Skocz do zawartości

Mi note 2 Miui 9


cedryk123

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, matt_berninger napisał:

Ja miałem oficjalna stabilna MIUI 8 i normalnie dostałem aktualizacje 9.2.1 przez ota, @skrzek spróbuj zmienić region na Niemcy.

Zmiana regionu niestety nic nie dała :/ Liczyłem że jednak zmieni coś przy weryfikacji paczki, bo przecież OTA z wersji Dev do Stable nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.to jest mój pierwszy post więc jak coś przepraszam , bo nie wiem czy pisze w dobrym miejscu...

Jakiś czas temu na moje Mi Note 2 przyszło powiadomienie o aktualizacji...byłem poza granicą państwa wiec postanowiłem aktualizować po powrocie. Gdy wróciłem nacislem pobierz i .... Znikło tzn nic nie pobierało mało tego gdy naciskam w ustawieniach tel....i wyszukiwanie aktualizacji to pokazuje brak .

Region zmieniałem. Na każdy możliwy i nie ma efektu...czy ktoś pomoże w jaki sposób wymusić by mi znów tą aktualizacja wyskoczyła? Teraz już bez różnicy gdzie,to bym ją pobrał....dodam że nie jestem aż tak ogarnięty by brać się za to poprzez kompa...

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. Dokładam zrzut ekranu jak pokazywało mi te aktualizacje.

Screenshot_2018-02-08-18-42-45-442_com.android.updater.png

Screenshot_2018-02-17-14-00-08-253_com.facebook.orca.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze... Bootloader odblokowany masz? TWRP wgrane? - jeśli nie to pytanie co ty tu tworzysz? Chcesz xiaomi.eu to pierw poczytaj forum lub to: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Na koniec, w Chrome wystarczy zafajkować "wersja na komputer" i paczka z sourceforge powinna się pobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem Nota 2 i mam na nim najnowszy Global z Miui 9 i zablokowany bootloader.Zostać na tym romie i poczekać czy lepiej odblokować bootloader i wgrać rok Miui.polska?
W Globalu brakuje mi roota .

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, arquadius napisał:

Dzisiaj pobrałem plik i zaistalowałem przez atualizator systemu przez opcję "wybierz paczkę aktualizacji". Wystarczy wskazać pobrany plik i reszta przebiega automatycznie.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

A możesz napisać mi jak to zrobić bo przyznam że nie bardzo się na tym znam. Rozumiem, że pobieram z linku powyżej i co dalej ? Gdzie i jak znajdę opcję "wybierz paczkę aktualizacji"

Edytowane przez wojtek9972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać mi jak to zrobić bo przyznam że nie bardzo się na tym znam. Rozumiem, że pobieram z linku powyżej i co dalej ? 
Pobierasz wersję stabilną. Ja używam przeglądarki Chrome. Plik instaluje się w folderze Download. Po ściągnięciu pliku sprawdź czy tam się pobrał. Potem klikasz na przycisk "aktualizacje" (niebieski ze strzałką w dół). Pokaże Ci się okno z informacją o zainstalowanej wersji MIUI. U góry w prawy rogu kliknij na przycisk z kropkami. Po rozwinięciu menu przycisku znajdziesz opcję "wybierz paczkę/plik do instalacji" (nazewnictwo może być nieprecyzyjne ponieważ nie mam już poprzedniej nakładki ). Następnie wskaż folder gdzie znajduje się pobrany plik, wybierz plik i postępuj zgodnie z komunikatami zatwierdzając je. Telefon powinien rozpocząć aktualizację. Nie zapomnij o naładowaniu bateri przed aktualizacją lub połączeniu do ładowarki. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. U mnie po wskazaniu pliku znajdującego się w folderze Download pojawia się taki komunikat: "nie można zweryfikować. wygląda na to, że obecna wersja Androida różni się od tej w pakiecie odzyskiwania. spróbuj flashować swoje urządzenie w trybie fastboot".

Edytowane przez wojtek9972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poszło. Włączone opcję programistyczne (klikanie na wersję MIUI w danych telefonu), mam też konto w XIAOMI i zarejestrowany telefon na koncie. Może to ma jakieś znaczenie. W każdym bądź razie aktualizacja poszła.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z płatnościami może być problem, nie korzystam więc się nie wypowiem. Nie ufam zbytnio androidowi w tej kwestii, wolę karty zbliżeniowe. 

 

W krokomierzu brakuje statystyk :P

Edytowane przez MST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mrok31337 napisał:

Chyba się skuszę na MIUI Polska.

Trzeba jak rozumiem TWRP zainstalować? Płatność NFC działa? NIe ma problemu z niczym?

Odblokować bootloader, zainstalować twrp następnie system i magiska bo bez niego nie ma szans na płatności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skrzek  Co za bzdury wypisujesz... Od tej wersji: https://miuipolska.pl/miui-7-6-29/ nic nie trzeba dodatkowo kombinować.

@mrok31337 Problemy są różne w zależności od wydania, prześledzisz kilka tygodni i zobaczysz, trafiają się takie, że można śmiało korzystać przez długi czas bez cotygodniowych aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=6669]skrzek[/mention]  Co za bzdury wypisujesz... Od tej wersji: [mention=12222]mrok31337[/mention] Problemy są różne w zależności od wydania, prześledzisz kilka tygodni i zobaczysz, trafiają się takie, że można śmiało korzystać przez długi czas bez cotygodniowych aktualizacji.
Czyli gdzie konkretnie widzisz bzdury?
Bo już Twoja wypowiedź potwierdza że nic nie działa out of the box

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym co wcześniej napisałeś odnośnie płatności - na xiaomi.eu działają bez magisk'a, a telefony maja status "certyfikowane" w sklepie Play. Zainstaluj, poużywaj przez jakiś czas, a potem dopiero płacz "że nic nie działa" (?), hmm... taka jest specyfika tych wydań, są lepsze i gorsze w zależności od tego co gdzie aktualnie robią. Można aktualizować co tydzień, można też przy jakimś śmiało zostać na dłużej, wolny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, abc00 napisał:

W tym co wcześniej napisałeś odnośnie płatności - na xiaomi.eu działają bez magisk'a, a telefony maja status "certyfikowane" w sklepie Play. Zainstaluj, poużywaj przez jakiś czas, a potem dopiero płacz "że nic nie działa" (?), hmm... taka jest specyfika tych wydań, są lepsze i gorsze w zależności od tego co gdzie aktualnie robią. Można aktualizować co tydzień, można też przy jakimś śmiało zostać na dłużej, wolny wybór.

Czyli coś musiało się zmienić...

Rozumiem jednak, że masz na myśli Google Pay, które działa na Miui Polska (xiaomi.eu) z odblokowanym bootloaderem?
Domyślam się też, że jeśli chcesz dostęp do roota, to musisz robić to z Magiskiem, gdyś SuperSu zostanie wykryte przez Google Pay?

@abc00 spoko, ja się troszkę pobawiłem z tymi romami - moja pierwsza styczność z MIUI to rok 2011, gdy Xiaomi jeszcze nie produkowało telefonów, a tworzyło jedynie system i uwierz mi, że wiem co znaczy lepsze i gorsze wydanie... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Wgrywasz Miui.Polska i robisz root przy pomocy Magisk 16.W Magisk robisz hide root dla Nextpay i działa.

Swoją drogą to zaczynaliśmy podobnie przygodę z Miui. Ja pierwsze porty miałem na Xperii S ok. 7 lat temu. 134b3792ae9bd612e14cbf5228ed1de6.jpg

Wysłane z Mi Note 2

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2018 o 12:54, MST napisał:

Z płatnościami może być problem, nie korzystam więc się nie wypowiem. Nie ufam zbytnio androidowi w tej kwestii, wolę karty zbliżeniowe. 

 

W krokomierzu brakuje statystyk :P

Chyba nie zdajesz sobie sprawy jak działają karty zbliżeniowe i płatności NFC/HTC w telefonach. Jeśli telefon jest bezpieczny (zablokowany bootloader, brak roota) to jest o niebo bardziej bezpieczny od noszenia karty zbliżeniowej w kieszeni. Zresztą nawet z rootem jest mniejsza szansa, że ktoś Cię okradnie w tramwaju (praktycznie zerowa) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 14.02.2018 o 18:05, matt_berninger napisał:

Ja miałem oficjalna stabilna MIUI 8 i normalnie dostałem aktualizacje 9.2.1 przez ota, @skrzek spróbuj zmienić region na Niemcy.

Cześć

własnie dotarł do mnie  note2

jestem debiutant w temacie miui

podpowiedzcie co proponujecie przy pierwszym uruchomieniu już zapodać region = Niemcy ?

czy najpierw PL i dopiero jak połapie wszystko co trzeba przez OTA to wtedy ?

moja wersja to:

International Version 4/64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...