Skocz do zawartości

upgrade do Android 7 i MiUi 9


ax1

Rekomendowane odpowiedzi

Telefon Redmi 4X kupiony miesiąc temu. Miał Androida 6 i MIUI 8.  Działał poprawnie przez 4 tygodnie. Nagle przestało działać WiFi. Bez powodu. Zacząłem szukać jak to naprawić. Moglem oddać do naprawy na gwarancji ale postanowiłem poszukać jak naprawić WiFi. Wszyscy radzą pobrać MIUI 9 ale po zrootowaniu. Nie chciałem tego robić. Telefon na gwarancji i wystarczyło oddać do naprawy.  Znalazłem jedną prostą radę - zmienić region na jakiś kraj europejski. Zmieniłem region na Niemcy. Telefon znalazł upgrade do MIUI 9. Zaczął pobierać przez internet mobilny bo WiFi nie działało. Trwało to 2 godziny. Oprogramowane ściągnęło się i zainstalowało. Zmieniłem spowrotem region na Polska. Wszystko działa dobrze, WiFi też wróciło. Tylko usunąłem połączenie WiFi to stare i ponownie przywróciłem od początku to stare a teraz już nowe połączenie. Upgrade dało MIUI 9 i też co mnie zdziwiło Androida 7.

Ogólnie telefon bardzo dobry. Działa szybko i jakby po upgrade do Android 7, MIUI 9 nawet szybciej. Ładny wygląd, dobra cena, 3 GB RAM, 32 GB pamięć. 5 cali jest też poręczne - nie odczuwa się, że telefon jest zbyt duży. Bateria trzyma 7 dni przy spokojnym użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak "wszyscy radzą pobrać MIUI9 ale po zrootowaniu"? Jak już, to pobrać MIUIPolska i po odblokowaniu bootloadera. To co innego niż root i Xiaomi ma na to oficjalną procedurę, którą każdy może wykonać (są tu dostępne poradniki jak to zrobić).
Co do roota i wszelkich modyfikacji, to jeśli telefon kupiony jest w UE, modyfikowanie OSu nie łamie gwarancji: http://matija.suklje.name/rooting-and-flashing-your-device-does-not-void-the-warranty-in-eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, źle się wyraziłem. Powinno być jak piszesz - pobrać MIUIPolska i po odblokowaniu bootloadera. Gwarancji to też nie łamie. Ale czy sposób, który znalazłem na podstawie czyjejś rady nie jest dobry?

Żeby odblokować bootloader to musiałbym szukać porad jak to zrobić.  Potem jak ściągnąć oprogramowanie, jak zainstalować. Może jest to łatwe ale ja jeszcze nie wiem jak to zrobić. A ten sposób ze zmianą regionu był prosty. Telefon pobrał oprogramowanie, sam zainstalował, nic nie zmienił w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...