Jump to content

Amazfit BIP - jaki zestaw oprogramowania używacie ?


paff
 Share

Recommended Posts

Chciałem dopytać o aplikacje jakie używacie na telefonie do BIP-a.

Z tego co rozumiem MiFit jest wymagany i do tego można wybrać z pośród wielu dostępnych opcji, a interesują mnie najbardziej teraz:

 • Tools & Amazfit
 • Notify & Fitness for Amazfit

To co chciałbym ja uzyskać, to 

 • brak znaków zapytania w wiadomościach
 • obsługa Taskera (chyba w Tools&Amazfit jest większa)
 • możliwość definiowania schematów wibracji dla różnych zdarzeń (tasker to ogarnie, ale żeby nie tworzyć zbyt wielu profili dobrze byłoby mieć to natywnie tzn. inne dla sms inne dla maili)
 • niskie zużycie baterii - teraz nie narzekam

Co do baterii, to MiFit nie zjada sporo, chociaż częściej pojawia się w statystykach niż wcześniej aplikacja Pebble i zastanawiam się jak to jest z wymienionymi na początku aplikacjami.

Jakie macie doświadczenia? Moje poniżej:

Używam aplikacji:

 • MiFit modyfikowanej przez @tomurbanowicz 
 • "Mi Band 2 Fun Button" - które działa z BIPem i obsługuje Taskera (obsługa biedna, ale jest i do tej pory wystarczała)

Zegarka używam głównie do

 • czytania komunikatów, a w zasadzie sprawdzenie czy warto wyciągać telefon z kieszeni
 • uruchamiania aplikacji gdy je potrzebuje (np. yanosika gdy jestem w samochodzie - przy pomocy taskera)
 • lokalizowanie telefonu (tasker - porzez 3krotne wciśnięcie zegarka, a sam profil obsługuje dwa tryby alarmu - dyskretny i głośny wraz z mruganiem diodami)
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Cześć, od dłuższego czasu (ok tydzień od napisania pierwszej wiadomości) uzywam zestawu

 • oryginalny MiFit
 • Tools & Amazfit

W MiFit wyłączyłem dosłownie wszystko. Przez moment używałem jedynie "Asystenta snu" - czyli użycia czujnika tętna do zwiększenia precyzji, ale trochę wątpię w jego działanie, zresztą wartości tętna pojawiały się nieregularnie co kilka dni - do 2 tygodni odstępu.

Tools & Amazfit użwam do wysyłania wiadomości, co jest bardziej konfigurowalne, przykładowo pozwala na ponowne wysłanie ostatniej wiadomości gdy zegarek był rozłączony i ponownie jest w zasięgu telefonu (MiFit tego nie udostępnia). Używam też dość mocno Taskera i mam profil, który uruchamia task o nazwie AmazfitTask%button_count - czyli mogę mieć niemal nieskończenie wiele zadań, bo nie wiem czy jest limit na ilość kliknięć. Nie mam nawet potrzeby używać funkcji profili, co umóżliwiłoby stworzenie czegoś w rodzaju "zagnieżdżonego menu".

Całość chodzi stabilnie (na wszelki wypadek wyłączyłem automatyczne aktualizacje MiFit), baterię zjada mniej niż Pebble Time, MiFit pojawia się czasami na liście aplikacji w "użyciu baterii", ale Tools & Amazfit nigdy. Sam zegarek zjada poniżej 2% dziennie i to przy wielu powiadomieniach - szczególnie często wibruje jak traci zasięg z telefonem.... i to jedyna rzecz, której nie lubię, bo w odległości 3-4 metrów od teleofnu bywa, że zrywa i się łączy, wtedy dość długo wibruje, ale mam już pomysł jak to rozwiązać Taskerem.

 

Na drugim zegarku wciąż mam starą wersję FW, bodajże z Listopada i używam tam MiTomi oraz "Mi Band 2 Fun Button" jako plugin do Taskera i zegarek dzisiaj się rozładował, a ładowany był 8 stycznia. Wynik 68 dni. W obu zegarkach używam tarczy dodatkowej z aplikacji Mifit, bez sekund, ale z wieloma wartościowymi informacjami.

 • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

@szablix Nie bardzo rozumiem co chciałeś dodać, ale jeżeli dziwi Cię, że sam odpisuję w swoim wątku, to zrobiłem to z premedytacją, nie mam drugiego konta. Nie nabijam sobie postów, myślałem, że komuś się przyda, może ktoś jeszcze testował rózne zestawy programów i POTRAFI powiedzieć coś sensownego na tym forum :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
 • Create New...