Skocz do zawartości

Aktualizacja MI4c 6.12.22 do miui 9


kemot1000

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zakutalizować telefon Xiaomi MI4C do najlepiej xiaomi.eu_multi_MI4c_V9.2.2.0.NXKCNEK_v9-7.0 (xiaomi.eu) albo xiaomi.eu_multi_MI4c_8.2.1_v9-7.0 (miuipolska)

Doszedłem do momentu w którym mam:

TWRP 3.0.2 (ściągnąłem 3.1.1 twrp)
ROM -> MI4c_6.12.22 z MIUIPolska 
Ściągnąłem -> xiaomi.eu_multi_MI4c_8.2.1_v9-7.0 
Bootloader jest odblokowany

Wyczytałem że z 6.12.22 można tylko zrobić upgrade ale za każdym razem jak próbuję kończy się to bootloop'em. 
Probowalem

1. Update TWRP do 3.1.1 

Jak probuje wgrac TWRP 3.1.1 to przy resecie do TWRP ekran sie zacina na logo Xiaomi i tak wisi musze cofnac sie do TWRP 3.0.2 zeby udalo sie ponownie odpalic TWRP/Recovery. Probowalem tez ZCX-TWRP-3.0.2-X_Mi4C_Mi4S_libra_aqua_0228-7.0 niestety objaw jest ten sam. 

2. Upgrade przez systemowy update i przez TWRP 3.0.2 (3.1.1 nie odpala sie) konczy sie bootloopem. 


Co teraz?

Edytowane przez kemot1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Dnia 7.03.2018 o 18:03, Klosiak napisał:

Cześć,

Ostatnio przerabiałem. Z 6.12.22 trzeba zrobić update na 7.2.9, odblokować BL i potem dowolna nowsza wersja przez TWRP.

Z 6.12.22 na najnowsze xiaomi.eu skończyło się bootloopem :P

Pozdrawiam!

Cześć,

jestem na etapie, gdzie mam zainstalowane MIUI 7 6.1.7 | Beta. Chciałbym zainstalować najaktualniejsze oprogramowanie MIUI Polska dla Mi4C, ale niestety ciągle wynikiem mojej pracy jest bootloop.

Przy próbie aktualizacji do 6.12.22 Mi PC Suite wywala się przy 54%...

Mógłbyś podać link do 6.12.22 dla Mi4C? Spróbuję zainstalować przez TWRP. :)

Proszę także o link do 7.2.9, o ile to nie kłopot.

Siedzę z tym już chyba piąty wieczór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Klosiak napisał:

6.12.22, 7.2.9 jak i wszystkie inne ROMy możesz znaleźć tutaj: https://androidfilehost.com/?w=files&flid=18823

Ja nigdy nie aktualizowałem przez Mi PC Suite :) Zawsze TWRP, ewentualnie MiFlash.

Niestety Rom 6.12.22 wywala mi error 7 podczas instalacji... Pobrałem z tej strony, którą podałeś. Jakiś pomysł?

Edit: zainstalowałem 6.12.22 przy użyciu TWRP 2.8.7. Zobaczymy co będzie dalej.

Edit 2: Przy użyciu tego samego TWRP zainstalowałem 7.2.9. Na końcu instalacji miałem na czerwono jakieś dwie linijki, ale dalem Wipe, a pozniej Reboot i uruchomil się Mi4c z Androidem 7.0. :) Jutro spróbuję odblokować oficjalnie bootloader xiaomi. ;) Dam znać jak się potoczyło. Dziękuję za dotychczasową pomoc. :)

Edytowane przez makklejn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj 6.12.22. a potem zgodnie z opisem pierwszej instalacji android 7 na mi4c 7.2.9. po aktualizacji wgrywasz nowe twrp dedykowane dla mi4c  i odblokowujesz bootloader, wszystko zgodnie z poradnikiem. Potem możesz chyba przeskoczyć chyba do najnowszej wersji, robię aktualizacje prawie co tydzień i nie pamiętam czy było coś po drodze żeby był z tym problem. TWRP jeszcze nie aktualizowalem po przejściu na androida 7 i nie mam problemów.

Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...
On 4/8/2018 at 12:52 PM, wulfel said:

Zainstaluj 6.12.22. a potem zgodnie z opisem pierwszej instalacji android 7 na mi4c 7.2.9. po aktualizacji wgrywasz nowe twrp dedykowane dla mi4c  i odblokowujesz bootloader, wszystko zgodnie z poradnikiem. Potem możesz chyba przeskoczyć chyba do najnowszej wersji, robię aktualizacje prawie co tydzień i nie pamiętam czy było coś po drodze żeby był z tym problem. TWRP jeszcze nie aktualizowalem po przejściu na androida 7 i nie mam problemów.

Mi4c

Sorry że odkopuję stary temat ale akurat wpadł mi w ręce Mi4c i chcę go upgredować do najnowszej wersji (chyba xiaomi.eu_multi_MI4c_8.9.13_v10-7.0). Obecnie jest na 8.2.1.0 z Androidem 5.1.1. Zrobić najpierw downgrade przez Aktualizacje do 6.12.22 i potem jechać jak w poradniku ?

Już to przerabiałem na Mi4c ale wychodziłem z wersji niższej niż 6.12.22 i poszło sprawnie. 

On 6/7/2018 at 5:25 PM, matti said:

Warto przejść na Android 7? Nic nie muli, nie wywala? Mi4c mam w wersji 3/32 GB.

Wg mnie warto. Trochę szybciej schodzi bateria ale działa sprawniej, na pewno nie zamula. Powiem że zaobserwowałem poprawę w czasie reakcji :-) Będzie Pan zadowolony...

 

Edytowane przez mackoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

mam Mi4c, jestem na developerskim 6.12.22,  chcę skoczyć na 7.2.9 stabilny tak, żeby miać autoaktualizacje OTA nawet niech to będzie global/bez bootloadera i roota  - dawno nie robiłem niczego z moim mi4c co widać po wersji softu jaką mam

Czy stąd -> https://androidfilehost.com/?w=files&flid=18823  ściągnę odpowiedni soft, jeśli nie to poproszę o link bo nie ukrywam, że temat mi odskoczył.

Edytowane przez rafb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś na tym forum orientuje się gdzie obecnie mógłbym znaleźć działający link do wersji 6.12.22. Obecnie pod tym linkiem https://androidfilehost.com/?w=files&flid=18823 najniższa wersja to 6.2.18, ja obecnie mam wersję 6.11.24, czy z tej wersji mógłbym odrazu zainstalować wersję 7.2.9 oczywiście zgodnie z instrukcją pierwszej instalacji Android 7? Czy jednym warunkiem jest wcześniejsze zainstalowanie wersji 6.12.22?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...