Skocz do zawartości

Redmi Note Unicom ? FAKE ?


aDaMs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem ostatnio na aliexpress phablet Xiaomi Redmi Note ( 8x1,7GHz MediaTek MT6592 Mali-450 , 2GB RAM, 8GB ROM).

 

Telefon jednak w progamie CPU-Z wyświetla tylko 4 rdzenie MediaTek MT6572 Mali-400 MP, rozdzielczość tylko  540x960. 8GB się zgadza oraz jest 2GB RAM. Aparat robi kiepskie zdjęcia , bardzo kiepski LED i max rozmiar zdjęcia to 8MP. Mój PC nie rozpoznaje urządzenia, dlatego nie mogę wgrać softu z MIUI Polska. 

Zrobiłem sprzedawcy  "Open Dispute", czyli otworzyłem spór o to, że telefon jest podróbką. Ten jednak zarzeka się, że jest oryginalny. Sprawdziłem numer IMEI i S/N i tu pojawia się komunikat: ( po przetłumaczeniu w googletranlate) "Jest to udoskonalona wersja czerwonego ryżu Uwaga Unicom 8GB biały" i jest data zakupu. Co to oznacza ?? Nie wiem co mam robić, jest ktoś w stanie mi doradzić ?

Dziękuję, pozdrawiam. 

 

PS. W sumie IMEI to tylko naklejka, czy jest jakiś inny sposób na sprawdzenie kodu bezpośrednio w telefonie ? 

Edytowane przez aDaMs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co w takim razie robić ? No ja w sumie nie mam wątpliwości, że to fake, bo tylko IMEI się zgadza, ale nie wiem jak to możliwe. Ale odkąd go tylko włączyłem i chwile pogrzebałem to od razu wiedziałem, że coś jest nie tak.  Muszę jakoś tę sprawę wyjaśnić, a taki fake telefon mi nie jest potrzebny, więc chciałbym odzyskać pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... otwierasz spór i tyle. Przecież to normalne. Chciałeś zaoszczędzić i kupiłeś na aliexpress, gdzie jest 50% szans na oryginalny telefon. W sensie: albo dostaniesz fake albo oryginał. Albo kupisz u dobrego sprzedawcy albo u oszusta. 

Gdybyś kupił jak większość tutaj na ibuygou to byś miał 100% prawdziwy telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj Acid. Napewno szansa na trafienie podróbki jest dużo niższa niż 50%. Ja myślę że poniżej 10%. A jeżeli kupujesz od sprzedawcy >99% pozytywów to masz może 1%. CI którzy dostają podróbki w 90% kupują je na własne życzenie (mega okazje) Widzę, że bardzo tutaj odradza się aliexpress a zakupy tam da bardzo bezpieczne. Ochrona kupujących jest na bardzo wysokim poziomie.

Ale wszystko oczywiście trzeba robić z głową.

wysłano z mojego Xiaomi Mi3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sprzedawca u którego dokonałem zakupu ma ponad 2000 feedback i 94% pozytywnych, więc uznałem, że jest wiarygodny. Właściwie nie kupuje niczego z chin. To był mój 3 zakup i starałem się być ostrożny, bo to nie przedmiot wartości 10$, że jakby coś byłoby nie tak to trudno. Dlatego sam jestem zaskoczony tą sytuacją. Mam nadzieję, że się to wszystko dla mnie dobrze skończy, wtedy pomyślę nad ponownym zakupem. Stratny to na pewno będę na samym kursie dolara np. Nie uważam, że robiłem zakup bez głowy, bo obserwowałem oferty przez 2-3tyg zanim dokonałem zakupu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...