k0rdian

MiBand 2 - China i Global

Recommended Posts

Witajcie

Czy porównywaliście Xiaomi MiBand 2 w wersji Chińskiej i Global? Ja i mój moja dziewczyna mamy MiBand 2 - mi przyszedł w wersji Chińskiej, jej w wersji Global i widzę dwie zasadnicze różnice - soczewka u mnie jest prostokątna, u niej okrągła (ale ze znaczkiem CE na pastylce w przeciwieństwie do fatalnej wersji z Indii) Z tego, co czytałem, te, z okrągłą soczewką pulsometru i znaczkiem CE nie różnią się niczym w kwestii baterii od chińskich w przeciwieństwie do wersji z Indii, której na szczęście nie mam. Ale główną różnicą, którą zauważyliśmy jest wyświetlacz - u mnie, w wersji chińskiej wyświetlacz jest jasny, wyświetla na biało i przejrzyście, natomiast u niej, wyświetlone elementy mają "poświatę" wokół i wyświetlacz jest lekko żółtawy. Nie wiem, czy przysługuje mi prawo do reklamacji. Co o tym sądzicie? Poza tym dzisiaj rano wstajemy, ja ładowałem baterię w swoim MiBandzie przedwczoraj, ona wczoraj przed spaniem i rano ja miałem 85% baterii, ona 82% po jakichś 12 godzinach... U mnie na pudełku jest końcówka kodu SKU "CN", natomiast u niej "GL", co sugeruje China/Global. Indyjska wersja ma IN. Co z tym zrobić? 

miband.jpg

pudelka.jpg

Moim zdaniem na gwarancje powoływać się nie możesz, bo:

- towar działa, nie jest uszkodzony, spełnia swoje założenia i jest zgody z opisem.

Co do kwestii szybkości rozładowania baterii - również jest OK. Różnica 3% podczas rozładowania może wynikać z wielu czynników:

- ciepłoty waszych ciał, tj.: im cieplej tym gorzej dla baterii, a oboje mogliście mieć różną temperaturę przy nadgarstku podczas nocy tym bardziej jeżeli przyjąć, że jedna osoba miała dłoń pod kołdrą, a druga na wierzchu.

- ilość poruszeń nadgarstkiem podczas nocy. Przez co w jednym urządzeniu częściej niż w drugim mógł włączać się automatyczny pomiar parametrów tj. puls. oraz włączać podświetlenie.

Jeżeli chodzi o test w miarę miarodajny, to należało by testować przez wiele dni oraz dokładnie w tych samych warunkach.

A tak z ciekawości zapytam czy oba zegarki wyglądały tak jak wyglądają od nowości? Czy może np. jeden z nich był używany podczas kąpieli?

@dawciobiel

Sprawa wyglądała tak:

Moja opaska (czyli ta dobra) jest używana podczas prysznica, może nie jest cały czas pod strumieniem wody, ale ma z nią styczność, druga, od mojej dziewczyny była świeżo wyjęta z pudełka i ekran wyglądał jak wyglądał. To kwestia pierwsza. Kwestia druga - kupiłem jej drugą opaskę ze sklepu w którym ja kupowałem, przyszła taka, jak moja, natomiast drugą zamierzaliśmy odesłać w poniedziałek poprzedni. W piątek opaska była naładowana na 86% i kompletnie nieużywana, w poniedziałek było już po baterii. Więc sorry, ale wersja Global to wielkie G. Teraz bateria trzyma jej normalnie kilkanaście dni bez problemu, a tamta, nawet nieużywana po trzech dniach padła.

Ja ma wersję global. Pierwsze ładowanie bateria spada do 10 % w ciągu 11 dni , drugie ładowanie spadek do 10 % w 15 dni, i tu było dziwnie zaraz po odłączeniu od lądowania bateria spadła do 98% a, a potem w ciągu 15 minut  do 70% . Trzecie ładowanie spadek do 10% w ciągu 30 dni.Czyli tak jakby bateria się dotarła.

Witam,

Ja mam wersję GL (Global) zakupioną w większym sklepie internetowym (nie wiem czy mogę podać nazwe), od piątku testuję, mam 81% baterii a ciągle się bawię, obecnie zmieniłem firmware na polski z tej strony i używam MiFita zmodyfikowanego o callerid. Oczko mam okrągłe i a wskazania pulsometru są prawidłowe, porównywane ze zwykłym naramiennym ciśnieniomierzem, dlatego panika odnośnie "okrągłych oczek" jest nieuzasadniona. Generalnie świetny sprzęt a dzięki temu forum i społeczności praktycznie nic więcej nie potrzeba (callerid, polskie dni tygodnia,miesiąca)

Edited by yasiu

ja też mam 2 sztuki. Jedna jest w jeszcze brązowym pudełku tj najstarsza wersja chińska. Ta nowsza w białym ma tak samo jak twoja bardziej biały/żółty ekranik, a ta starsza chińska ma bardziej niebieski/biały dużo mocniej świecący ekranik. Obie kwadratowy sensor. Wychodzi na to, że ta najstarsza która ma żona w brązowym pudełku jest najlepsza. Jedyne co to bateria ładuje się jej do 98% i koniec. Ale obie trzymaja tak samo długo. Ja mam już amazfit bip więc przełożyłem pastylkę do fioletowego bo siostrze dam (żebyście nie śmiali się z koloru opaski :) ) A swoją drogą to załatwiłem obie czarne opaski. Moją i żony. Wyskoczyły takie plastikowe objemki które trzymają pastylkę w opasce. Na tej starszej z brazowego pudełka trochę się poświata robi na cyferkach bo tak mocno świeci. Nowsza z białego słabiej i aparat lepiej chwycił

2018-02-11 18.29.34.jpg

2018-02-11 18.42.13.jpg

Edited by witek_77

Guest
This topic is now closed to further replies.