Skocz do zawartości

MIUI 9 / 10 Global Dev


zbiecik

Rekomendowane odpowiedzi

A powiedzcie, nie macie problemu na 8.4.19 z chęcią odblokowania się telefonu w kieszeni? Mam włączoną opcję smartcover i jak jest telefon w kieszeni to chce się odblokować (czy też wejść do google now), czuć wibrację a po wyjęciu prosi o pin (zbyt duża ilość nieprawidłowych prób odblokowania odciskiem palca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem jednak reset do ustawień fabrycznych i ... 

1. Ekran blokady powrócił - działa odcisk palca, jak nie chce odciskiem to prosi o PIN, a nie ma sytuacji gdy się odblokowuje bez pinu itp -> pomimo że był ustawiony

2. Bateria będzie do sprawdzenia - wczorajszy dzień - bajka - dzisiaj go znowu do 100% doładuję i sprawdzę czy będzie prosił o ładowarkę jutro po południu -> tak jak na 8.4.19 i SOT 5-6H czy bliżej mu będzie do 8.3.8 - 2 dni i SOT 7,5-8H

3. Spotify - dziwny wygląd - u mnie po odpaleniu apki po raz pierwszy na telefonie, było ciemne powiadomienie na ekranie blokady. ALE: odpaliłem później apkę na kompie, zamknąłem na telefonie. Przyszło powiadomienie na telefon - uwaga uwaga -> białe, normalne, w miarę ładne, ale czytelne :) 

4. Prędkość działania - jest jeszcze lepiej niż na MIUI 9, natomiast coś jest nie halo z klawiaturą GBoard - co ciekawe, podczas konfiguracji telefonu działała fajnie, później po jej updacie, wczytaniu motywu znowu zaczęła lagować .. 

5. Sam proces przywrócenia telefonu po formacie - bajka, godzinka i wszystko działa jak należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System działa spoko, animacje ładne, oczywiście dalej nie działają powiadomienia z oficjalnej aplikacji Twitter'a i chyba już działać nie będą. Resztę bugów pewnie wychwyce po dłuższym użytkowaniu

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie przy zmianie wersji nakładki bądź samego Androida - ja robiłem reset do ustawień fabrycznych po przejściu z 7.1.1 na Oreo a potem z Oreo 9.2.3.0 na Global Dev. Teraz robiłem formata po przejściu z 8.4.19 ( MIUI 9 ) na 8.6.28 ( MIUI 10 )- ale tylko dlatego że miałem błąd z brakiem blokady telefonu. Jak u was bateria wygląda na MIUI 10 ? Jest lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na MIUI 9 / 10 Global Dev
  • mrosi odblokował(a) ten temat
  • 1 miesiąc temu...

witam wszystkich mam jedno pytanie . kupilem niedawno mi8 na allegro ze sprawdzonego zrodła . wszystko oryginalne tak jak kupione w sklepie. ale moje pytanie odnosi sie do systemu . bo wiem ze niektore mi 8 juz maja miui 10 na pokladzie. Ja chcialbym wiedziec kiedy takowa aktualizacja spotka moj telefon . za pomoc dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wgrać dev, ale jak byś chciał wrócić do wersji stabilnej to będziesz musiał odblokować bootloader

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


Ja na mi6 cały czas na dev i działa idealnie, niektórzy mówią że nawet lepiej niż stable

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mihum No to masz wszystko ok. Prawdopodobnie będzie w ciągu kilku najbliższych miesięcy - jeśli chcesz, możesz wgrać Xiaomi.eu, które MIUI 10 już ma... ale jeśli jesteś kompletnie zielony, to będziesz musiał przestudiować poradniki i ogarnąć, co i jak... lub ewentualnie wgrać global beta, którego jednak jeszcze nie ma... lub czekać ;)

@zbiecik, Global Beta jeszcze nie ma na Mi8. Znaczy się - linki gdzieś tam znajdziesz, bo robią globala betę (na razie niepublicznie), ale zaktualizować nie zaktualizujesz jak ma się zablokowany bootloader, bo updater na to nie pozwoli. :)

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Adrianus1980 napisał:

Siema, kupiłem MI8 od goldway, podobno ma odblokowany bootloader, czyli mogę odrazu instalować miui.eu :)

mam teraz mi5 na global dev i jakoś wolę MIUI.eu pl

jak masz odblokowany to można od zaraz (ja taki dostałem z Global 9.5) . Do 10 (na Mi5) już byłem tak przyzwyczajony że z tym długo nie wytrzymałem :D 

10 poprawia sporo (np trochę obsługę  notcha)  ale jeszcze im sporo do zrobienia sporo zostało (np. dokończenie obsługi  notacha, rozpoznawanie twarzy)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAŻNE!

 

Może was zainteresować! Blokada instalacji global na nowych xiaomi z chin! Nasze powinny być ok bo juz mamy odblokowany bootloader, ale z kolejnymi może być problem w tym z Mi8 EE!!

https://miuipolska.pl/forum/topic/36341-xiaomi-blokuje-możliwość-instalacji-romu-global-w-smartfonach-przeznaczonych-na-rynek-chiński/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...