wanarek

Wgrywanie firmware (Xiaomi firmware updater)

Recommended Posts

Jeśli potrzebujemy zaktualizować samo firmware (bez flashowania całego ROMU) to tu jest strona z aktualnymi linkami do pobrania na różne modele telefonów XIAOMI. 
Samo firmware androida może się przydać gdy np. instalowaliśmy custom rom, a potem chcemy przywrócić MIUI z kopii zapasowej z TWRP. Niektóre custom romy flashują własne firmware i jeśli chcemy po przywróceniu kopii mieć firmware oryginalne, z MIUI, to właśnie z tej strony możemy skorzystać.

https://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/devices-xiaomi-firmware-updater-t3741446

Uwaga! Linki do pobrania firmware w drugim poście na powyższej stronie.

BIhE4ZL.png

Info ze strony na XDA: 
"Prosty skrypt powłoki, który automatycznie generuje pliki ZIP z firmware Xiaomi (które można flashować np. spod TWRP), z każdej nowej aktualizacji MIUI!
Skrypt pobiera oficjalne ROMy MIUI, zarówno deweloperskie, jak i stabilne, Global i China, wyodrębnia folder aktualizacji firmware, generuje flashowalny plik samego firmware  i przesyła je automatycznie na dwa serwery.
ROMy developerskie są uaktualniane w każdy piątek, stabilne co dwa tygodnie"

Polecam sprawdzić plik zip przed flashowaniem czy np. program rozpakowujący go "czyta". Na tej stronie wszystko odbywa się automatycznie, łącznie z przesyłaniem, i różnie to bywa.

Edited by wanarek
  • Like 2
  • Thanks 1

Witam,
Czy ktoś podpowie czy, do czego i jak można zaktualizować maksymalnie mojego niezniszczalnego Mi3 z 2014 r.?
Nie mam pojęcia gdzie szukać...
Zał. screenshot info o telef.
eae1e191519bce8a7e50b59d5959d6d8.jpg

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Nie, co najwyżej może nie wykryć karty SIM.

wysłane z RN5 via Tapatalk

• Thanks 1