Skocz do zawartości

Problem z Xiaomi Redmi Note 2 po aktualizacji


hindu kush

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka dni temu przed snem podłączyłem telefon do ladowania. Rano dioda świeciła na zielono, ale po odłączeniu nie dało się odblokować telefonu, tak jakby się zawiesił. Postanowiłem więc wyjąć i wlożyć baterię. Po uruchomieniu telefonu wyskoczylo twrp, w którym probowałem zainstalować najnowszy rom miui, jednak bezskutecznie, gdyż wywalalo jakies błędy "failed to mount.... invalid argument" cos takiego. Właściwie przy probie zrobienia czegokolwiek w twrp wywalalo bledy. Tylko raz za ktoryms uruchomieniem zaladowal sie na chwile system po czym znowu wyskoczylo logo mi.com. Szukałem różnych sposobów, próbowałem programem miFlash ale też na samym początku wyskoczył mi błąd i od tamtej pory po włączeniu telefonu nie wyskakuje od razu twrp jak przedtem tylko logo mi.com na czarnym tle i jest tak w nieskonczonosc. Da się też wejść do trybu fastboot. Próbowałem też tego http://en.miui.com/thread-196175-1-1.html ale po podłączeniu wyłączonego telefonu pod usb od razu włącza sie to logo i nie chcą zainstalować się sterowniki oprogramowania. Co jeszcze moge zrobic, telefon lezy juz tak kilka dni, mam niby gwarancje ale w chinach i chyba wysyłka to ostatecznosc. Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i z doswiadczenia wiem, ze jak cos nie dziala to najczesciej winny jest zasyfiony windows. Dlatego ja mam oddzielny dysk do laptopa gdzie mam zainstalowanego czystego windowsa bez zadnych antyvirusow itp. Juz wiele razy flashowalem rozne telefony. Na stacjonarnym komputerze prawie zawsze byly problemy, a na laptopie nigdy.

Edytowane przez redminote2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dobry wieczór
 Zwracam się z uprzejmą prośbą, o pomoc w naprawie systemu ( czy może nakładki, bo nie wiem ) w telefonie Xiaomi Redmi Note 2. Dokładnie wczoraj chciałem zaktualizować MIUI, wszedłem do ustawień, zaktualizowałem MIUI poprzez plik wcześniej pobrany z polskiej strony producenta nakładki, telefon się zrestartował, pojawiły się pewne opcje, zrobiłem reboot i telefon nie chce prawidłowo działać. Gdy telefon się uruchamia, widać logo Xiaomi, który trwa ok 20 sekund się resetuję. Gdy chciałem sprawdzić rano czy można sprawdzić pliki telefonu na komputerze, można było usłyszeć podłączenie, a chwilę później odłączenie kabla USB. 
 Bardzo proszę o pomoc, a chciałem zaktualizować ponieważ sądziłem że może to naprawić problem ( który polegał na tym, że nie dotykałem ekranu, a telefon wchodził do opcji pulpitu ) w telefonie. Proszę o pozytywne rozpatrzenie sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bootloop. Instalujesz recovery TWRP według instrukcji na stronie głównej, potem instalujesz MIUIPolska z pliku .zip, wcześniej robiąc wipe factory reset. Wszystko wg. tej instrukcji, z której pewnie korzystałeś: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Bootloop zdarza się po instalacji lub aktualizacji systemu. Czasem wystarczy ponowna instalacja paczki zip z poziomu recovery, czasem trzeba jeszcze wszystko wyczyścić przez wipe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć, pobierałem aktualizację ( rom miuipolska) i pojawił się błąd. Wisi tel na logo mi. Po wejściu w recovery power i vol zrobiłem wipe, a teraz gdy próbuję wybrać instalki, twrp nie widzę pliku ZIP. Próbowałem wgrać zipa przez kompa ale go nie widzi. Proszę was o pomoc.

 

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

 

 



Cześć, pobierałem aktualizację ( rom miuipolska) i pojawił się błąd. Wisi tel na logo mi. Po wejściu w recovery power i vol zrobiłem wipe, a teraz gdy próbuję wybrać instalki, twrp nie widzę pliku ZIP. Próbowałem wgrać zipa przez kompa ale go nie widzi. Proszę was o pomoc. Oczywiście chodzi RN2 syna.
 
Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 
 





Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka



Cześć, pobierałem aktualizację ( rom miuipolska) i pojawił się błąd. Wisi tel na logo mi. Po wejściu w recovery power i vol zrobiłem wipe, a teraz gdy próbuję wybrać instalki, twrp nie widzę pliku ZIP. Próbowałem wgrać zipa przez kompa ale go nie widzi. Proszę was o pomoc.
 
Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 
 








Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka



Oczywiście chodzi o RN 2

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A więc po aktualizacji OTA (przez ustawienia z poziomu telefonu) wywala taki błąd:
Rgjc2hW.png
Dzieje się to w losowym momencie, a przy okazji przestał działać budzik, sklep play i pewnie parę innych rzeczy...
Jak kliknę w "pokaż podsumowanie" wywala taką piękną listę błędów:
WvUEST6.pngJmSSH7R.pngTOfT5mG.png
Ogólnie to ja bym się nie cackał i wgrał od nowa jakiś soft, ale nie mam obecnie fizycznego dostępu do tego telefonu (nie jest mój), więc liczę na to że idzie to załatwić w jakiś normalny sposób.
O co może chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...