Jump to content

Telefon nie włącza się: czarny ekran, świecące przyciski, brak ładowania

Recommended Posts

Hej,

niestety problemów z tym modelem ciąg dalszy.

Telefon wypadł mi z kieszeni na wysokości może 30 centymetrów, wyświetlaczem w stronę paneli, wyłączył się. Od tego czasu system nie ładuje się. Telefon włącza się normalnie, po logo mi pojawia się logo android, telefon lekko wibruje, po czym wyświetlacz gasi się, świecą się jedynie 3 przyciski. Tak przez mniej więcej 10-20 sekund, później telefon wyłącza się. Zauważyłem również, że nie ładuje się bateria (stoi cały czas na 59%, aczkolwiek nie jestem pewien, czy było tak od momentu upadku, czy jednak problem pojawił się później).

W trybie fastboot i recovery wyświetlacz działa normalnie, telefon nie wyłącza się. Wipe nic nie daje, wgranie softu przez chińskie mipcsuite również nie przyniosło efektu. Softu przez miflash nie udało mi się postawić, bo wywala błąd (telefon jest zablokowany, wersja global/china również nie da się zainstalować). 

Pytanie z mojej strony: czy ktoś spotkał się z takimi objawami? Co mogło się zepsuć i ile mniej więcej może kosztować naprawa? Będę wdzięczny za każde info.

Dnia 4.02.2018 o 15:09, paeru napisał:

Co mogło się zepsuć i ile mniej więcej może kosztować naprawa?

Mogło się popsuć fizycznie coś na PCB co uaktywnia się podczas rozruchu systemu i nie pozwala uruchomić tego systemu dalej. Ile może kosztować taka naprawa może wycenić tylko serwis.

Hej,

nie, nie mam kabla deep flash, zresztą on i tak nie działa już z moją wersją oprogramowania. Telefonu nie otwierałem, żeby zrobić test pointa, aczkolwiek wątpię, że to kwestia softu, skoro tel. się nie ładuje. Na zagranicznych forach już kilka tematów znalazłem z identycznymi objawami (dwa dot. tego samego modelu), ale zero informacji co mogło się zepsuć.

EDIT: udało mi się telefon naprawić. W jednym serwisie podlutowano mi taśmę i zaczął działać, ale okazało się, że bateria nadal nie ładuje się (chociaż serwis twierdził, że wszystko gra i buczy). W końcu wymieniłem baterię w MiCenter - od razu wiedzieli, że to wina awarii ogniwa.

Edited by paeru
  • 4 weeks later...
  • Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...