ZduneX25

MIUI 8.1.25

Recommended Posts

To nie jest global, xiaomi.eu są na bazie china. To nie jest tak, że są jakieś duże problemy, sporo z tego co tu pokazują jest spowodowane wielokrotnym wgrywaniem jednego romu na drugi na co developerzy nie mają wpływu. Ale fakt, ostatnio błędów jest jakby więcej. Jeszcze parę miesięcy temu to były głównie jakieś niedoróbki kosmetyczne, teraz czasem zdarzają się poważniejsze sprawy i nawet reuploady poprawionych romów. Chyba powoli poziom skomplikowania MIUI zaczyna się wymykać z bardzo krótkiej ramki wydawniczej - w czwartek dostają rom china beta a w piątek już wydają xiaomi.eu. Może warto by wprowadzić jakieś większe przesunięcie między wydaniem bazy a finalnego romu? Np. wydawać w poniedziałek i niech testerzy grupy spokojnie obadają rom przez weekend.

• Like 1

Dzisiaj zaobserwowałem pewna ciekawostkę . Telefon mimo wykrycia Szybkiego ładowania ( oryginalna ładowarka + Ori kabel ) ładuje się mega długo . Ma ktoś podobnie ? 030265f7dbc480d40da9a4636a202917.jpgfdf77aab80da762264dd6b717755a46e.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

@talib1990 u mnie chyba wszystko dobrze:

Screenshot_2018-01-29-23-17-25-660_com.gombosdev.ampere.thumb.png.6a341b265f33f1df69cdc66bf8f1467d.pngScreenshot_2018-01-29-23-20-32-052_lockscreen.thumb.png.8664b2cfdbdaec841360a64592c54c92.png

Natomiast co mnie zastanawia, to parametr "Drained". U mnie od samego początku był on wysoki, a z tego co rozumiem, jest to poziom zużycia baterii? Dziwne, Ampere także mówi, że zdrowie raczej dobre... Telefon mam od kwietnia i normalnie używam, SOT 8-10h to norma.

Poza tym, kiedyś ten monitor na ekranie blokady pokazywał więcej - prąd, napięcie i temperaturę. Fajne to było:

Screenshot_2017-07-16-17-29-50-302_lockscreen.thumb.png.2c183d2a4085cb15bcbae3115b1a1fa9.png

To jest screen z 16 lipca, a już wtedy "Drained - 54%" :?

Parametr "Drained" wyświetla wartość jaką zużyłeś od ostatniego ładowania. Czyli przy pierwszym screenie miałeś telefon naładowany na 100% i podłączyłeś do ładowarki przy 21%.

• Like 2

U mnie na mi6  wszystko działa ale wgrałem po odblokowaniu boootloadera najnowszy 8.1.25 v2. Co zauważyłem nie mogłem zapłacić w sklepie przez nfc?

Sprawdzę ustawienia i dam znać.

U mnie na mi6  wszystko działa ale wgrałem po odblokowaniu boootloadera najnowszy 8.1.25 v2. Co zauważyłem nie mogłem zapłacić w sklepie przez nfc?
Sprawdzę ustawienia i dam znać.
Mam dokładnie ten sam problem. Wczoraj nie przeszła mi płatność z ING. Telefon po full wipe. Płatność skonfigurowana od nowa tak jak poprzednio, telefon w banku przypisany na nowo. U mnie zgrało się to z naklejeniem blaszki od uchwytu magnetycznego ale wydaje mi się że nie powinno to w żaden sposób zakłócać pracy NFC.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

[mention=5213]alban7314[/mention] [mention=18757]bazzder[/mention] spróbujcie dodać aplikację bankową do autostartu. Powinno pomóc 
Ja z tego co sprawdzałem miałem ale przejrzę jeszcze raz wszystkie ustawienia i zobaczymy

@mormegil u Ciebie też nie jest ok - pisze jak byk do końca ładowania ponad 2 h a masz 1/4 baterii ... Czyli od zera ładuje się grubo ponad 2h. To raczej nie jest parametr właściwy dla qc 3.0

9 minut temu, talib1990 napisał:
@mormegil u Ciebie też nie jest ok - pisze jak byk do końca ładowania ponad 2 h a masz 1/4 baterii ... Czyli od zera ładuje się grubo ponad 2h. To raczej nie jest parametr właściwy dla qc 3.0

Ale ja nie mam QC 3.0, a na pewno nie oficjalnie/na licencji. Na 'zwykłej' (0.5-1A) ładowarce ładowanie zajmuje ładnych parę h... Redmi 4 Prime ma 'fast charging', a z tego co mi wiadomo, oficjalne QC mają tylko flagowce Mi.
Oficjalna lista urządzeń z QC 3.0: www.qualcomm.com/documents/quick-charge-device-list

Edited by mormegil

@morgemil to pisz od razu. W domyśle potraktowałem twojego posta , że masz Mi note 3 jak ja .

@srgn1

Z powrotem wyłączyłem gesty w bulid.prop. został tylko gest cofania. Zniknęła opcja w ustawieniach pełny ekran i reszta gestów. Jest gest lewo prawo i odwrotnie + animacja. Działa.

• Like 1

Witam,

Po spędzeniu kilku dni nad złożonością tematu braku wsparcia dla Redmi Note 2 / Note 3mtk chciałbym dopytać się dlaczego taka decyzja została podjęta...

Na wstępie dodam, że model który posiadam jest to Redmi Note 3 mtk

1. Dlaczego zaprzestano wsparcia dla wersji z procesorem mediateka? Wspierane są nadal wersje pro i se - wina procesora?

2. Czy nie da się zwiększyć pamięci w partrycji przeznaczonej na system? Czytałem, że w innych (starszych) modelach jest to możliwe to dlaczego w wersji z mediatekiem nie jest?

3. Oficjalnie model RN3 mtk był wspierany ok 25 miesięcy. Trochę krótko w porównaniu z chociażby MI3, ale bardziej zastanawiam mnie spora waga samej aktualizacji. Wcześniej ściągałem paczki po max 900MB. I to by się zgadzało, gdyż dla Androida 5.0 paczki dla innych urządzeń pojemnościowo wyglądają bardzo podobnie (pojemność rośnie z wersją androida) to nagle nie wiedzieć czemu paczka z aktualizacją do 8.1.25 waży 1.2 GB danych ( 8.1.18 zawiera tyle samo danych 1.2 i jakoś dało się zainstalować)

4. Została udostępniona wersja 8.1.25 która zacząłem ściągać, ale przy pobieraniu danych wystąpił błąd odnośnie sumy kontrolnej (w urządzeniu wciąż mam plik z danymi) a później okazało się, że Xiaomi ogłosiło brak wsparcia.

Reasumując: mam wrażenie że Xiaomi chce pozbyć się modeli na mediateku.

Wróże szybki koniec wersjom RN4 mtk, Redmi Pro...

• Like 1

To może z mojej strony 3 grosze odnośnie Android Pay na Mi6:

Również mi to nie działało, terminale nie czytały karty, sprawdźcie sobie Ustawienia -> Uprawnienia -> Uprawnienia Aplikacji -> Android Pay i czy dostęp do NFC nie jest na "Pytaj". U siebie zmieniłem na "Zezwól" i od kopa ruszyło. Portfel NFC z HCE mam cały czas. Mam też roota więc generalnie wszystko powinno działać jak w 7.

Jeśli to ma jakieś znaczenie - przy przechodzeniu na Oreo robiłem full wipe.

@ulvheim global też już nie będzie wychodził na te modele?

powiem szczerze że po tym jak spuchła bateria w moim note 2 bardzo mocno doceniłem możliwość prostego zdjęcia klapki i wymiany baterii i kompletnie odeszła mi ochota zmiany na jakikolwiek nowszy model :/

• Like 1

2 minuty temu, k3mal napisał:

global też już nie będzie wychodził na te modele?

Na Redmi note2 global dev na razie jest, ale global dla tego modelu wydają troche na siłę, bo nigdy go nie sprzedawali oficjalnie na rynkach globalnych. Żaden model z Mediatekiem nie był sprzedawany globalnie. To tylko tania alternatywa na chiński rynek, dlatego trochę olewana. Być może z powodu braku wsparcia ze strony Mediateka.

Nie ma co płakać, skoro Xiaomi uwaliło flagowca z 2015r. czyli Mi Note na snapie 801, zostawiając Mi3 i Mi4 przy życiu. @Acid na 100% nie da się przygotować xiaomi.eu stable na Virgo?

Co się dzieje z OTA ? z pozycji telefonu od czasu Oreo nie mogę aktualizować MI6, za każdym razem PC - kabel - TWRP - WIPE - FLASH ?  

11 minut temu, zajec napisał:

Co się dzieje z OTA ? z pozycji telefonu od czasu Oreo nie mogę aktualizować MI6, za każdym razem PC - kabel - TWRP - WIPE - FLASH ?  

Na razie nie ma OTA na Oreo. Można to zrobić łatwiej - w okienku gdzie sprawdzasz wersję, w menu (prawy górny róg) masz opcję "Zainstaluj aktualizację z pliku zip". Wskazujesz zipa którego jedynie musisz sam wcześniej ściągnąć i klikasz ok. Reszta robi się z automatu jak podczas OTA.

czy komuś z was zdarzyło się, że w roamingu nie działa internet? od 2 tygodni walczę (operator PLUS). jestem w austrii, gdzie jest trzech operatorów - A1, 3 i t-mobile. internet działa tylko w t-mobile, czasami choć nie zawsze w A1. w drei (3) nie działa w ogóle. wcześniej nie było żadnych problemów. nie wiem czy to ma związek z nowymi romami (aktualizuję co tydzień).

redmi note 3 pro.

Ludzie złoci, powiedzcie mi czy u Was też macie problem ze znikającym dzwonkiem dla połączeń? Czekałam 4 wydania myśląc, że to problem globalny, bo w końcu sam się pojawił, ale po tych 4 wydaniach nic się nie zmieniło. Szukałem na Internecie i stricte mojego problemu nikt nie ma, a nie sądzę by było to problem sprzętowy.

Otóż problem jest taki, że wszystko pięknie działa, po kilku dniach zazwyczaj 1-2 przestaje mi dzwonić dźwięk w monecie przychodzenia połączenia, wiadomości SMS i Messenger. Dźwięk Whatsappa i poczty działa cały czas. Po restarcie wszystko wraca do normy, by po 1-2 dniach znowu się zepsuć. Czyściłem już cache i dalvika, nie mam żadnych włączonych zaplanowanych zadań, godziny ciszy - brak w ustawieniach takiej opcji. Ma ktoś jakiś pomysł, co jeszcze można sprawdzić?

Wersja Miui najnowsza. Telefon mi5s.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Mam dokładnie ten sam problem. Wczoraj nie przeszła mi płatność z ING. Telefon po full wipe. Płatność skonfigurowana od nowa tak jak poprzednio, telefon w banku przypisany na nowo. U mnie zgrało się to z naklejeniem blaszki od uchwytu magnetycznego ale wydaje mi się że nie powinno to w żaden sposób zakłócać pracy NFC.

Używam PeoPay, po przejściu na Oreo musiałem zmienić płatność na sim w NFC i mogę płacić bez problemu. Android Pay nie używam, także nie pomogę.

Ja dzisiaj miałem okazję płacić Android Pay i wszystko poszło gładko (nawet bym powiedział, że szybciej niż na 7). Jestem po przesiadce na tą wersję z 7.12.7 MI 6.
Po aktualizacji błąd Bluetooth, więc w twrp WIPE DATA, wgranie aplikacji na nowo i ustawienie wszystkich uprawnień na nowo, bo miui przy Android Pay dostęp do NFC ustawia na "pytaj", Android Pay nie "pyta" o uprawnienia (przez to wcześniej często mi odrzucało płatności). Potem w ustawieniach NFC przełączenie na portfel na SIM lub wbudowany układ, restart telefonu i w NFC przełączenie na HCE (kiedyś w którejś aktualizacji z sierpnia czy września był podobny problem i pomagało takie przełączanie i restart). Od tamtej pory to jest pierwsza czynność którą wykonuję przy błędach płatności przez NFC i zawsze pomaga.

====
Send from Sagit by Tapatalk.

54 minuty temu, kasanova napisał:

Mi po aktualizacji na MiMix2 nie dziala bluetooth. ktos ma podobny problem? 

Klasyczne pytanie, zrobiłeś full wipe? Jest to wysoce zalecane.

51 minut temu, fps napisał:

Klasyczne pytanie, zrobiłeś full wipe? Jest to wysoce zalecane.

wybacz, ale nie wiem co to jest, jestem laikiem w tych sprawach.

co dokladnie mialem zrobic? bo tego czegos nie zrobilem, sciagnalem po prostu update i zainstalowalem nie podpinajac do PC

6 godzin temu, FromWP napisał:

Na Redmi note2 global dev na razie jest, ale global dla tego modelu wydają troche na siłę, bo nigdy go nie sprzedawali oficjalnie na rynkach globalnych. Żaden model z Mediatekiem nie był sprzedawany globalnie. To tylko tania alternatywa na chiński rynek, dlatego trochę olewana. Być może z powodu braku wsparcia ze strony Mediateka.

Troche szkoda, ale nadeszła ta chwila, brak wsparcia dla Redmi Note 2. Po ponad 2 latch zabawy, kiedy go kupowałem był to jeden z najczęściej kupowanych smartfonów na allegro, tak jak teraz np Redmi 4x. Wtedy jak go brałem nie wiedziałem o całej sytuacji z Mediatekiem, że nie będzie miał wsparcia i zero aktualizacji androida (od zakupu wersja 5.0).  Procki z MTK zawsze były troche traktowane po macoszemu, pierwsze problemy jakie zgłaszałem z przełączaniem się mikrofonu po wcześniejszym nagrywaniem wideo w poziomie były zrzucane na problem u mnie z softem, co jendak po jakimś czasie zostało zauważone i oficjalnie poprawione.  Zawiodłem się jednak trochę nad ostatnim wydaniem, wydane na siłę tak jakby bez testów bo jak mozna nie zauwazyć, że wiekszość menu jest po angielsku....Po 2 latach przygód czas podziękować i zakończyć przygodę z miui polska przynajmniej dla tego modelu, kto wie, może jeszcze tu kiedyś wrócę, chociaż się obawiam, że idzie to trochę w niewłaściwą stronę. mimo wszystko szacun dla tych co w tym siedzą i wkładają w to serducho.

• Like 1

Takie pytanko co do tej wersji. Ładowanie baterii, dobiega sobie ładnie do 100%. Tylko ja nie mam powiadomienia dźwiękowego że należy odłączyć ładowarkę?

Takie pytanko co do tej wersji. Ładowanie baterii, dobiega sobie ładnie do 100%. Tylko ja nie mam powiadomienia dźwiękowego że należy odłączyć ładowarkę?
Ale gaśnie dioda ładowania jak naładuje do 100%.
A podpowiedz proszę telefon, który ma dźwięk informujący o naładowaniu. Z chęcią taki zakupię żonie, bo zawsze zapomina odłączyć.

====
Send from Sagit by Tapatalk.

Nic się nie stanie jak telefon nie będzie odłączony. Jak będzie 100% to i tak ładowarka przestaje ładować. 

Dokładnie tak. Ponownie zacznie ładować dopiero jak poziom naładowania spadnie o kilka procent. Gasnąca dioda jak osiągnie 100% jest wystarczającym rozwiązaniem (aczkolwiek jeszcze kilka, kilkanaście minut doładowuje minimalnym prądem 50-100 mA po zgaśnięciu diody, co można zauważyć używając miernika USB).

Guest
This topic is now closed to further replies.