Skocz do zawartości

Odblokowany bootloader a niepoprawna informacja w systemie


Dariusz97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio próbowałem odblokować bootloader w mojej Mi 6, po wszystkich dokonanych czynnościach typu otrzymanie pozwoleń itp. Dostawałem powiadomienie podczas próby odblokowywania bootloadera, że muszę podłaczyć moje konto do urządzenia w zakładce w opcjach programistycznych, próbowałem tak robić, dostawałem powiadomienie a bardziej error 86006, poczytałem tu i tam i doszedłem do wniosku, że muszę wgrać wersję developerską, zflashowalem i wszystko bez problemu, czekanie 72h zakończone dzisiaj, bootloader odblokowany, z racji tego, że nie chciałem wersji developerskiej tak więc po odblokowaniu bootloadera zflashowałem stockową global wersje na stockowym recovery, po wgraniu systemu wszedłem w zakładke aby sprawdzić czy mam bootloader odblokowany (wiem, że oczywiście miałem, chodziło mi po prostu o ten komunikat w tych opcjach programistycznych z którym miałem problem na tej samej wersji systemu wcześniej) i się okazało, że miałem, także zabrałem się za wgranie twrp, zainstalowanie magiska itp. Wszystko wgrane, wszystko działa, aż tu nagle patrze a w tych opcjach widnieje komunikat, że urządzenie jest zablokowane, natomiast podczas bootowania urządzenia widnieje napis "unlocked" i tu moje pytanie, czy powinienem odnosić się do tej informacji w tych opcjach programistycznych, ponieważ jeśli mam roota i mogę modyfikować do woli, to znaczy, że bootloader odblokowany, tak więc wiem, że to dosyć dziwne pytanie, jednakże jestem perfekcjonistą i chcę mieć wszystko zapięte na ostatni guzik. Z góry dziękuje za odpowiedź :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusz97 to znaczy że zrobiłeś to nad czym ja się zastanawiałem , mam parę pytań do Ciebie w tej sprawie . 

Ponieważ z wiadomych względów chciałbym pozostać na Global 9.2.2.0 ale też przydałby się root zainteresował mnie Twój post, też odwiedziłem tę stronę ale nie byłem pewien który soft de mam wybrać bo ostatni jest 8.12.18 , w jednym z tematów na tym forum piszą żeby  pobrać 7.12.14 - na którym Ty to robiłeś ? 

Czy po aktualizacji do Global Stable programy które potrzebują roota wykrywają go i działają normalnie  w pełnym zakresie ? 

Które TWRP wybrałeś , w jaki sposób go wygrałeś oraz do  jakiej wersji Stable wróciłeś ? Pozdrawiam . 

Edytowane przez QMiui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qmiui, wgrałem najnowszą wersje developerską, myśle, że w niczym to nie przeszkadza, wszystko działało sprawnie. Co do samego TWRP to stąd https://dl.twrp.me/sagit/ i wgrałem go za pomocą fastboota po odblokowanym bootloaderze i tuż po wgraniu global stable (9.0.2.0) Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli koleność taka:

Wygrałeś wersję dev 8.12.18 na Stable 9.0.2.0 (w moim przypadku 9.2.2.0).

Odblokowałeś BL.

Wgrałeś przez aktualizacje systemowe (w ustawieniach) Stable 9.0.2.0 (w moim przypadku 9.2.2.0)

Następnie wgrałeś TWRP (w jaki sposób-aktualizacja czy fastboot ?)

Sam przyznasz że to co piszesz to rewelacja, bynajmniej dla mnie bo chcę zostać na Global. Pozdrawiam. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWRP wgranie w fastboocie, za pomocą ADB komendami "fastboot devices" żeby sprawdzić czy komputer ci wykrywa telefon, następnie "fastboot flash recovery (nazwa pliku z twrp, możesz zmienić nazwe dla ułatwienia).img" i jeszcze jedna "fastboot boot (to samo co przed chwilą).img i jesteś w TWRP. Jak to opisałem niezbyt jasno, to jest mnósto poradników w sieci jeśli chodzi o ADB

Edytowane przez Dariusz97
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na globalu stable 9.2.2.0 odblokowanym i zrootowanym jest to samo. Czyli w opcja deweloperskich jest info, że tel. jest zablokowany ;) Co ciekawe, w tej zakładce straszą, że po odblokowaniu nie będzie działać funkcja "znajdź urządzenie". Na szczęście działa. 

TWRP wgrywałem fastbootem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy o co ci dokładnie chodzi. Ja zmieniałem xiaomi.eu na globala. Więc zacząłem od miflasha i globala 9.0.2.0, potem odblokowanie, twrp fastbootem, potem root magiskiem. Na tym etapie przywracałem z chmury i częściowo z Titanium Backup wszystkie ustawienia i apki jakie miałem na xiaomi.eu. Po jakimś czasie 9.2.2.0 z zipa w twrp + ponowny root.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gasie chciałbym mieć roota na tym co mam teraz to znaczy Global Stable 9.2.2.0 nie chcę na razie używać nic innego. Z tego co zrozumiałem to jest to sposób aby to zrobić. Pytam się o kolejność wykonywania czynności i czy pomiędzy nimi trzeba robić jakieś wipe. Jeżeli jest to jakiś sposób to warto jakiś tutek. Takich jak ja jest na pewno więcej. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QMiui, na razie sprawdź w ogóle czy w opcjach programistycznych, które możesz uaktywnić poprzez naciskanie 7 bądź więcej razy na wersje MiUI w informacjach o telefonie, jak już będziesz miał te opcje, to wejdź w nie i poszukaj opcji "stan oblokowani Mi" i czy tam możesz dodać konto, jak możesz i nie wyskoczy ci żaden błąd typu 86006 i jakieś chińskie znaczki, to jesteś w domu, bo wipe'a będziesz miał dopiero przy odblokowywaniu bootloadera, a to, że dodasz te konto, to usprawni cię do odblokowania bootloadera, także sobie poszukaj jakiegoś poradnika na yt czy coś, bo nawet rootblog pokazuje jak wgrać bez problemu Miui polska na Mi 6. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusz97 przechodziłem już to, sprawdzałem - "Stan odblokowania Mi- zablokowany" ,konta dodać nie mogę - " sławny " kod błędu 86006.

Poczytałem jak to zrobić ale mowa wszędzie była o wgraniu wersji Dev i wtedy tego pozbycie się tego błędu, po odblokowaniu (zgodę otrzymałem dość szybko około 6 godzin- wow:-D)mowa o wgraniu Miui pl i tu kłopot bo telefon ma pomagać mi w pracy i dlatego po lekturze forum zdecydowałem się na Global Stable a Root by mi pomógł.

Gdy natrafiłem na ten temat po prostu mnie zaciekawił, dlatego drążę ten temat i zadaję pytania - nie z nudów;-) i chciałbym to wykorzystać bo sami przyznacie fajnie by było... Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdym moim urządzeniu root to była podstawa. Także pobierz sobie xiaomi tool, postępuj według instrukcji, zrób backup, wgraj wersje developerską, poprzez ten program jest to niezwykle łatwe, na devie będziesz mógł normalnie korzystać, tylko tak jak wspomniałem zrób backup, jak już wgrasz, to dodaj te konto do tego stanu odblokowania, spróbuj odblokować poprzez mi flash unlock i wtedy pojawi ci sie informacja, że 72 godziny od próby odblokowania będziesz mógł odblokować BL, 3 dni na devie, odblokowujesz, twrp, albo tak jak ja zrobiłem i wgrywasz sobie np. miui polska wraz z rootem poprzez twrp i to by było na tyle. Pozdrawiam

Edytowane przez Dariusz97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ,powiedz czy można to zrobić w ten sposób bo tak to zrozumiałem w pierwszym Twoim poście tego tematu (przyjmujemy że mam "surowy - czysty " Global Stable 9.2.2.0

1 - Za pomocą stockowego recovery aktualizuję do najnowszej wersji dev

2 - Przeprowadzam całą procedurę odblokowania BL za pomocą Mi Flash Unlock

3 - Wgrywam TWRP przy pomocy komend fastboot

4 - Za pomocą stockowego recovery aktualizuję do wersji Global Stable 9.2.2.0 chyba że mogę zrobić to za pomocą wgranego TWRP( pisałem że na razie - jak długo nie wiem chcę na nim operować)

Czy dobrze zrozumiałem? Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość ale szukałem w necie info na ten temat ale to chyba pierwszy temat jaki napotkałem który jeśli to prawda okaże się potwierdzeniem teorii że "wynalazki są często dziełem przypadku":-D;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek04 to że dev usunie moje dane - wiem i jestem gotowy a z tym recovery stokowym to faktycznie się rozpędziłem , ale poza tym to dobrze kombinuję  -tak? po wykonaniu ostatniego punktu mam roota na Global Stable 9.2.2.0 czy tak?

Czy przed wgraniem deva 8.12.18 trzeba zrobić jakieś wipe jeśli tak to jakie? Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko okej, nie chce, żebyś mnie zrozumiał źle, także wolałbym abyś poczytal sobie poradnik na owym forum, wszystko jest świetnie opisane i opisane jest również jak wgrać roota, to, że zainstalujesz twrp po odblokowaniu bootloadera, to jedno, musisz jeszcze wgrać odpowiednie pliki, dzięki którym zrootujesz telefon, nic skomplikowanego, aczkolwiek odsyłam cię do poradników, jest ich mnóstwo. Jesteś już blisko celu, wystarczy to w końcu wykonać i tak jak poprzednik opisał, być może nie będziesz musiał czekać, ja czekałem. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lockerek napisał:

Magisk tez daje roota

No dobra, źle napisałem można i Magisk ale to przyzwyczajenie, wystarczy SuperSu, pytanie czy dostanę odpowiedź na te 4 pytania które zadałem wyżej. Na razie zbieram informacje i gdy tylko będę miał trochę czasu i odwagi (troszkę mnie kosztował) będę próbował tego co tu napisane. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych 4 pytań napisałem trochę wyżej, pewnie nie zauważyłeś, dodałem ci tam parę wskazówek jeszcze, także wystarczy się tylko teraz do tego odnieść ;-) prawdę mówiąc masz tutaj kilka razy przewlekany ten sam temat, wystarczy to połączyć. I wybrać najkorzystniejsza dla ciebie opcje, aczkolwiek musisz się przygotować na to, że jak będziesz posiadał odblokowany BL, roota, coś źle wgrasz do systemu i będziesz musiał system wgrywać od nowa, albo jakiś inny, także odsyłam cię do poradników, których jest mnóstwo. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wszystko jasne jeszcze raz dzięki za cierpliwość gdy tylko coś z tego wyjdzie na pewno się pochwalę:-D

Nie dziwcie się że tak wypytywałem ale nigdzie nie znalazłem takiej informacji jak ta tutaj że można mieć roota na Globalu.Pozdrawiam wszystkich.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusz97 walczę z Xiaomi Tool,którą właściwie wersję mam pobrać? Global dev czy China dev bo ściągałem już dwa razy Global dev 8.1.25 i nie dość że przy nim jest-Wymagane odlokowanie-TAK  to każe mi ściągać jeszcze raz za pomocą strony internetowej. Przy China dev opcja Wymagane odlokowanie  - Nie a nie mam w opcjach wyboru wersji Global dev 7.12.14 Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@QMiui

Ściągnij 7.12.14 ręcznie i wybierz w Opcje zaawansowane -> Oficjalny Miui Rom -> ten ściągnięty plik.

http://bigota.d.miui.com/7.12.14/miui_MI6Global_7.12.14_94bf868f69_7.1.zip

Ewentualnie ręcznie z poziomu apki Aktualizacje. (Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Aktualizacja systemu -> 3 kropki -> wybierz paczkę aktualizacji/zaktualizuj z pliku)

W ostateczności - chińskie MiPCSuite.

Edytowane przez Orjon
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Orjon napisał:

Ściągnij 7.12.14 ręcznie i wybierz w Opcje zaawansowane -> Oficjalny Miui Rom -> ten ściągnięty plik.

http://bigota.d.miui.com/7.12.14/miui_MI6Global_7.12.14_94bf868f69_7.1.zip

Ewentualnie ręcznie z poziomu apki Aktualizacje. (Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Aktualizacja systemu -> 3 kropki -> wybierz paczkę aktualizacji/zaktualizuj z pliku)

Przy próbie wyboru zaktualizuj (Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Aktualizacja systemu -> 3 kropki -> wybierz paczkę aktualizacji/zaktualizuj z pliku) chce połączyć się netem i klops.

Natomiast próbowałem tę drugą opcję ale pokazuje info o uszkodzonym pliku- właśnie ściągam następny 7.12.14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orjon pierwszy sposób "wypalił" czekam teraz na odblokowanie (jeszcze około 30h:-()

W tak zwanym międzyczasie czynię przygotowania do reszty zaplanowanych operacji wertując nasze forum i nie tylko - teraz pytanie -po odblokowaniu BL i wgraniu fastbootem przy powrocie na Global Stable 9.2.2.0 z ewentualną możliwością posiadania odlokowanego BL na Globalu pobrałem z http://update.miui.com/updates/v1/fullromdownload.php?d=sagit_global&b=F&r=global&n=

Rozpakowałem 7zipem dwukrotnie no i dobra ale  po uruchomieniu MiFlash Toola którą z trzech opcji zaznaczyć aby nie stracić statusu odblokowania: Clean all,Save user data,Clean all and lock - wydaje mi się że ten ostatni na pewno nie to słowo "...lock" mówi samo za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któraś z dwóch pierwszych opcji - zależy czy chcesz zachować dane. Choć przy przejściu z dev na stable na pewno lepiej wyczyścić wszystko. 
Trzecia rzeczywiście blokuje bootloadera, ale w razie czego nie problem go ponownie odblokować, wtedy już nie trzeba czekać kolejnych 72h.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gasie telefon i tak czysty czeka na odblokowanie a ja czytam,przeglądam,czytam i coraz większy mętlik ostatnio natrafiłem na plik "lazyflasher-no-verity-opt-encrypt.zip" który niby zpobiega przejściu w bootloop , nie wiem jeszcze w jaki sposób zrobię roota.

Czytam o Magisku- no nie powiem ciekawe bardzo interesujące co do SuperSu to szukam który byłby dobry i odliczam czas do odblokowania.Pozdrawiam.

 

No i prawie po wszystkim - 9.2.2.0 Global Stable odblokowany BL, TWRP ,SuperSu- jednak :-D - Wieeeelkie podziękowania dla wszystkich którzy pomogli w tym- u mnie jest jeszcze inaczej.Wszędzie gdzie to możliwe mam Unlocked zarówno w ADB -true jak i w opcjach programisty- dlaczego ? nie wiem:-o

Teraz czytam o Xposed - nie wiem który pakiet wybrać pobrałem : xposed_miui_edition_v88_7.1.1.zip , xposed installer_3.1.5 apk oraz xposed uninstaller_20180117-arm64 - czy to dobry wybór?

Ten polecany xposed_miui_edition_v88_7.1.1.zip  to chyba nie to, wisi na logo Mi

Edytowane przez QMiui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...