Skocz do zawartości
  • 0

Przesiadka z Iphone 4S na Xiaomi, tylko jakie?


Sierak2012

Pytanie

Witam. Nadszedł czas pożegnać się z wysłużonym Iphonem 4S i przejść na coś nowego. Zastanawiam się nad (widełki cenowe to właśnie te 650-1400zł, może jakiś inny Xiaomi się łapie?)


Xiaomi Redmi Note 4 4/64 
Xiaomi Mi6 6/64 


Telefon dla mnie ma mieć dobrą baterię, być szybki i nie sypać się po kilku miesiącach. Telefonu używam do dzwonienia, pisanie sms, przeglądania portali społecznościowych, YT i internetu. W gry nie gram, chyba, że okazyjnie coś w rodzaju Quizowania czy Subway Surfer. Max ilość aplikacji to zapewne jakieś 15-20 apek. Aparat też okazyjnie, zdjęcia zrobione I4S swoją jakością mi wystarczały, ale nie omieszkałbym aby nowy robił ciut lepsze fotografię.(zakładam, że jednak Note 4 robi je gorsze o filmach nie wspominając) Jak myślicie co wybrać? I czy mi6 (który ma dla mnie 2 duże wady b20 i słuchawki) jest wart takiej dopłaty patrząc, że mega wymagającym użytkownikiem nie jestem?

PS. Telefonu Xiaomi, ani żadnego innego na Androidzie nie miałem od kilku lat więc nie specjalnie orientuje się w ich specyfikacji jeśli chodzi np. o ilość pamięci w stosunku do stabilności i szybkości działania telefonu. 

PPS. Czy może lepiej poczekać na Note 5 który patrząc po suchej specyfikacji może być niezłym pośrednim wyborem. 

Edytowane przez Sierak2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No więc właśnie.

A jeżeli chodzi o konkurencję dla Xiaomi Redmi Note 4 4/32 (bo 32 raczej też mi wystarczy)

to co jest godne uwagi?

Widziałem że Huawei P9 lite jest minimalnie droższy. Ale czy lepszy... 

Dla mnie to wybieranie między bułką a rogalem.

Poprzednio miałem Redmi 3S i byłem bardzo zadowolony, więc.. wydaje mi się, że trza brać Note 4 i nie zadawać głupich pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z wyborem telefonu, jest jak z wyborem nie wiem... koszulki, albo spodni... ludzie na forum/sklepie mogą Ci poradzić co im się bardziej podoba, albo wyrazić swoją opinię na temat co im się lepiej nosi, ale nikt za Ciebie wyboru nie podejmie... Wiadomo, że mając fundusze na Mi6, nie ma sensu brać RN4, ale jeżeli szuka się cena/jakość, ma się ograniczone budżety etc. to trzeba brać to, co jest. Huawei vs Xiaomi? Ja Ci polecę Xiaomi, ktoś inny Huawei'a, znowu kwestia gustu, chociaż bardziej ufam prockowi od Qualcomma, niż od Huawei. Co do P9 lite to miałem w łapkach i jednak wolałbym RN4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Media Expert 699 zł ma gwarancje producenta? czy raczej olać ich i brać z:


     - Proline 639 zł

lub
     - x-kom 847 zł


?

Poprzednio brałem z ibuygou, ale nie chce mi się tym razem tyle czekać co poprzednio (prawie miesiąc).

Edytowane przez dawciobiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

IBG kupisz także z magazynu w EU i masz wysyłką w 3dni, ale jeżeli  Polski to wszystkie 3 sklepy są ok... x-kom ma od ABCData, Proline ma własnego dostawcę, ale problemów u nich z gwarancją nie ma, nie wiem skąd ma Media Expert, bo jak na ABCData mają za niską cenę, obstawiałbym, że z CKMediator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, Nezumi napisał:

IBG kupisz także z magazynu w EU i masz wysyłką w 3dni, ale jeżeli  Polski to wszystkie 3 sklepy są ok... x-kom ma od ABCData, Proline ma własnego dostawcę, ale problemów u nich z gwarancją nie ma, nie wiem skąd ma Media Expert, bo jak na ABCData mają za niską cenę, obstawiałbym, że z CKMediator.

Electro.pl czyli to samo co mediaexpert - kupiony u nich telefon ma naklejke na pudelku ABC data.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...