Skocz do zawartości

Zablokowana tacka/slot z kartą SD


theeht

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. 

Dzisiaj zakupiłam Xiaomi Redmi 4X, mój pierwszy telefon od Xiaomi, a trzeci smartfon. I wszystko cudnie i super, gdyby nie to, że w przypływie radości bez pomyślunku wsadziłam kartę SD (SIM chciałam włożyć, gdy już przyjdzie etui i przesiądę się ze starego telefonu) odwrotnie. Ta mała dziurka, do której wkłada się kluczyk, żeby wysunęła się tacka, jest w górę do aparatu, a nie do dołu. O dziwo, weszła na luzie, więc nawet by mi do głowy nie przyszło, że robię coś źle i że telefon trzeba obrócić. Wydawało mi się oczywistym, że wystarczy wyjąć tackę i wsadzić. W instrukcji też nic nie było, a w radości człowiek głupieje... No i nie da się tego wyjąć. Co robić? Iść do sklepu, w którym zakupiłam telefon? Co prawdopodobnie poczynią w takiej sytuacji? Nie dopychałam niczego na siłę, weszło normalnie i tylko przy końcu był problem i wtedy zaświeciła mi się lampka. Ależ jestem zła. Ech, mądry Polak po szkodzie. Ale naprawdę, nie przyszłoby mi do głowy, że trzeba odwrócić telefon. Przesiadłam się z Huaweia P8 Lite, gdzie wyglądało to inaczej i zrobiłam to instynktownie. Mam gwarancję.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i w miarę możliwości wyrozumiałość dla mojej głupoty, bo naprawdę mi wstyd... jejuśku.

Edytowane przez theeht
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy pójście do sklepu cokolwiek zmieni. Nie znam się może, ale zacięta tacka nie podlega chyba pod żadną gwarancję... pewnie są sposoby na wyjęcie tego bez rozkręcania telefonu (co już wymaga gwarancyjnego serwisu, zerwania plomb itd, tak mi się wydaje). Poszukałem trochę teraz na YouTube, ale nie znalazłem nic poza filmikami, jak z hybrydowej tacki SIM1 + SIM2 / microSD wycisnąć wszystkie trzy opcje naraz :-D

Ewentualnie, jak jesteś z Wrocławia to przejdź się/napisz/zadzwoń do MiCenter, tam na pewno wiedzą. Czy nawet, wyślij do nich, skoro tel kupiony w Polsce, to pewnie MiCenter realizuje gwarancję (tak mi się wydaje).

(jeszcze słyszałem o serwisie w Warszawie, ale nic konkretnego o nim nie wiem: https://www.miuiservice.pl/)

Poszukałem trochę też na tym forum, i tutaj jest jakaś ciekawsza dyskusja w temacie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Huaweiu wystarczyło poruszać na boki w takim momencie i wychodziła...  A mając gwarancję boję się iść do byle jakiego serwisu, żeby mi czegoś nie zepsuli i żeby gwarancja mi nie przepadła. Pójdę najpierw do sklepu.

Pięć minut roboty w sklepie, w którym go kupiłam. Wystarczyło mocniej pociągnąć, czego ja się bałam. Nauczka na całe życie. Mimo wszystko dziękuję za pomoc. ;)

Edytowane przez kamillm
Połączenie wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...