Skocz do zawartości

MIUI czy LineageOS


Unlucky

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Noszę się z zamiarem wgrania nowego systemu zamiast MIUI, ostatnio nie jestem zadowolony z MIUI i chciałbym sprawdzić jak to wygląda przy innym systemie. Czyli jak na pierwszy custom rom wybrac ofiicjalne LOS 14.1 czy Resurection Remix, a może coś innego ? Zależy mi na długim czasie pracy na baterii.

Czym zrobić backup? TWRP czy Titanium Backup? Tak żeby potem móc wrócic do obecnego stany.

Instalacja GAPS jest obowiązkowa?

Jak mogę zachowac konfiguracje aplikacji? Lub jak je łatwo przywrócić? Jak wygląda licencja dla apek kupionych przez sklep play?

Czy przed instalacją warto wykonać jakies dodatkowe kroki? (Obecnie mam tylko TWRP zainstalowane, jak w poradnikach).

Pozdrawiam,

Dominik Wojciechowski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Unlucky napisał:

LOS 14.1 czy Resurection Remix

To rzecz gustu. RR ma więcej funkcji. Jest oparty na LOS. Radzę przetestować obydwa i sprawdzić, który Ci odpowiada.

14 minut temu, Unlucky napisał:

Czym zrobić backup? TWRP czy Titanium Backup?

To dwie różne rzeczy. W TWRP robisz pełny backup systemu i danych użykownika. TB robi tylko backup aplikacji i ich danych.

15 minut temu, Unlucky napisał:

Instalacja GAPS jest obowiązkowa?

Nie

16 minut temu, Unlucky napisał:

Jak mogę zachowac konfiguracje aplikacji? Lub jak je łatwo przywrócić? Jak wygląda licencja dla apek kupionych przez sklep play?

Użyj TB do kopii danych aplikacji. Licencja jest per konto google, więc jeśli się na nie zalogujesz na nowym telefonie / systemie to będziesz mógł z aplikacji korzystać.

17 minut temu, Unlucky napisał:

Czy przed instalacją warto wykonać jakies dodatkowe kroki? (Obecnie mam tylko TWRP zainstalowane, jak w poradnikach).

Oczywiście rób od razu backup z jego poziomu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...