Skocz do zawartości

Redmi 4X / Redmi Prime / Redmi Pro


adam1709

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję telefonu dla znajomej. Kompletnie się nie znam na Xiaomi, tak czytam i tyle tych modeli, że mnie już głowa boli... napisała mi coś o redmi 4x eu prime. Ale tu są dwa różne modele. Prime z tego co widzę jest lepszy, ale też często widzę wersję pro http://www.empik.com/smartfon-xiaomi-redmi-4-pro-xiaomi,p1172133772,elektronika-p?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=oferty_cpc&utm_content=p1172133772 i wychodzi na to, że to to samo. A ten z mgsm to co to ma być ?
Edytowane przez adam1709
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adam1709 Redmi 4 prime, czy pro to raczej to samo, ale ten model nie ma wersji eu, czy global. Ten model może mieć co najwyżej rom global, ale nie będzie miał pasma LTE B20 (800Mhz). Jedynie Redmi 4x jest w werji eu (global) i taki powinna kupić. Trochę gorszy procesor, ale szybsze i lepsze wsparcie. Jest wersja Redmi 4x którą nazywają pro, prime która ma tylko większą pamięć 4/64, ale też nie ma pasma B20 (procesor, rom taki sam jak Redmi 4x).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, adam1709 napisał:

Szybsze i lepsze wsparcie ?

Tak, chodzi o wsparcie od Xiaomi. 4x dostał nowszego Androida i jako jeden z pierwszych Miui 9, Redmi 4 prime/pro chyba Anroida jeszcze nie. Kupować w sumie wszędzie, gdzie taniej i dają gwarancję. Oficjalnym dystrybutorem jest ABC Data i tel z ich dystrybucji mają ich naklejki na pudełkach (duze sieciówki, Media Markt, EuroRTV i nie tylko). Można też kupic taniej z niezależnego importu, ale wtedy gwarantem będzie sprzedawca (niby zawsze nim jest, ale takiego oficjalny serwis nie naprawi).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adam1709 napisał:

Ok. 3/32 wersja będzie dobra ? opłaca się 4/64 kupić ? nie wiem czy w ogóle taka jest

Na razie 3/32 do normalnego spokojnie wystarcza, a cena jest wyjątkowo atrakcyjna. W oficjalnej dystrybucji 4/64 nie ma, jest do kupienia z innych źródeł, ale jak pisałenm nie ma pasma LTE B20. Note 4 też ok, tylko kwestia rozmiaru. Z Redmi Note4 jest lepiej, bo jest wersja 4/64 ze Snapdragonem i ma B20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem, że w tej dyskusji może przydać się moja wypowiedź, gdzie trochę porównuję 4X i 4 Prime:

5 minut temu, mormegil napisał:

Pozwolę sobie tutaj na nieco dłuższą wypowiedź odnośnie mojego telefonu.
Od ponad pół roku posiadam telefon Redmi 4 Prime. Bardzo sobie chwalę mój wybór, stosunek jakości do ceny, możliwość zrobienia rzeczy "po swojemu" jak np. zainstalowanie MIUIPolska (a nie używania tego co chce producent), szybkość pracy telefonu czy czas pracy na baterii.

Jeden mój kolega w podobnym czasie kupował nowy telefon co ja mojego 4 Prime. Dla niego najważniejsze było, aby telefon miał mniej niż 5", i finalnie wybrał Samsunga Galaxy A3. Wydał prawie 500zł więcej niż ja, ale jednak 4,7" wygląda i leży w dłoni naprawdę fantastycznie, a porównanie z 4 Prime sprawia, że ten ostatni wygląda na dosyć duży telefon...

Z Redmi tylko 4X moim zdaniem jest naprawdę zgrabnym telefonem, mimo 5-calowego ekranu. Ma minimalnie inaczej - bardziej - obłe kształty niż 4 Prime, i za każdym razem stwierdzam, że dużo przyjemniej leży w dłoni. Tutaj może dodam, że jestem też bardzo zadowolonym użytkownikiem etui Nillkin Frosted; osoba której Redmi 4X tutaj opisuję również korzysta z tego etui. Naprawdę, 4X w tym etui to istne cudo, gdy trzyma się telefon w dłoni :) Zwykłe silikonowe (np. firmy Imak) też dobrze 'leży', zarówno na 4X jak na 4 Prime ;) 

Mam też pewne obserwacje odnośnie poprawek MIUIPolska i ich działania na 4X i 4 Prime. Odnoszę wrażenie, że na moim telefonie znacznie mniej 'drobiazgów' nie działa, a jeśli już, to są one (przynajmniej dla mnie) totalnie niezauważalne i pomijalne. Od dłuższego czasu śledzę wątki dotyczące kolejnych wersji beta MIUIPolska, i najczęściej dochodzę do konkluzji, że "u mnie praktycznie wszystko działa". Rzeczy, które znane mi osoby posiadające 4X zgłosiły jako (bardzo)przeszkadzające - znikające/nie pojawiające się powiadomienia, dziwnie działająca dioda powiadomień (pokazująca inne kolory niż przypisane), brak wybudzenia podwójnym stuknięciem w ekran czy brak szybkiego ładowania - wszystko to nie stanowi problemu na 4 Prime. Okej, wciąż brakuje Androida 7 (i trochę zazdroszczę 4X'owi dzielonego ekranu na Nougacie) czy LTE800 (nie mam to nie mam, "czego oczy nie widziały" ;) ), ale za to jest dużo wydajniejszy Snapdragon 625 (w 4X jest Snap 435: 14nm vs 22nm, 2GHz vs 1.4GHz, 62tys vs 45tys pkt w AnTuTu), co w dalszej perspektywie stanowi o dłuższej przydatności telefonu przy bezustannym 'wyścigu zbrojeń' zasobożerności aplikacji (z drugiej strony, 4X ma przewagę w wersji Androida, ale ja wciąż głęboko na dole wierzę w to, że Xiaomi wypuści upgrade dla 'Prymusa' :D ). 

Gdybym dzisiaj miał kupić telefon, postawiłbym na 4X, gdyż 4 Prime jest dużo mniej popularny i dostępny w sklepach. Aczkolwiek, ideałem dla mnie byłby telefon ze Snapdragonem 625 (lub wyżej), zgrabnością 4X (a najlepiej o rozmiarze 4.7-4.9"), obsługą pasma B20 i Nougatem. Czy ktoś kto zna jakiegoś wyżej postawionego pracownika Xiaomi, mógłby podesłać tę specyfikację :D

Sorki za tak dużo tekstu, od dłuższego czasu zbierałem te przemyślenia ;)  chciałem też odnieść się do wielu aspektów, jak rozmiar ekranu, procesor, wersja Androida czy pasma LTE.

Edit: po ostatniej aktualizacji (MIUI 9.3 by xiaomi.eu 8.1.18 beta) wykręciłem taki sot - chyba ładny, co? Cały czas włączona synchronizacja, LTE, Wi-Fi, Bluetooth ;) 
scr0001.thumb.png.8ba18f861dd7cc104ea93ec25be326e4.png scr0002.thumb.png.7365124da315ecc368e9aa874266f6c0.png

Dla ścisłości: jest Redmi 4 Prime, Redmi 4X w 3 wersjach(2/16, 3/32 i 4/64 bez B20) i Redmi Pro. Ten pierwszy i ten ostatni są mało popularne i mało dostępne w oficjalnej dystrybucji. Redmi 4X Global (3/32 z LTE B20) jest powszechnie dostępny i wg mnie jest to optymalny telefon ze średniej półki (sprezentowałem go bliskiej osobie na święta, bardzo sobie chwali). Na Note'y nie patrzę, dla mnie telefon może mieć maksymalnie 5 cali. Kilka Xiaomi już kupiłem lub pomagałem kupić, zawsze z iBuygou. Wychodzi średnio ok. 100zł taniej niż kupowane w PL, a też jest gwarancja realizowana w MiCenter we Wrocławiu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Na razie 3/32 do normalnego spokojnie wystarcza, a cena jest wyjątkowo atrakcyjna. W oficjalnej dystrybucji 4/64 nie ma, jest do kupienia z innych źródeł, ale jak pisałenm nie ma pasma LTE B20. Note 4 też ok, tylko kwestia rozmiaru. Z Redmi Note4 jest lepiej, bo jest wersja 4/64 ze Snapdragonem i ma B20.

ale tego redmi note 4 jest też kilka wersji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, adam1709 napisał:

cena niezła w tym sklepie ale gwarancja tylko rok 

Jest opcja dopłaty do dwuletniej, wychodzi minimalnie drożej. Sklep jest raczej pewny, a telefony dostępne oficjalnie mają w większości od ABC Daty, tylko taniej niż inni. Dodatkowo (przynajmniej jak kupujesz na miejscu) na telefony dają 5% rabatu jak się powołasz na to forum. Można zadzwonić i o to się zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adam1709 napisał:

nigdzie nie widziałem by pisało ABC Data, na morele pisze jakaś oficjalna Polska 

No ja widziałem, ale na pudełku zkupionego w tym fostertechnologies.pl telefonu, słuchawek i nawet odświeżaczu powietrza. Skąd bierze morele, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi 4X ma 3 wersje: 2/16, 3/32 i 4/64 [GB RAM/GB pamięci wewnętrznej]. Tylko 3/32 jest w wersji Global (tzn. z pasmem B20 LTE 800 MHz). Jest też normalnie w wersji China (bez tego pasma), natomiast 2/16 i 4/64 jest tylko i wyłącznie w wersji China.

To działa tak, że Xiaomi robi sobie mnóstwo telefonów z czego tylko niektóre dorabiają też w wersji Global. Chodzi dokładnie o to jedno pasmo LTE 800MHz (band 20). Jest ono używane tylko w Europie (nie wiem czy gdzieś jeszcze też, ale nie w Chinach). Poza obsługą tego pasma, telefony China/Global się nie różnią.

Aha, jeszcze jedna ważna uwaga - nie wiem jak to działa w flagowej serii Mi, bo tam pomimo dopisku "global" nadal nie mają B20.
 

Edytowane przez mormegil
Nigdy nie widziałem wersji 2/16 w wersji Global, i trochę teraz poszukałem; bezskutecznie. Wychodzi na to, że tylko 3/32 jest z LTE B20. Poprawiłem w tekście.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2018 o 23:02, FromWP napisał:

A gdzie mogę kupić jednak remi 4x ostatecznie, patrzę w tym sklepie ale w tytule ma pro i niby wersję b20... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem, ja bym brał z iBuygou. Wszystkie Xiaomi stamtąd biorę jak dotąd, z 2-letnią gwarancją realizowaną przez MiCenter we Wrocławiu (oficjalny serwis Xiaomi w EU). W tym arkuszu Google masz tabelę z kuponami zniżkowymi, które ogarnia polski iBuygou (wykop). 

Co do szkła, to używam polskiej marki 3mk, u mnie się sprawdza szkło FlexibleGlass. Generalnie wiele osób go używa i poleca, z tego co się orientuję.

Do tego etui Nillkin Frosted lub Imak (ja miałem do czynienia tylko z silikonowym i polecam, ale te TPU gel też wyglądają ciekawie). 

Wszystkie podesłane przeze mnie produkty są ogólnie dostępne w polskich sklepach internetowych, Allegro itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, adam1709 napisał:

A gdzie mogę kupić jednak remi 4x ostatecznie, patrzę w tym sklepie ale w tytule ma pro i niby wersję b20... 

Oni nazywają pro wersję Redmi 4x z 3/32Gb, bo mają jeszce Redmi 4x 2/16 (nie pro bez b20) i taki z B20 masz kupić. Czyli Redmi 4x 3/32 Global wersion z B20. Niekoniecznie w tym sklepie. Redmi 4 pro to inny telefon z lepszym procesorem, ale bez b20 i przynajmniej na razie bez aktualizacji do Androida 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...