ZduneX25

MIUI 8.1.25

Recommended Posts

Jestem ciekawy, czy przy wgraniu na czysto było by to samo. Nie chcę bronić tutaj nikogo, bo ostatnio faktycznie ten rom pod względem odbugowania trochę poleciał, jednak mam spore doświadczenie z customami i wiem, że przynajmniej połowa błędów to wina śmieci w telefonie.

Na Mi6 nie działa bluetooth. 

42 minuty temu, 0kti napisał:

Mi działa. Przynajmniej z miband 2

Tapatalk - Xiaomi MI 6

Wgrałem jeszcze raz ten sam rom i na szczęście działa. 

• Like 1

3 godziny temu, Voltron napisał:

No fajnie działa ten gest od lewej do prawej.
Na poprzednim 8h ekranu (i zostaje 10-20% zależnie od użytkowania) przy 100% włączonym LTE i wieczorem Wi-Fi - czyli 2 dni.

Zobaczymy jak ten rom się spisze.

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Masz gest od lewej do prawej i nie edytowałeś żadnego build.prop? 

3 godziny temu, cietybadacz napisał:

@srgn1 Co należy dodać w BuildProp aby aktywować gęsty?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Musisz znaleźć to "qemu.hw.mainkeys=0" w build.prop i ustawić na 0 i restart, potem w opcjach będziesz miał "Full display gestures" czy jakoś tak, między Home screen & Recents, a Second Space.

Skoro nic jeszcze nigdzie nie wpisałeś, mógłbyś przejechać palcem od np. lewej krawędzi w prawo w jakiejkolwiek aplikacji i sprawdzić czy coś się stanie? (jak nic to wywołaj listę aplikacji i naciśnij na "X" i dopiero później sprawdź jeszcze raz ten gest). Proszę dopisz tylko czy masz global notifications zainstalowane czy nie.

Nie mogę pobrać aplikacji z xiaomi.eu .
Z aplikacji aktualizacje wyrzuca błąd w twrp .
Any idea ??

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Dla osób zgaszających różne FC. Wasze posty są sorry ale bezwartościowe jak piszecie : MI6 nie działa bluetooth. 

Mam MI6 i mi działa. Tobie nie działa? Ok podaj log, logcata albo zrzut ekranu z błędu FC - cokolwiek. Inaczej jak mamy to sprawdzić?

Niestety problem z BT wynika z Androida i jego zmiany bazy. System na Oreo szuka bibliotek arm64 gdzie apka bt miała liby dla arm na Nougacie mimo, że telefon typu MI6 jest oczywiście arm64. Stąd zmiana bazy Androida powinna i tak odbyć się z wipe. Kto ma podobny błąd to lepiej wipe zrobić i tyle.

• Like 4

Z gory przeprzaszam za pytanie, jak juz bylo zadawane, ale czy xiaomi.eu zawiera dla mi6 api2 wlaczone? Kiedys wystepowalo to w roznicach w stosunku do globala. Nie moge jeszcze sam tego zweryfikowac, bo jeszcze mi zostalo okolo 70h do unlock'a :)

Mam MI6 i mi działa. Tobie nie działa? Ok podaj log, logcata albo zrzut ekranu z błędu FC - cokolwiek. Inaczej jak mamy to sprawdzić?

Proszę treść błędu z bluetooth

java.lang.UnsatisfiedLinkError: dalvik.system.PathClassLoader[DexPathList[[zip file "/system/framework/javax.obex.jar", zip file "/system/app/Bluetooth/Bluetooth.apk"],nativeLibraryDirectories=[/system/app/Bluetooth/lib/arm, /system/app/Bluetooth/Bluetooth.apk!/lib/armeabi-v7a, /system/lib, /system/vendor/lib, /system/lib, /system/vendor/lib]]] couldn't find "libbluetooth_jni.so"
at java.lang.Runtime.loadLibrary0(Runtime.java:1011)
at java.lang.System.loadLibrary(System.java:1657)
at com.android.bluetooth.btservice.AdapterApp.(Unknown Source:6)
at java.lang.Class.newInstance(Native Method)
at android.app.Instrumentation.newApplication(Unknown Source:0)
at android.app.Instrumentation.newApplication(Unknown Source:4)
at android.app.LoadedApk.makeApplication(Unknown Source:68)
at android.app.ActivityThread.handleBindApplication(Unknown Source:1032)
at android.app.ActivityThread.-wrap1(Unknown Source:0)
at android.app.ActivityThread$H.handleMessage(Unknown Source:502)
at android.os.Handler.dispatchMessage(Unknown Source:21)
at android.os.Looper.loop(Unknown Source:139)
at android.app.ActivityThread.main(Unknown Source:71)
at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
at com.android.internal.os.Zygote$MethodAndArgsCaller.run(Unknown Source:11)
at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(Unknown Source:200)
c58b5967230914be18143733f929f017.jpg

Send from Sagit by TapaTalk

Na Mi6 po aktualizacji do androida 8.0 po każdym restarcie statystyki bateri są liczone od nowa. Ma ktoś tak? I jeszcze jedno. Pomimo zainstalowanych dodatków i AdAway strasznie sypie mi reklamami. 

Edited by maciek04

Dziwne... Po aktualizacji na RN2 ROM zmienił się na Global! Mam teraz pomieszany Global z MIUIPolska! Niby więcej przełączników, ale jest po angielsku i w ustawieniach jest Global. @Acid wyjaśnisz o co chodzi? Zmieniliście bazę? Dodam, że nie było OTA i w ogóle updater nie łapał połączenia z serwerem (nie widział changelogu). O co tu chodzi????? :unsure:

IMG_20180127_210024.jpgScreenshot_2018-01-27-20-43-51-327_com.android.settings.pngScreenshot_2018-01-27-20-43-54-212_com.android.settings.pngScreenshot_2018-01-27-20-43-57-215_com.android.settings.png

• Sad 1

Wybaczcie że takie trywialne pytanie, ale czy instalowanie tygodniowych aktualizacji z https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-WEEKLY-RELEASES/ różni się czymś od instalowania z miui polska? Jakoś nie zauważyłem różnicy, a druga sprawa czy instalowanie raz z tego, a raz z tego może powodować dodatkowe bugi? 

Pytanie co do TWRP. Biorę instaluj obraz, wybieram najnowsze twrp i mam opcję "wybierz partycję do zainstalowania obrazu: Boot; Recovery; Obraz systemu;" oraz "przesuń aby zaisntalować". Pytanie którą z tych trzech opcji zaznaczyć, czy nie trzeba nic zaznaczać i po prostu przesunąć i instalować?

8 minut temu, teempz napisał:

Pytanie co do TWRP. Biorę instaluj obraz, wybieram najnowsze twrp i mam opcję "wybierz partycję do zainstalowania obrazu: Boot; Recovery

TWRP to recovery i powinno być zainstalowane na partycji recovery, wybór jest oczywisty.

• Thanks 1

Małe podsumowanie tego wydania w stosunku do poprzedniego (na moje oko) na Mi Mix 2. Jak dla mnie aktualizacja 8.1.25 na duży plus w odniesieniu do 8.1.18.

Plusy:

- poprawione powiadomienia o aplikacji w tle (wreszcie na liście nie ma mnóstwa niepotrzebnych informacji),

- wallpaper carousel / latarka (po prostu działa),

- poprawione powiadomienia spotify (normalny jasny kolor, zamiast ciemnego nieczytelnego),

- działa szybkie ładowanie.

Minusy:

- brak odblokowywania twarzą (w wersji v1 powróciło i działało, w wersji v2 znowu nie ma go w menu).

• Like 1

U kogoś górna belka na paskudne tło na pulpicie zamiast być przezroczysta?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

20 godzin temu, makstrix napisał:

Dziwne... Po aktualizacji na RN2 ROM zmienił się na Global! Mam teraz pomieszany Global z MIUIPolska! Niby więcej przełączników, ale jest po angielsku i w ustawieniach jest Global. @Acid wyjaśnisz o co chodzi? Zmieniliście bazę? Dodam, że nie było OTA i w ogóle updater nie łapał połączenia z serwerem (nie widział changelogu). O co tu chodzi????? :unsure:

dołączam do pytania... u mnie również wpadł global przy ostatniej aktualizacji... OTA się pokazało w piątek wieczorem, po kilku próbach pobrania zawsze miałem błąd sumy kontrolnej to poczekałem do następnego dnia i już OTA nie widziało aktualizacji :/ po pobraniu ręcznym i wgraniu przez TWRP porobiło się jak na zdjęciach. Jakiś pomysł ?

Edited by mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?

dołączam do pytania... u mnie również wpadł global przy ostatniej aktualizacji... OTA się pokazało w piątek wieczorem, po kilku próbach pobrania zawsze miałem błąd sumy kontrolnej to poczekałem do następnego dnia i już OTA nie widziało aktualizacji :/ po pobraniu ręcznym i wgraniu przez TWRP porobiło się jak na zdjęciach. Jakiś pomysł ?
Widac bylo po rozmiarze pliku ze cos jest nie tak.nagle plik ponad gigowy na rn2

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

U mnie przezroczysta

Wysłane z MI 6

A powiadomienia z Whatsapp/telegram? Nadal nie mają dźwięków u mnie choć nie znikają tak od razu jak wcześniej...

Może coś ze zmianą bazy kombinują jednak?

A powiadomienia z Whatsapp/telegram? Nadal nie mają dźwięków u mnie choć nie znikają tak od razu jak wcześniej...

Whatsapp powiadomienia milczą, ale nie znikają fakt

Wysłane z MI 6

8.1.25 dla Redmi Note 3 MTK brak - przez chwilę zaświeciła mi się dostępna aktualizacja do 8.1.25, ale nie miałem czasu by ją ściągnąć. Dziś okazuje się, że nie mam aktualizacji. Co ciekawe od kilku dni bateria leci na łeb na szyje jak nic nie robię, a jak zaczynam przeglądać internet to w przeciągu 1 minuty leci 2% z baterii. Dziś od rana sprawdzam czy mam możliwość powrócić do dobrej wersji 8.1.11 v2 i nie widzę takiej możliwości bo wszystkie linki do mojego telefonu nagle poznikały...

Na Xiaomi.eu znalazłem informacje o statusie EOL - mam rozumieć że "end of life" - to koniec wsparcia dla modelu z grudnia 2016???

Proszę o info co można dalej zrobić ze sprzętem ?

Pozdrawiam,

20 godzin temu, makstrix napisał:

Dziwne... Po aktualizacji na RN2 ROM zmienił się na Global! Mam teraz pomieszany Global z MIUIPolska! Niby więcej przełączników, ale jest po angielsku i w ustawieniach jest Global. [mention=1160]Acid[/mention] wyjaśnisz o co chodzi? Zmieniliście bazę? Dodam, że nie było OTA i w ogóle updater nie łapał połączenia z serwerem (nie widział changelogu). O co tu chodzi????? :unsure:

Niestety Note 2 jaki i Note 3 MTK skończył się. To ostatnie wydanie od nas. Wspieraliśmy te modele przez 30 miesięcy i na tym można poprzestać. Note 2 ma problemy z kompilacją a na Note 3 skończyło się miejsce.

Wysłane z MI 6

• Like 2
  • Confused 1
  • Sad 1

Witam.

Do tej pory otwierając filmy w przeglądarce (systemowej) odtwarzały się za pomocą systemowego odtwarzacza. Po aktualizacji przestało to działać, wszystkie filmy otwierają się we własnych odtwarzaczach wbudowanych na www. Da się to jakoś przywrócić?

Musisz znaleźć to "qemu.hw.mainkeys=0" w build.prop i ustawić na 0 i restart, potem w opcjach będziesz miał "Full display gestures" czy jakoś tak, między Home screen & Recents, a Second Space.
Skoro nic jeszcze nigdzie nie wpisałeś, mógłbyś przejechać palcem od np. lewej krawędzi w prawo w jakiejkolwiek aplikacji i sprawdzić czy coś się stanie? (jak nic to wywołaj listę aplikacji i naciśnij na "X" i dopiero później sprawdź jeszcze raz ten gest). Proszę dopisz tylko czy masz global notifications zainstalowane czy nie.
Działa ale nie na każdej aplikacji. A może to tylko funkcja aplikacji? Jeśli tak to sorry za zamieszanie

2 godziny temu, Acid napisał:

Niestety Note 2 jaki i Note 3 MTK skończył się. To ostatnie wydanie od nas. Wspieraliśmy te modele przez 30 miesięcy i na tym można poprzestać. Note 2 ma problemy z kompilacją a na Note 3 skończyło się miejsce.

Wysłane z MI 6

A czy jest szansa na pobranie romu 8.1.11v2 - gdyż nagle nie ma żadnych linków do plików tak jak by nigdy do modelu z MTK nie były wydawane.

24 minuty temu, Voltron napisał:

Działa ale nie na każdej aplikacji. A może to tylko funkcja aplikacji? Jeśli tak to sorry za zamieszanie

Działa bez edytowania build.prop i bez global notifications?

Przypomnę, gest nie sprawia WYJŚCIA Z APLIKACJI tylko wstecz, więc jeżeli będziesz miał np. przesuniętego Instagrama w dół, to w pierwszej kolejności gest sprawi, że wrócisz do samej góry i kolejny gest dopiero opuści aplikację. Przynajmniej tak to u mnie działa i w każdej apce takie samo zachowanie.

To u mnie nie w każdej. Przeedytuje bulid prop i zobaczę co i jak

Guest
This topic is now closed to further replies.