Skocz do zawartości

Boot loop przy instalacji supersu przez TWRP na Global Android 7 i MIUI 9.2


kzfkzf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie, moja wersja oprogramowania to GLOBAL

-Zaktualizowałem mojego redmi do ostatniej wersji androida oraz MIUI 9.2

-Odblokowałem przez stronę Xiaomi opcją unlock,

-Umożliwiłem sobie nadawanie praw roota w ADB,

-Zainstalowałem SuperSu 275 przez twr, po czym ten wyświetlił po wejściu w apikacje w telefonie błąd,

-Spróbowałem zainstalować tą samą wersję przez TWRP jeszcze raz

--Telefon wpadł mi w BOOTLOOPA

-Mam dostępne niebieskie menu RECOVERY z różnymi opcjami,

-Tak jestem w temacie androida laikiem posłużyłem się do odblokowania informacjami znalezionymi w internecie :)

-Niewiem czy to coś pomoże jeżeli fon wpadł w pętle ale właśnie zrobiłem backup tego co mogłem przez TWRP czyli całości (BTW jak taki backup przywrócić?)

Moje pytanie jest takie czy mam jakieś szanse normalnie odpalić system bez formatowania pamięci telefonu? a jeżeli to jak można to zrobić?

Edytowane przez kzfkzf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmm sflashiwać czyli [TWRP Recovery] install-> lazyflasher-no-verity-opt-encrypt # z sd?

Czy należy to zrobić z fastboota-> i z jakiegoś programu z pc po USB?

tj mam ściągnąć to superSu z linka zainstalować przez TWRP i powinno działać?

nie no chciałbym podnieść ten system bo dobre dwa dni siedziałem żeby go sobie poustawiać :) i co nieco poinstalować.

Ciekawostka jest taka że instalowałem sobie roota po to żeby wrzucić pare lekkich skryptów do customoizacji wygądu typu inny rozmiar ikonek, inny zegarek itp.

Edytowane przez kzfkzf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem przywrocic back up, przy back upie zgłosił błąd, teraz pokazuje się już tylko logo Mi z unlocked, ... i android niechce się bootować .. eureka XD to naprawiłem :D

to teraz jak mniemam została tylko opcja wrzucić nowego roma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po flashu z twrp 3.1.1 dla and 7 error przy wgrywaniu lazy, jak wyżej screen telefonu po 10 min wyglada jak załączyłem, dziala fast boot, nie zgłasza sie pomarańczowe menu z krzaczkami, po przyciśnięciu power +vol up, twrp odpalam po usb, widać ze nie widać żeby zglaszal sie android

WP_20180207_23_41_37_Pro.jpg

cóż widać że pora chyba kończyć tą nierówną walkę, więc który rom proponujecie :) ? BTW Global czytałem że jest do bani :)

 

 

 oczywiście dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie niegdzie można przeczytać że nie chce się zbytnio Rootować, trochę mnie te całe zamieszanie z rootowaniem dziwi, w kazdym normalnym linuxie nawet na pocketbookach, proste to było wywołać konsolę, i wpisać super user do :) i nic więcej, tutaj widzę że strasznie kombinują, strasznie ten android przekombinowany, BTW przsiadłem się z wielkim placzem z windows phonea 10,  w akcie desperacji jak zobaczyłem andorida z miui chciałem sobie wrzucić kafelkowego launchera

to jeszcze tylko krótkie pytanie:

Co najlepiej mu wrzucić? Jak już stawiam system od nowa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj ostatni rom to nammiek global stable czym sie rozni podany rom od w.w?

zależy mi na

-wydajności pracy na baterii nammiek działał bardzo dobrze

-użyciu ramu i zasobów tu tez nie bylo zle

-braku systemowego syfu typu apki google , z tym to slabo

-od biedy dalo sie go costam scustomowac

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YEAH udalo się ! a mianowicie:

-> Z backupowałem z TWRP zloopowany system (na poczatku pisania tego tematu) po 1 błędzie (ten krok wydaje mi się ważny żeby backupować kiedy struktura systemu jest w miarę    nie posrana) wszystkie opcje backupa,

(...)

-> Wrzuciłem mu roma GLOBAL NAMMIEK 9.2,

-> Odblokowałem,

-> wrzuciłem TWRP 3.1.1 z postu tutaj, (...)

-> telefon wstał, skonfigurowałem

-> Wszedłem jeszcze raz w TWRP -> przywróciłem z backupa opcje DATA, wpadł w loopa tak samo jak na początku

-> użyłem lazy` [czyli co tu się zadziało?]

## Sukces ##

Działa. Podsumowując TWRP wyłożył się na backupie Systemu (ERROR 255) prawdopodobnie związanym z szyfrowaniem.

Restore systemu dawał efekt powtórzenia tego błędu.

Przywrócił bym jeszcze cache i boota ale jak widać nie jest to chyba potrzebne.

Dobra to skoro tak, to jak poprawnie wgrać SuperSu żeby nie powtórzyła się sytuacja z BootLoopem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zmienił(a) tytuł na Boot loop przy instalacji supersu przez TWRP na Global Android 7 i MIUI 9.2
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...