ZduneX25

MIUI 8.2.1

Recommended Posts

W ustawieniach Ekran Blokady znikła opcja Pokazuj powiadomienia bez treści. Może, był już o tym, wiec sory.

Poprawiam się - po ustaleniu hasła pojawiła się opcja Pokazuj powiadomienia bez treści.

Edited by acocieto

xiaomi.eu 8.2.1 na MI5 (English US)

1. Problemy z "gubieniem Internetu w różnych aplikacjach":

• Przejawia się to w brakach (albo wcale, albo nie wszystkie) otrzymywania powiadomień w aplikacjach m.in. Messenger, Snapchat,
  • A także przykładowo po ponownym wejściu do aplikacji (po upływie jakiegoś czasu) np. TV Time lub Snapchat i chęci odświeżenia (przeciągając w dół) wyskakuje monit informujący o błędzie połączenia.

Temp fix 1: Błąd bardzo często udaje się naprawić poprzez zamknięcie danej aplikacji (z Recents) i otworzenie jej na nowo, jednak po jakimś czasie problem wraca. (tak jakby xiaomi wprowadziło coś nowego z zarządzaniem baterią/apkami i to zabijało ich połączenie z Internetem po upływie jakiegoś czasu (a może zablokowaniu i odblokowaniu) - oczywiście apka nie gubi w pełni połączenia, nie wiem jak to opisać, coś działa, coś nie działa, a czasem nic nie działa)

2. Dodatkowo pojawiają się kłopoty z powracaniem do Ekranu Głównego poprzez dotknięcie guzika Home (w tym przypadku albo guzik nie reaguje albo wibruje...)

• Błąd wystąpił kilkukrotnie (na 2 tygodnie może z 2-3 razy) m.in. w aplikacji Snapchat (oraz innej).

Temp fix 2: Powyższy błąd znika jedynie po wygaszeniu Ekranu i ponownym odblokowaniu telefonu.

Wróciłem do xiaomi.eu 8.1.25 i błąd nie występuje, przypomnę, że przez ostatnie minimum 3-5 miesięcy cotygodniowych aktualizacji nie przypominam sobie, bym miał problemy wyżej wymienione, a aplikacje są różne więc na 99,9% można stwierdzić, że 8.2.1 jest trochę nieudane.

*nieudane przynajmniej dla mojej MI5 pod względem w/w błędów i szczególnie powiadomień, na poprzednich wersjach jestem bardzo zadowolony z powiadomień, powiadomienia przychodzą bez opóźnień (natychmiastowo) (chociaż wiem, że są osoby z MI5 i podobno mają problemy z powiadomieniami nawet na ROMach na których ja nie mam)

Edited by srgn1

Mógłby ktoś mi wydobyć te nowe dzwonki: połączeń, podłączenia ładowania, wybudzania i gaszenia ekranu. Chciałbym je sobie wgrać do starszej wersji. Jeśli to w ogóle możliwe?

2 godziny temu, fps napisał:

Mógłby ktoś mi wydobyć te nowe dzwonki: połączeń, podłączenia ładowania, wybudzania i gaszenia ekranu. Chciałbym je sobie wgrać do starszej wersji. Jeśli to w ogóle możliwe?

Już dawno ktoś to zrobił. https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZ9KWR7ZAfyIuNprjB7n4XfVc0S6nLg3ecTk

Możesz to po prostu flashować przez TWRP (wtedy automatycznie doda ci nowe dźwięki) lub rozpakować tego zipa i w katalogu system/media/ui masz systemowe pliki dźwiękowe. W innych katalogach są nowe dzwonki, powiadomienia itp.

• Like 1

witam, 

co zrobic chciałem do mi 4 zainstalowac nowa wersje miui i telefon mi sie wylaczyl , nie udalo mi sie  zainstalowac ostatniej wersji na mi4 i teraz pokazuje mi jak wchodze wtwpr to pisze ze nie ma systemu????nie ma starej ani nowej wersji miui 8.2.1 chyba co zrobic, dzieki

Edited by MAR

U mnie znowu nie wyświetla się pełne zdjęcie osoby która do mnie dzwoni. Było wcześniej ok. Ktoś coś?

Wysłane z Mi5

Witam.przesiedłem sie w koncu z miui v8 dev 6.11.10 na tą.i wielkie niezadowolenie,ponieważ często słucham muzyki przez słuchawki to ta wersja jest bardzo cienka.jakość do kitu i wyraźnie ciszej.

Można temu coś zaradzić?

Bo chyba wroce do starej miui 8

A mi wywala blad :(

Na swoim xiaomi mi 4s   mam wersje andek 7 ,   7.9.14    sprawdza aktualizacje , jest dostepna nowa, sciagam, robie aktulizuj, uiruchamia sie TWRP, robie instal, ale wywala mi blad , hmm dlaczego? czy musze robic format data? nie chce kasowac dotychczasowych program,ow co mam, chce miec aktualny system,  hmm jak musze robic format to sobie daruje aktualizacje

Dnia 15.02.2018 o 15:50, srgn1 napisał:

1. Problemy z "gubieniem Internetu w różnych aplikacjach":

• Przejawia się to w brakach (albo wcale, albo nie wszystkie) otrzymywania powiadomień w aplikacjach m.in. Messenger, Snapchat,
  • A także przykładowo po ponownym wejściu do aplikacji (po upływie jakiegoś czasu) np. TV Time lub Snapchat i chęci odświeżenia (przeciągając w dół) wyskakuje monit informujący o błędzie połączenia.

Mam dokładnie ten sam problem na MIUI Polska 8.2.1 dla Redmi 4X

Skaner kodów po przełączeniu w opcję wizytówka wywala się i już nie działa.

Nie pomagają restarty, nie da się przełączyć z powrotem na skaner.

Redmi 3 pro.

53 minuty temu, AnJay napisał:

Skaner kodów po przełączeniu w opcję wizytówka wywala się i już nie działa.

Nie pomagają restarty, nie da się przełączyć z powrotem na skaner.

Redmi 3 pro.

Wyczyść dane aplikacji

@srgn1 Mi ogranicza prędkość pobierania w przeglądarce. Zaraz po uśpieniu ekranu spada do około 0-100KB/s. Po wybudzeniu przyśpiesza. Jak na złość włączony BT także spowalnia internet po WiFi. Na pierwszych kilku wydaniach dla 4X nie było tych problemów.

Właśnie wróciłem na 7.12.7. Usługi Google zaczęły mi żyć własnym życiem od tak. Zawsze ten proces miałem na poziomie 2-3% a teraz wyrzuca 48%, czego efektem jest nocny drenaż baterii na poziomie 12-15%. Nie wiem, może to i z mojej winy ale nic nie instaluje ostatnio na telefonie ani też nie nadaje uprawnień o grzebaniu w telefonie nie wspomnę.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

3 godziny temu, MaxPrime napisał:

Właśnie wróciłem na 7.12.7. Usługi Google zaczęły mi żyć własnym życiem od tak. Zawsze ten proces miałem na poziomie 2-3% a teraz wyrzuca 48%, czego efektem jest nocny drenaż baterii na poziomie 12-15%. Nie wiem, może to i z mojej winy ale nic nie instaluje ostatnio na telefonie ani też nie nadaje uprawnień o grzebaniu w telefonie nie wspomnę.

Ja także wróciłem na 7.12.7 i nagle potrafie zrobić blisko 5h SoT, gdzie na Oreo mogłem pomarzyć o 2h. Service Disabler - wywaliłem kilka usług tj. asystent na ekranie głównym, stockowy launcher (używam novy), bufor wydruku i te wszystkie drukarki wifi i kilka innych mniejszych rzeczy. 
Jak jesteś użytkownikiem który nie korzysta z NFC/Bluetooth czy usług Xiaomi lub Google to także można to tam wyłączyć. U mnie widać poprawe. Na oreo jedyne co jest fajne to nowe dźwięki ale to już sobie ogarnąłem z pomocą ludzi z forum :) 
Funkcja PIP póki co działała tylko (przynajmniej u mnie) w aplikacji Mapy Google. Posortowane powiadomienia to jest coś godnego uwagi. 
Wróciłem na starszą wersję i czuje się mentalnie uzdrowiony z racji lepszego działania baterii. Peace :D

Witam. Czy ktoś zaobserwował na 8.2.1 spadek głośności rozmów telefonicznych?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Tak. Już wcześniej o tym pisali koledzy. U mnie wystarczyło uruchomić ponownie telefon i dźwięk wrócił do normy.

Wysłane z Mi5

Xiaomi Mi5 3/64
Dlaczego po aktualizacji nie synchronizują mi się wysłane maile, kopie robocze, itp? Aplikacja poczty stockowa, konto na o2.
Znikła tez opcja synchronizacji wybranych folderów w ustawieniach poczty.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Macie pomysły dlaczego przestało przychodzić test SaftyNet?

Przez to nie działa AndroidPay.

To samo było na poprzednim sofcie 8.1.18 po aktualizacji do 8.2.1 dalej nie działa, nie mam roota, magisca itp.

Przestało nagle działać, nic w trakcie nie robiłem, nie instalowałem, nie aktualizowanej.

Chciałem uniknąć wipa.ca70f1223cbbd9d2596a304a73820ef2.jpg

U kogoś też są problemy z trybem jednej dłoni? Pierwszy problem jest taki, że gdy się włączy to działa tylko przez jakiś czas, potem nagle przestaje, a opcja jest cały czas włączona. Żeby ponownie działało trzeba ją najpierw wyłączyć i ponownie włączyć. Drugi problem to mniejsza płynność, widać to szczególnie gdy scrolluje ustawienia (góra dół) lub pulpit (lewo prawo) i co dziwne, gdy wyłączę lub włączę opcję "Jedna dłoń" to płynność powraca... Ktos spotkał się z czymś takim?

I jeszcze pogoda się nie aktualizuje na widżecie. Mam ją dodaną jako "bez ograniczeń" i nic to nie dało. Muszę w nią wejść i dopiero wtedy się aktualizuje.

Edited by lenowiec

4 godziny temu, JacekBB napisał:

Święto smoka Chinole skończyli. W piątek nowe pełne bugów dev. Spokojnie.

Wysłane z Mi5

Nie święto Smoka a Psa. A nowy dev nie jest w ten Piątek, a 2 Marca więc za 2 tygodnie :)

• Like 1

19 godzin temu, preston2009 napisał:

@makakam Używasz BT? Jeśli tak to wyłącz i sprawdź prędkość.

Dzieki, faktycznie wyłączenie BT pomogło, co to za lipa??  Używam mibanda więc potrzebuje BT.

Edited by makakam

Używam Gear S2 i WiFi do neta w 99,99% od dłuższego czasu. Od kilku miesięcy jest tak na 4X. Tak samo było z Mi4 i Mi4c. Zazwyczaj psują to przy zmianie bazy androida i nie naprawiają :( lub dopiero po kilkunastu miesiącach. Trzeba by było ich przycisnąć na forum miui.en bo czasami naprawiali jak np. na Mi4.

Ciekawa sprawa. Na publicznym WiFi sprawdziłem dzisiaj i faktycznie, przy włączonym bt działało wolniej. Na domowym wifi bez różnic.

Guest
This topic is now closed to further replies.