gladky

Rozmazane zdjęcia

Recommended Posts

Drodzy,

Czy ktoś z Was zetknął się z problemem rozmazanych zdjęć na A1? Zdjęcia były takie przed i po aktualizacji do Oreo, korzystam ze stockowej apki. 

Dodam, że mam dwa takie telefony i oba robią rozmazane zdjęcia? Czy da się to jakoś poprawić?

dzięki za pomoc

W jakich warunkach oświetleniowych robisz zdjęcia? Ja nie narzekam na jakość fotek.

Problemy pojawiają się przy słabym oświetleniu ale to w większości telefonów. Wtedy pojawiają się szumy i problemy z ostrością zdjęć.

Zdjęcia w dobrym oświetleniu są ok. Do słabego oświetlenia tylko GCam z hdr+. Na xda jest aplikacja, która wprowadza wymagane ustawienia i instaluje owy aparat na telefonie. Nie wgrywa roota, nie odblokowuje bootloadera, nie przeszkadza w aktualizacjach telefonu. Jedyne co po aktualizacji trzeba zrobić to wgrać aparat na nowo.

Zdjęcia w dobrym oświetleniu są ok. Do słabego oświetlenia tylko GCam z hdr+. Na xda jest aplikacja, która wprowadza wymagane ustawienia i instaluje owy aparat na telefonie. Nie wgrywa roota, nie odblokowuje bootloadera, nie przeszkadza w aktualizacjach telefonu. Jedyne co po aktualizacji trzeba zrobić to wgrać aparat na nowo.
Kolego mógłbyś podać linka do tej aplikacji?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

https://forum.xda-developers.com/mi-a1/how-to/tool-google-camera-root-magisk-enable-t3747585

Aplikacja instaluje od razu nową aplikację aparatu. Po licznych testach stwierdzam, że owa aplikacja jest idealna do selfie. Do zdjęć tylnym aparatem używam GCam5.1.018-Arnova8G2-V1.2. Ogólnie wersji aparatu jest mnóstwo. Ja korzystam z tej z powyższego linku i tego gcam. 

Podsumowując mam 3 aplikacje do aparatu. No ale albo 2-3 tyś z super aparatem out of box albo telefon za 800zł i kombinowanie aby uzyskać super aparat. 

Panowie, dzięki koledze lukikow w niecałe 10 min osoba zielona(czyli ja) może zainstalować "nowy aparat". Z tego co zauważyłem jest stabilizacja obrazu podczas nagrywania, więc to spory + jak dla mnie. Nie instalowałem jeszcze "GCam5.1.018-Arnova8G2-V1.2" , bo szczerze nie wiem skąd. Jedyne co mnie drażni to to, że w menu mam teraz dwa skróty do aparatu i nie wiem jak wyłączyć ten standardowy całkowcie. Jeżeli ktoś wie jak to zrobić to proszę dać znać;) Raz jeszcze dziękuję koledze.

Byłbym wdzięczny. 

Up. Na sterownikach 1.4.3 próbując włączyć "zwolnione tempo"  wyrzuca aparat z komunikatem "aplikacja aparat przestała działać". Wczoraj przywrocilem ustawienia fabryczne telefonu i instalowalem nowy aparat na tych samych sterownikach, ale nadal to samo. Czy ktoś probowal na sterownikach 1.3 czu to dziala poprawnie? Rozumiem, ze to jest slow motion?

Edited by tombrak

Nic z tym nie zrobisz. Przypuszczam, że jest już wersja aparatu z HDR+ w której działa slow motion. Trzeba by szukać na xda.