Skocz do zawartości

Mi Note 2 vs Mi Note 3


konrad122112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc. Zamierzam kupić telefon i wybrałem dwa modele jak w tytule. Który lepszy? Czym się kierować przy zakupie? Zależy mi na płynności, bateria żeby trzymała 1 dzień conajmniej, dobrego aparatu (teraz mam mi5 i jest nawet ok). Zmieniam swój, że względu na wielkość ekranu, jest za mała.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja odpowiedź nic nie wniosła. Opinie o tych smartfonach czytałem. Jak nazwa działu mówi, bardziej chodziło mi o porównanie ich, czy faktycznie w note 2 386 ppi jest wystarczające, który z nich jest szybszy w codziennym użytkowaniu, itp.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niestety chyba mi note 2 jest lepszy. Choć ma jedna wielką wadę - aparat. To największa bolączka tego modelu. Jak masz mi5 to będziesz widział różnicę. Po za tą wadą to reszta na plus. Jakość dźwięku będzie lepsza od mi note 3. Procek bardziej wydajny. No i wyświetlacz , ale to może kwestia gustu czy chcesz mieć zaokrąglony i oled. Mi note 3 to po prostu poprawny , dobry telefon z dobrym aparatem. Pytanie na czym ci najbardziej zależy. Jak ci nie zależy na zdjęciach to lepszym wyborem jest Mi note 2 . Biorąc pod uwagę aktualną cenę tego modelu. Jak patrzysz na zdjęcia do Mi note 3. Ale szczerze to Mi  note 3 to wielki upadek serii Mi note. Powinien nazywać się MI Note 3x lub lite. Bo nawet na nazwę Mi6 Plus nie zasługuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat w tym modelu to jest jedno wielkie nieporozumienie, w sensie "dlaczego on tam się właściwie znalazł i co inżynierowie chcieli tym osiągnąć". Inaczej, w pakiecie do pudełka powinna być jeszcze opcja "słońce i dobra pogoda na stałe" bo wtedy jest jeszcze jako tako, a niestety jakość leci wraz z brakiem światła i to widać zwłaszcza gdy za oknem paskudnie. Możliwe, że po raz kolejny leży też mocno niedopracowane oprogramowanie, co wydaje się być jedną z większych bolączek xiaomi.

Różnicę na pewno pod tym względem odczujesz, wystarczy tylko powiększyć zrobione zdjęcie i to tak jak wyżej największy minus. Reszta odpowiedzi na twoje pytania jest czysto subiektywna.

@MD13 dokładnie tak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, w takim razie czy po przesiace z Mi 5 na Mi Note 3 odczuje różnicę w szybkości działania? Jeśli tak to czy na plus czy na minus? Byłem praktycznie zdecydowany na Mi Note 2, ale jeśli aparat taki beznadziejny, to odpada :/

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, konrad122112 napisał:

Dobrze, w takim razie czy po przesiace z Mi 5 na Mi Note 3 odczuje różnicę w szybkości działania? Jeśli tak to czy na plus czy na minus? Byłem praktycznie zdecydowany na Mi Note 2, ale jeśli aparat taki beznadziejny, to odpada :/

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Ja mam porównanie zdjęć między mi5 i mi6. No w mi6 są lepsze , ale też nie ma gigantycznego postępu. Fajnie wychodzą zdjęcia portretowe . W mi note 3 aparat jest taki sam jak w mi6. Natomiast w normalnym użytkowaniu pewnie nie odczujesz różnicy w szybkości działania. Jednak  ja bym się nie przesiadał z mi5 na mi note 3. Powiem tak , przesiadłem się na Mi6 z Mi note LTE. Podkreślam lobię duże wyświetlacze. jedynym rozsądnym rozwiązaniem z dużym wyświetlaczem z xiaomi jest mi mix lub mi mix 2. Ale tu dochodzi cena. Ja nie chciałem  wydawać dużo za fona . No i kompromis to mi6. Powiem tak jak możesz dopłacić to celuj w mixa i olej mi note 2 i mi note 3. Paradoksalnie do 1400 zł lepiej jednak brać mi6.

Edytowane przez MD13
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że lepiej mi 6, ale niestety brakuje mi większego wyświetlacza, więc jestem zdecydowany zmienić. Nie wiem nadal na co w takim razie :/ mam straszny dylemat. Muszę zobaczyć mi mix 2.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Niestety ale mi mix 2 jest za drogi.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, konrad122112 napisał:

Wiem, że lepiej mi 6, ale niestety brakuje mi większego wyświetlacza, więc jestem zdecydowany zmienić. Nie wiem nadal na co w takim razie :/ mam straszny dylemat. Muszę zobaczyć mi mix 2.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Niestety ale mi mix 2 jest za drogi.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

jeśli musisz zmienić to bierz mi note 3. Tylko bądź świadom ,że po za większym wyświetlaczem i troszkę lepszymi zdjęciami nic więcej nie dostaniesz. Nie wiem jak dźwięk w mi note 3 ale z recenzji wywnioskować można ,że będzie troszkę gorszy. Na wydajności nie zyskasz . Może tylko ilość ramu ci trochę rekompensować zmianę. Szczerze ja bym został przy mi5 i czekał jak coś z mi maxa stanieje. Albo coś innego się pojawi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, konrad122112 napisał:

Może się wstrzymam z miesiąc. Jeśli kupię mi mix 2 to zyskam pod każdym względem(aparat, wydajność) ? Bateria wytrzyma 1 dzień intensywnego używania?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Według mnie zyskasz pod każdym względem. Najbardziej na wydajności. Co do baterii to poszukaj opinii ludzi co używają. Bo tak jak w mi6 bateria dla mnie jest rewelacyjna. Snap 835 jest niesamowicie zoptymalizowany energetycznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kupić mi mix 2 ale cena jest według mnie jeszcze za duża. Nie chciałem wydawać ponad 1400 zł za fona. Jednak to w tej chwili był by dla mnie telefon idealny z xiaomi. Wielkość ekranu , wydajność i foty na "zadowalającym poziomie". Wszystko jest kwestią punktu widzenia. Może lepiej trochę poczekać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...