sprawdza właśnie po IMEI... którego nie masz.
Spróbuj wylogowac się z konta Xiaomi na telefonie i spróbuj ponownie dodać konto w opcjach programisty.

tapnięte z Redmi 4a

No ja się wylotowa nie mogę właśnie ani unlocka dać bo brak imei i tutaj robi się pętla. 

31 minut temu, Karol Winiarski napisał:

Moje urządzenie po aktualizacji z globala na najnowszego deva też straciło IMEI i teraz nie wykrywa karty SIM i pluje się że nie może dostać poprawnego ID urządzenia.

Może ktoś poradzić co zrobić mam drugie konto xiaomi na którym mam prawa do odblockowania bootloadera ale nie wiem co mam zrobić. Flashować miflashem wersję global(nie stracę gwarancji?) czy co mam robić?

Jak nie odblokujesz to nie wgrasz globala. 

To jest akurat chore bo bez unlocka oczywiście w grasz deva ale w druga stronę nie chce iść. Kilka godzin zabawy i zero efektów.  Juz nawet udało mi się wgrać plik z IMEI i niestety nic.

Ostatnia szansa jutro kumplowi oddaje fona. Jak on nie zrobi to idę na serwis. Zobaczymy

18 minut temu, Groteskowy napisał:

No ja się wylotowa nie mogę właśnie ani unlocka dać bo brak imei i tutaj robi się pętla. 

Jak nie odblokujesz to nie wgrasz globala. 

To jest akurat chore bo bez unlocka oczywiście w grasz deva ale w druga stronę nie chce iść. Kilka godzin zabawy i zero efektów.  Juz nawet udało mi się wgrać plik z IMEI i niestety nic.

Ostatnia szansa jutro kumplowi oddaje fona. Jak on nie zrobi to idę na serwis. Zobaczymy

A jaka jest szansa, że flashując globala odzyskam IMEI? Nie chce odblokować bootloadera na nic tylko po to, żeby potem mieć jakieś problemy przy gwarancji.

Edited by Karol Winiarski
FIX

4 minuty temu, Karol Winiarski napisał:

EDIT: Udało mi się rozwiązać mój problem poprzez downgrade z najnowszej wersji tj. 8.2.18 na 1.2.18. Normalnie zrobiłem aktualizację przez aplikację aktualizację i po restarcie już normalnie był zasięg.

Zaciekawiłes mnie.

Masz link do niego?

1 minutę temu, Orjon napisał:

@Karol Winiarski: Troche dziwne, updater nie powinien pozwolic na downgrade, ale fajnie ze dziala :)

@Groteskowy Zakladam ze link to ten: http://bigota.d.miui.com/8.2.1/miui_HM4AGlobal_8.2.1_1a42d1dd6f_7.1.zip

Przetestuje i zaraz dam znac

Odswiezam coby inni wiedzieli.

Jesteście wielcy.

Nie pomyślał bym o downgrade przez aktualizacje ale działa. Jest normalnie imei.

• Like 2

• Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...