Skocz do zawartości

Xiaomi Air Purifier 2 ciągle pokazuje PM2.5 na poziomie 600


zmylna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Czy ktoś z użytkowników w/w sprzętu spotkał się z takim problemem?

Po jednym dniu poprawnego działania wskaźnik nagle skoczył do 600 i urządzenie ciągle pracuje na pełnych obrotach. Wiem, że mogę wymusić pracę na niższych ale nie oto chodzi.

Z góry dzieki.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Cały czas wysokie wskazania zanieczyszczeń, często 600 a na zewnątrz w okolicach 30 i po paru godzinach na najwyższych obrotach nawet nie spada. Dodatkowo im większe obroty tym większe pokazuje zanieczyszczenia ... paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abc00 - dziękuję za wyjaśnienie z nawilżaczem w innym poście. Faktycznie to nawilżacz sprawia u mnie problemy. Oczyszczacz wysusza powietrze ibędę musiał ręcznie przestawiać oczyszczacz na niższe obroty jak używam nawilżacza. Sprawdzę jeszcze ten numer z wodą destylowaną i dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towi, u mnie miałem ten sam dziwaczny problem, że im wyższe obroty miał oczyszczacz tym większy pokazywał poziom PM2.5

Co więcej tak jak napisałem w temacie często poziom był 600 i nie chciał zejść niżej.

Dzisiaj doszedłem o co chodzi.

Ano chodzi o to, że oczyszczacz ustawiłem koło dużej kolumny od sprzętu HiFi.

Dzisiaj przestawiłem w inne miejsce i jak ręką odjął. Wskaźnik PM2,5 przestał wariować.

Magnes z głośnika to powoduje ? Sam nie wiem. Ale zrobiłem test i wróciłem na chwilę do miejsca przy kolumnie i po 5 min wskaźnik PM2,5 znowu poszybował na max.

A więc tak to.

 

abc00, używam nebulizatora dla dzieciaków i faktycznie oczyszczacz też na to reaguje.

Co właściwie się dzieje ? Czujnik PM2,5 tak reaguje na wilgoć przy nebulizacji czy o co chodzi ?

Edytowane przez zmylna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po nawilżeniu pomieszczenia jeszcze przez 1h-1,5h mam poziom PM2,5 w okolicach 60-80, przy nawilżaniu pomiędzy 300-600 :) . Jutro kupię wodę destylowaną i zobaczę czy ten patent działa przy nawilżaniu i nie będzie wprowadzał w błąd odczytów zanieczyszczenia w Air Purifier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po nawilżeniu pomieszczenia jeszcze przez 1h-1,5h mam poziom PM2,5 w okolicach 60-80, przy nawilżaniu pomiędzy 300-600  . Jutro kupię wodę destylowaną i zobaczę czy ten patent działa przy nawilżaniu i nie będzie wprowadzał w błąd odczytów zanieczyszczenia w Air Purifier.
Daj znać jakie efekty :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zmylna napisał:

Daj znać jakie efekty :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Potwierdzam, woda destylowana w nawilżaczu podnosi poziom PM2,5 tylko o 10 jednostek, więc oczyszczacz nie szaleje. Testowałem około godziny, urządzenia w bliskiej odległości od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, woda destylowana w nawilżaczu podnosi poziom PM2,5 tylko o 10 jednostek, więc oczyszczacz nie szaleje. Testowałem około godziny, urządzenia w bliskiej odległości od siebie.
Dzięki za info. Wiemy co raz więcej.
Mi się udalo ogarnąć automatyzację. Sam się włącza i wyłącza kiedy trzeba. Z chińskimi krzakami trzeba się namęczyć ale działa :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 10.02.2018 o 10:17, zmylna napisał:

Dzięki za info. Wiemy co raz więcej.
Mi się udalo ogarnąć automatyzację. Sam się włącza i wyłącza kiedy trzeba. Z chińskimi krzakami trzeba się namęczyć ale działa :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Możesz podesłać screeny z automatyzacji bo walczę z tym od pewnego czasu bez powodzenia :) ?

Edytowane przez Towi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pozwolę sobie się podpiąć pod temat by nie zaśmiecać forum. Ostatnio kupiłem Air 2 od Xiaomi i już pierwszego dnia użytkowania zauważyyłem dziwne zachowanie filtra i czujnika.

Po rozpakowaniu ustawiłem go w mieszkaniu, połączyłem się apką z nim i patrzyłem sobie na latające cyferki, mieszkanie w miarę szczelnie zamknięte, poziom pm2.5 pokazywał w granicach 9-12 w aplikacji. Stwierdziłem, że sprawdzę jak działa tryb auto i pozwoliłem sobie w mieszkaniu zapalić papierosa. Jakoś tam to zadziałało, wartości skoczyły na ponad 300, później powolne oczyszczanie i wartości spadły do 30-40 i tak już zostały.

Filtr przestawiony w inne miejsce w mieszkaniu pracował całą noc na max obrotach i...i nic. Cały czas poziom 30-40 wg czujnika, podnosi się lekko po owarciu okna do granic 50-60 i spada do 30-40 po jakimś czasie od zamknięcia okna, nigdy niżej. Zastanawia mnie czy filtr działający przez kilkanaście godzin nie powinien przeczyścić powietrza wokół siebie do tych poziomów sprzed testu "na papierosa".

Czy możliwe jest jakieś zabrudzenie czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, axl2000 napisał:

Cześć, pozwolę sobie się podpiąć pod temat by nie zaśmiecać forum. Ostatnio kupiłem Air 2 od Xiaomi i już pierwszego dnia użytkowania zauważyyłem dziwne zachowanie filtra i czujnika.

Po rozpakowaniu ustawiłem go w mieszkaniu, połączyłem się apką z nim i patrzyłem sobie na latające cyferki, mieszkanie w miarę szczelnie zamknięte, poziom pm2.5 pokazywał w granicach 9-12 w aplikacji. Stwierdziłem, że sprawdzę jak działa tryb auto i pozwoliłem sobie w mieszkaniu zapalić papierosa. Jakoś tam to zadziałało, wartości skoczyły na ponad 300, później powolne oczyszczanie i wartości spadły do 30-40 i tak już zostały.

Filtr przestawiony w inne miejsce w mieszkaniu pracował całą noc na max obrotach i...i nic. Cały czas poziom 30-40 wg czujnika, podnosi się lekko po owarciu okna do granic 50-60 i spada do 30-40 po jakimś czasie od zamknięcia okna, nigdy niżej. Zastanawia mnie czy filtr działający przez kilkanaście godzin nie powinien przeczyścić powietrza wokół siebie do tych poziomów sprzed testu "na papierosa".

Czy możliwe jest jakieś zabrudzenie czujnika?

W ogóle jest możliwe ale nie sądzę aby tak było w Twoim przypadku.

1. Może masz mało szczelne okna ? U mnie jak stoi blisko okien (mam plastiki) to toż wartości są wyższe.

2. Za mała wydajność oczyszczacza ?

3. Może syf za oknem jakoś dłużej się utrzymuje (ostatnio chłodne dni więc więcej palą) więc i w domu tego więcej.

To takie moje przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

axl2000 - mam podobnie ale mieszkam w Wawie i pomiar mam z ulicy Niepodległości (ok. 3 km) a mieszkam blisko Alei Jerozolimskich i wg mnie powietrze jest dużo gorsze niż ze stacji przy ulicy Niepodległości. Nie sugerowałbym się aplikacjami pokazującymi zanieczyszczenie ze stacji kilka kilometrów dalej tylko brałbym średnią.

Xiaomi Purifier wg mnie delikatnie zawyża wskazania jak mieszkanie ma wilgotność powyżej 55% ale to są moje obserwacje. Również przy wyższych obrotach na początku pomiary mogą być zawyżone. Chyba najbardziej prawidłowe są w trybie sleep :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...