Jump to content

Brak Roamingu zagranicznego

tomaszek
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Zmieniłem operatora na a2mobile (2 karty) , telefony nie logują się do roamingu zagranicznego operatora. Jeden tel to RN3SE a drugi RN4 SD. Na karcie Play Roaming zagraniczny loguje się do  o2/E-Plus 2G i LTE bez problemu. W a2mobile automatycznie brak usługi/połączenia alarmowe, ręcznie skanuję sieć i wybieram, ale nie zaloguje się, Vodafone,Telekom, E-Plus/o2. Rejestrowanie w sieci i Odpowiedż " karta sim nie pozwala na połączenie z tą siecią". a2mobile ma dodatkowo ikonę "narzędzia sim", w niej ustawione jest na automatycznie, wybieram ręcznie i zagranica i to samo, brak usługi. W tych ustawieniach ponownie wyszukiwanie ręczne, wyszukuje sieci ale nie zaloguje. Wracając z powrotem w kraj po 3 sek jest już automatycznie zalogowany w sieci a2mobile. Obsługa przyjęła zgłoszenie wczoraj, dziś oddzwonili z informacją iż dział techniczny już zmienił ustawienia i po restarcie telefonów powinno wszystko działać, niestety dalej to samo. Sprawę przekazano ponownie do działu technicznego. Pytanie moje, czy nie ma może ukrytej funkcji odblokowującej łączenie z operatotem zagranicznym. Pytam. bo znajomy miał podobny problem, pierwsze logowanie a2mobile nastąpiło za granicą i po powrocie do kraju nie miał zasięgu. Pojechał za granicę i miał. Wrócił i dopiero ktoś mu coś wyłączył w telefonie IPhonie i teraz ma i u nas i za granicą automatyczne logowanie. Za jakiekolwiek podpowiedzi dziękuję.

Tomek

Edited by tomaszek

no roming na tel amsz wlaczony w opcjach skoro play dziala jedyne co ci pozsostaje to czekac az ci uwaktywnia roming w tej sieci pewnie potrwa to z dzien zanim zaskoczy w jednej sieci w faq pisza ze mozna jeszcze wylaczyc tel i wyjac sim na chwile. generalnie fajnie jak sie wlacza roming zanim sie opusci kraj :D.

Edited by Lamcza

• 2 weeks later...

Witam, faktycznie trochę technicy musieli się pogłowić, ponad tydzień im to zeszło. Na szczęście miałem starszą kartę a2mobile która działała poprawnie, więc nie mogli już zgonić na telefon i ustawienia. Dostałem na 2 nr po 4,50zł rekompensaty za problem. W niemieckim telekom internet wykręca 30Mb/s w a2mobile max 2Mb/s ( 2  miasta przygraniczne). Zapytam przy okazji, czy będzie aktualizacja miui 9 dla tego modelu, bo developerska jest od jakiegoś czasu, ktoś coś słyszał. Dzięki za porady.

Dodam, że Orange w Niemczech nie działa w sieci Vodafone, potwierdzone w dziale technicznym. A2mobile działa na każdej Niemieckiej sieci, choć sam internet nie chce działać w Vodafone. Może trzeba ustawiać osobno APN ręcznie dla Vodafone

Edited by tomaszek