ZduneX25

MIUI 8.1.25

Recommended Posts

MIUI 8.1.25

• MI6/MIX2 8.1.25 będzie wydane później
  • Poprawione szybkie ładowanie na MI6/MIX2 Oreo (xiaomi.eu)
  • Usunięte powiadomienia o aplikacji w tle Androida Oreo (xiaomi.eu)
  • Poprawiony brak szybkiej odpowiedzi na SMS z paska powiadomień (xiaomi.eu)
  • Nowy widżet zegara 4×3
  • Pełna lista zmian

DFG_2018-01-24-23-04-37.png

Aktualizacja Androida w MI6/MIX2

MI6/MIX2 otrzymują aktualizację do Androida O (8.0). Instalacja na Android 7.1 nie wymaga wipe, aczkolwiek zalecane jest wykonanie kopii /data w TWRP (bez internal storage). W przypadku problemów powrót do poprzedniej wersji Androida wymaga jedynie instalacji 7.12.7 i przywrócenie /data w menu Restore TWRP. Niektóre funkcje mogą jeszcze nie działać i będą sukcesywnie i w miarę możliwości poprawiane. Do zainstalowania aktualizacji wymagane jest posiadanie TWRP 3.2 (W TWRP: Install > Install image).

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install)
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

* – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.
W razie problemów z błędnym kodem ekranu blokady ten poradnik pomoże.
Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*:

* – twrp.img znajduje się w archiwum zip, które trzeba rozpakować i zainstalować wg komendy powyżej.

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Android 7 root z SuperSU 2.82.
Dla Mi3/Mi4/MiNote i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska zawiera:

• Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts)
  • Nową klawiaturę MIUI (na bazie Xperia)
  • Samouczek MIUIPolska
  • Aplikację MiCenter

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 20 Maj 2017

• Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

**- Android 4.4 nie jest już wspierany

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

16 minut temu, ZduneX25 napisał:

MI6/MIX2 8.1.25 będzie wydane później

Jakiś powód? Pobrałem i zainstalowałem na MIX2 w godzinach porannych, coś z uploadem było nie tak?

• Sad 1

Ja wrzuciłem na mi6 i dostałem bootloopa, aktualnie wróciłem na 7.12.7

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

16 minut temu, ic3man81 napisał:

Mi5, na tym i poprzednim romie systemowy kalkulator jest całkowicie biały (nic nie widać)

U mnie działa normalnie (MI5 i English US). Może jakiś motyw masz lipny?

Edited by srgn1

Do tej pory nie było problemu. Zepsuł sie w momencie gdy był problem też ze skanerem który sie wysypywał. Nie przeprowadziłem wtedy zalecanej procedury instalacji innej wersji, może to samo z kalkulatorem. Jak go wywalę przez TWRP i zainstaluję od nowa ze sklepu to działa ok.

Dalej nie działają dźwięki powiadomień w whatsappie?

Wysłane z MI6

Podpinam się pod pytanie.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

To tak właściwie co ta aktualizacja wnosi? Zainstalowałam rano ale zmian nie widzę :D

PS:

Czy można wyłączyć powiadomienia o aktualizacji? (tzn żeby nie było info na pasku ale jak wejdę w zakładkę aktualizację to żeby tam się pokazywała.)

Przed chwilą, majmaj napisał:

To tak właściwie co ta aktualizacja wnosi? Zainstalowałam rano ale zmian nie widzę :D

PS:

Czy można wyłączyć powiadomienia o aktualizacji? (tzn żeby nie było info na pasku ale jak wejdę w zakładkę aktualizację to żeby tam się pokazywała.)

Często aktualizacje na pierwszy rzut oka nic nie wnoszą bo są to zmiany, gdzieś głębiej tworzone. Niestety nie da się tydzień w tydzień czegoś widocznego dodawać :) A do tego teraz jeszcze Oreo pewnie przysparza problemów więc trzeba czekać na coś większego w następnych tygodniach.

Jasne rozumiem :) Jak dla mnie system dobrze dopracowany - jedynie problemy z powiadomieniami dla zewnętrznych apek.

Jeszcze bym prosiła o odpowiedz w tym temacie:

- Chyba nie muszę robić przywracania fabrycznych ustawień po każdej takiej aktualizacji?

- Czy można wyłączyć powiadomienia o aktualizacji? (tzn żeby nie było info na pasku ale jak wejdę w zakładkę aktualizację to żeby tam się pokazywała.)

1 minutę temu, ic3man81 napisał:

Na MI5 działa dźwięk powiadomienia

NA mi5 działa mojej kobiecie od poprzedniej aktualizacji. Na redmi 3 mojej mamy tez działał. 

Na mi6 już nie... 

15 minut temu, majmaj napisał:

Jasne rozumiem :) Jak dla mnie system dobrze dopracowany - jedynie problemy z powiadomieniami dla zewnętrznych apek.

Jeszcze bym prosiła o odpowiedz w tym temacie:

- Chyba nie muszę robić przywracania fabrycznych ustawień po każdej takiej aktualizacji?

- Czy można wyłączyć powiadomienia o aktualizacji? (tzn żeby nie było info na pasku ale jak wejdę w zakładkę aktualizację to żeby tam się pokazywała.)

ad 1) Nie

ad 2) Aktualizacja 3 kropeczki-odznacz "pokaz powiadomienia". Jak wejdziesz ręcznie  to sprawdzisz "sprawdź dostępność...."

Edited by chaos666

Mi się wyświetla dodatkowo ikona powiadomienia na pasku - wszystkich ikon powiadomień nie mogę wyłączyć bo są mi potrzebne. 

UWAGA PYTANIE!

EDIT: Po ponownym zainstalowaniu 8.1.25 (v2) poniższe gesty nie działają u mnie. Gesty (reset build.prop) miały zniknąć przy przechodzeniu na jakikolwiek ROM, a dopiero w pełni zniknęły przy DRUGIEJ instalacji.

EDIT2: Odblokowałem telefon i jeszcze raz dla pewności sprawdziłem gest palcem z krawędzi lewej (praktycznie dotykam case) w prawo w jakiejkolwiek aplikacji i działa...

Proszę sprawdźcie czy u was* działa jakikolwiek gest o czym nie ma ani 1 wzmianki w changelogu, albo mi coś umknęło albo po prostu w tej aktualizacji dostaliśmy 1 gest z 3 możliwych (i słusznie, bo te dwa pozostałe gesty jeszcze trochę szwankują na telefonach typu Mi5 - szczególnie przy pisaniu wiadomości można to zauważyć)

*tyczy się urządzeń, które nie są bezramkowe oraz nie dodały ręcznie linijki do build.prop w celu aktywacji gestów (np. MI5)

Jeżeli u was pojawił się tylko i wyłącznie gest przesunięcia palcem z lewej (bądź prawej) krawędzi w prawo (lub lewo) powodujący "wstecz" to super. W przeciwnym razie musiało się u mnie coś zbugować z racji edytowania build.prop na 8.1.18 (ale myślałem, że build.prop wraca do normy po przejściu na kolejny numerek).

EDIT: Lista jakichkolwiek gestów XD (pogrubiony ten który powinien działać)

1. Lewa krawędź w prawo (i na odwrót) - wstecz
  2. Szybko z dolnej krawędzi w górę - ekran główny
  3. Z dolnej krawędzi w górę (i przytrzymanie palca przez chwile) - lista otwartych aplikacji
Edited by srgn1

U mnie na MI5 żaden gest z wymienionych nie działa. Przy przeciągnięciu z lewej będąc w aplikacji zwykle wysuwa się menu.

Edited by ic3man81

Mi5 brak tłumaczenia w stockowej przeglądarce (z angielskiego na polski) i nie działa HDR

Screenshot_2018-01-26-13-00-29-627_com.android.camera.png

Screenshot_2018-01-26-13-00-14-565_com.android.browser.png

Edited by Slashu
  • Like 1

34 minuty temu, ic3man81 napisał:

U mnie na MI5 żaden gest z wymienionych nie działa. Przy przeciągnięciu z lewej będąc w aplikacji zwykle wysuwa się menu.

3 minuty temu, seb napisał:

Nie działa mi żaden :)

Dzięki, no to ciekawe co się u mnie stało, że full display zniknął (bo zapewne build.prop zmienił się po aktualizacji), a został jeden z 3 gestów aktywny. Ja mogę w jakiejkolwiek aplikacji przejechać po krawędzi w prawo bądź w lewo i robi 'wstecz'. 

@elPoochini a u Ciebie jak? Sprawdzałeś to czy już za późno bo znowu edytowałeś build.prop?

Jest jeszcze jedna opcja. Wgrałem te powiadomienia globala co wrzucił @abc00 ale to wątpię, by ta paczka dodatkowo zawierała modyfikację z tym gestem.

2 minuty temu, srgn1 napisał:

Wgrałem te powiadomienia globala

Działają lepiej powiadomienia?

Tak jak pisałem wyżej, szału nie ma od razu się ich pozbyłem.

Tak jak pisał @Slashu największy problem tego buildu to nie działający HDR

Edited by ic3man81

2 minuty temu, ic3man81 napisał:

Tak jak pisałem wyżej, szału nie ma od razu się ich pozbyłem.

Widziałem i dlatego nie instalowałem, ale to MIUI, więc u kogo innego mogą działać dobrze i lepiej niż oryginalne ;)

Przed chwilą, seb napisał:

Działają lepiej powiadomienia?

Jak masz pokazywanie treści SMS włączone to wyglądają brzydziej niż normalne (tak jakby nie były w pełni dopracowane więc się nie dziwię, że @ic3man81 od razu odinstalował bo sam bym to zrobił), jak masz wyłączone to wygląda to nawet spoko. Reszta powiadomień nawet ładna (no tak jak na zrzutach co można znaleźć na internecie).

Co do kwestii 'przychodzenia powiadomień na czas' to ciężko powiedzieć, ja na chińskich powiadomieniach nie miałem żadnych problemów od dłuższego czasu (powiadomienia z Twittera, Messengera, Snapchata przychodziły zawsze na czas, a przy Snapchacie to nawet zanim mi ktoś wysłał cokolwiek to miałem instant powiadomienie, że ten ktoś coś pisze i już widziałem, że za chwilę coś dostanę). Jedynie przez jakiś czas miałem podwójne maile, ale to już chyba naprawili.

Co do globalnych, ciężko stwierdzić bo mam je chwilę, ale obstawiam, że jest to tylko kwestia estetyczna i przychodzenie powiadomień 'na czas' będzie równie dobre jak na standardowych. 

Bardziej chodziło mi o obsługę: grupowanie, rozwijanie (np. jednym placem) etc. Chociaż jak wyglądają parszywie to pewnie nie będę instalował nawet.

Brak plików dla np. Mi Note 3 jak mam rozumieć ? Wycofana aktualizacja dzisiejsza ?

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.