Jump to content

Szybkie zużycie baterii


zombieman
 Share

Recommended Posts

Witam. Od jakiegoś czasu bateria w moim RN3P strasznie szybko spada się rozładowuje. Średnio osiągam ok 4 sot przy małym użytkowaniu (przeglądanie internetu, jakiś film). Czasami bateria spada po kilka procent ot tak sobie. Próbowałem zmiany romu (lineageOS, viperOS), kernel (elemtalX). Wymiana baterii również nie rozwiązała problemu. 

W internecie znalazłem informację że powodem może być uszkodzony układ zarządzania zasilaniem (PM8952).
Czy ktoś z Was miał podobny problem? 

 
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Też mam podobny problem. Przetestowałem już kilka romów, kerneli, w różnych konfiguracjach, różne wersje miui, z full wipe i bez, z zainstalowanym xposed i bez. Kalibracji baterii też próbowałem. Baterię także już zdążyłem wymienić, ale nic się nie zmieniło.  Nawet SoT mam podobny w granicach 3-4h, bez względu na wersję miui, androida, ani custom romu. A według cpu spy telefon wchodzi w deep sleep. Masz link do tego uszkodzenia układu? Ja nic takiego wcześniej nie znalazłem, a mnie zaintrygowało. Bo już chyba innej możliwości nie widzę jak jakieś uszkodzenie hardware, skoro software sprawdziłem w każdą stronę i zawsze bez zmian. Nawet zastanawiałem się czy kupiona bateria nie jest jakaś lipna (firmy Bluestar), ale w zasadzie przed jej wymianą było tak samo na oryginalnej, także ciężko teraz stwierdzić. Najgorzej że to wszystko zaczęło się przez kombinowanie. Zamiast siedzieć na jednej wersji miui, która była dobra, to zacząłem się bawić w zmianę romów, odblokowanie bootloadera, rooty, kernele... Dzisiaj bym już chyba tego nie robił. Co najwyżej root bo się przydaje.

A pamietam, jak na samym początku telefon wykręcał mi ponad 9h SoT... Ponad rok temu to było, jak jeszcze miui 7 miałem. Teraz jak znowu spróbowałem zainstalować tamtą wersję, to w dalszym ciagu słabo trzyma.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Niby serwis wymienił ten Układ ale różnicy w działaniu brak :( Nie wiem już kompletnie co jest z tym telefonem... Zjada baterię jakby to żelki były, w deep sleep wchodzi a mimo to przez noc lubi pobrać trochę energii. Chyba trzeba pomyśleć o nowym telefonie.

Znalazłem ten temat, problem podobny ale również żadnego rozwiązania klik

Link to comment
Share on other sites

No kurde ja już nie wiem... No ale to chyba musi być jakiś problem hardware, bo przecież software to by ustępowało po zmianie romu. A już sprawdzałem na androidzie 5.1.1, 6.0.1, miui 7, miui 8, miui 9 też. Ressurrection też sprawdzałem na androidzie 7.1.2 i jeszcze z jakiś jeden rom na 8.1. No wszędzie bardzo porównywalny sot, nie zbliżający się nawet do 5h. Cały dzień i po baterii. Gdzie czasem jak na zajęcia szedłem na 8, to już wieczorem do samego pójścia spać nie dotrzymywał i trzeba było ładować  koło 21. A sot na LTE 3h i kilkanaście minut w tym czasie.. No chyba jednak za mało. I najgorsze że nie wiem, czy sam dojechałem tę baterię, czy ujawniła się jakaś wada, a może częsta zmiana romów ją dojechała. Jeśli problem z hardware, to czy moje użytkowanie miało na to wpływ, czy po czasie i tak by klękło jak bym tego nie używał. We wcześniejszej Xperii S też się bawiłem w zmiany romów, a takich skutków z baterią nie odczułem. Ale tam bateria w stanie normalnym, była jak jest teraz w RN3 Pro. Abateria 2x mniejsza była...  A tuż po kupnie autentycznie miałem sot na poziomie 9-10h. Miui 7 to było. A miejsce zamieszkania i model użytkowania telefonu bez zmian. Potem wracałem do tego samego romu, to już bateria trzymała tak jak teraz, czyli źle. Niby wytrzymuje cały dzień, ale tak ledwo, ledwo. Jak na 4000mAh... Cienizna. Po takiej baterii spodziewałbym się całego dnia z palcem w nosie, gdzie do snu zostaje jeszcze na spokojnie ze 30-40% baterii. Już nawet nie chodzi o 2 pełne dni użytkowania, bo wtedy i tak drugiego dnia chciałby prądu około 18. Ale o jeden pełny dzień z dala od gniazdka, z palcem w uchu, gdzie jak czasem przydarzy się jakiś wyjazd, to też pociągnie ta bateria ze 30h bez gniazdka (przy nie ekstremalnym użytkowaniu oczywiście). Teraz tego nie ma.

Obecnie zmieniłem Miui 9 MultiROM 8.1.18 Beta i w swojej beznadziejności jest nawet dobrze. Przynajmniej bateria nie schodzi jak powalona jak telefon leży. Rzekłbym, że może na innych romach miałem problemy z deepsleep, gdyby nie to, że cpuspy pokazywał co innego, i że telefon teoretycznie wchodził w deepsleep. Teraz praktycznie wchodzi w uśpienie, bo bateria tak nie leci na wyłączonym ekranie. SOT zapowiada się nieco ponad 4h, więc wciąż niesatysfakcjonująco (zadowolony byłbym gdyby na LTE na uczelni i wifi w domu SOT był około 6-7h, i np 7-9h na samym tylko wifi), ale do tej pory najlepiej z tego wszystkiego. Dobra, koniec moich żali, bo nic nie zmieni, ale musiałem się gdzieś pożalić :D
Jeszcze tylko niepokoi mnie to, że procenty dziwnie spadają. Raz przy tej samej czynności spadnie np 3-4% baterii w przeciągu kilku minut użytkowania, a nieraz robię to samo i przez 10 minut zleci 1-2%. Jakoś jak dla mnie nieliniowo spadają te %. Też tak masz? Najbardziej widać to na tych pionowych odcinkach na wykresie.  Bardziej prawidłowa byłaby chyba linia prosta, lekko postrzępiona, ale równomiernie opadająca w dół niż takie schodki.

Screenshot_2018-02-27-20-17-02-609_com.miui.securitycenter.png

Edited by kamilq05
literówka
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...